شغل خیاطی در ترکیه

شغل خیاطی در ترکیه

به نظر شما مهم‌ترین فاکتور برای مهاجرت چیست؟ وجود چه موردی بیش از همه هنگام رفتن به کشوری دیگر ضروری است؟ اگر پاسخ شما شغل و درآمد است باید بگوییم که جواب صحیح بوده و شغل یکی از موارد ضروری برای داشتن درآمد و زندگی راحت در خارج از کشور است. در این مطلب درباره شغل خیاطی در ترکیه صحبت می‌کنیم و به بررسی کلی این حرفه می‌پردازیم. ترکیه کشوری است که از سراسر دنیا مخصوصاً ایران توریست و مهاجر دارد و بسیاری از این افراد برای داشتن شغل و درآمد به این کشور می‌روند. برای کسب اطلاعات بیشتر راجع‌به شغل خیاطی در ترکیه ادامه مطلب را دنبال کنید.

خرید ملک در استانبول

درباره شغل خیاطی در ترکیه چه می‌دانید؟

برخی از مشاغل همیشه کارآمد هستند و افراد زیادی برای گذران امور زندگی به این مشاغل وابسته‌اند. یکی از مهم‌ترین شغل‌ها در سراسر جهان خیاطی است چرا که حتی معروف‌ترین برندهای لباس دنیا برای ارائه لباس‌های طراحی شده توسط طراحان خود نیاز به خیاط دارند.

در امر مهاجرت هم داشتن حرفه و شغلی که زمینه‌اش هنری و آموزشی باشد کار مهاجرت را ساده و درآمد افراد بعد از رفتن به کشور موردنظر را تضمین می‌کند. دلایلی مانند واردات بسیار زیاد پوشاک و لباس در ایران باعث تمایل خیاطان به مهاجرت می‌شود. دراین‌بین کشور ترکیه برای جذب خیاط از ایران مانعی نداشته و از خیاط‌های حرفه‌ای استقبال هم می‌کند.

درباره شغل خیاطی در ترکیه چه می‌دانید؟ دولت ترکیه برای کار خیاط‌های مهاجر امکانات و شرایط نسبتاً خوبی فراهم کرده است و متوسط درآمد یک خیاط مهاجر در سه ماه اول اقامت در این کشور چیزی حدود یک و نیم الی پنج میلیون تومان است که در صورت ادامه همکاری این مبلغ بیشتر هم می‌شود.

قیمت آپارتمان در استانبول

آشنایی با شغل خیاطی در ترکیه

ترکیه جزو کشورهای پیشرو در صنعت مد و لباس و با یک سرچ ساده متوجه دلیل اهمیت شغل خیاطی در ترکیه می‌شوید. یکی از دلایل تمایل افراد برای مهاجرت به ترکیه جهت شغل خیاطی اهمیت ویژه‌ای است که این کشور به دانش خیاطی و خیاطان می‌دهد.

با گذراندن دوره‌های آکادمیک خیاطی و آموزش آن و تلاش برای بیشتر شدن آشنایی با شغل خیاطی موقعیت‌های شغلی خوبی در این زمینه نصیب افراد می‌شود. داشتن آموزش‌های آکادمیک در این زمینه باعث می‌شود اشخاص با سلایق افراد در زمینه دوخت و طراحی لباس آشنا شده و به‌این‌ترتیب خیاطی و دوخت لباس هماهنگ باسلیقه جامعه پیش می‌رود.

اولین قدم برای داشتن شغل خیاطی مشورت و راهنمایی گرفتن از افراد ماهر و حرفه‌ای در این زمینه است. در قدم بعد ثبت‌نام در دوره‌های مربوطه است‌. طول دوره‌های آموزشی در این حرفه بین سه تا هفت سال متغیر است. داشتن مجوز اقامت یک‌ساله برای گذراندن این دوره‌ها در ترکیه و تسلط به زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی الزامی است‌.

قیمت مسکن در ترکیه

شرایط شغل خیاطی در ترکیه

بالاتر اشاره کردیم که صنعت مد و پوشاک در ترکیه با پیشرفت چشمگیری روبرو بوده است و تجارت پوشاک در این کشور از طرف‌داران بسیاری برخوردار است. به همین دلیل نیاز این کشور به تولیدکننده و خیاط بسیار بالا است‌. بنابراین هرکس با داشتن دانش خیاطی و تبحر در این حرفه می‌تواند در لیست افراد واجد شرایط شغل خیاطی در ترکیه باشد‌.

ماهر بودن در شغل و حرفه‌ای مانند خیاطی هم برای افراد در حال مهاجرت درآمدی دست‌وپا می‌کند و هم برای مردم آن کشور سودآور است. داشتن مدارک مربوط به مربیگری آموزش شغل خیاطی می‌تواند برای کسب درآمد فرصت خوبی باشد. به نظر شما چرا کشور ترکیه در تا این حد برای مهاجرت و شغل خیاطی مهم و محبوب شده است؟ در ادامه مطلب به دلایل تمایل افراد برای شغل خیاطی در این کشور می‌پردازیم.

قیمت آپارتمان در ترکیه

علل علاقه افراد به شغل خیاطی در ترکیه

دلایل مختلفی برای علاقه افراد به شغل خیاطی در ترکیه وجود دارد که در این بخش مهم‌ترین علل را شرح می‌دهیم.

  • شرایط نامطلوب شغل خیاطی

امروز با واردات بیش از حد لباس و پوشاک باعث ایجاد ناامنی شغلی برای خیاطان و تمایل افراد به مهاجرت می‌شود؛ بنابراین یکی از علل علاقه افراد به شغل خیاطی اهمیت این کشور به دانش خیاطی و اخذ نسبتاً آسان ویزای کاری در این کشور است.

  • فرصت‌های خوب شغلی برای شغل خیاطی

دولت ترکیه برای افراد مهاجر و اتباع کشورهای دیگر شرایط مطلوبی جهت اخذ ویزا، دریافت حقوق و مزایا و بیمه و شغل خیاطی ایجاد کرده است.

  • مساعد بودن شرایط استخدامی برای شغل خیاطی

ترکیه در استخدام افراد برای صنعت پوشاک پیشتاز بوده و کارفرمایان ترکی شرایط مطلوبی برای استخدام اتباع خارجی در شغل خیاطی به وجود آورده‌اند.

قیمت ملک در ترکیه

مهارت‌های لازم برای شغل خیاطی

شغل خیاطی جزو شغل‌های مهم در سراسر جهان است و خیاطانی که در شغل خود حرفه‌ای باشند درآمد خوبی از این کار کسب می‌کنند. البته مهاجرت همیشه با مشکلات و معایبی نیز همراه است بنابراین بی‌گدار به آب نزده و درصورتی‌که از دانش و مهارت کافی برخوردار هستید برای این کار اقدام کنید تا آینده دچار مشکلات اقتصادی و قانونی به دلیل عدم داشتن اطلاعات کافی برای مهاجرت نشوید. در ادامه برخی از مهارت‌های لازم برای شغل خیاطی را بیان می‌کنیم.

  • داشتن علاقه زیاد به خیاطی، دقت و تمرکز بالا
  • شناخت تمامی پارچه‌ها و استفاده از آنها در جای مناسب
  • داشتن مهارت بالا و خلاقیت در دوخت‌ودوز
  • اطلاع از سلیقه مشتری و دانش کافی در زمینه مد و بررسی مدل‌های ترند در جامعه
  • تسلط به زبان و برقراری ارتباط مطلوب با مشتری و کارفرما

خرید ملک درترکیه: سخن آخر

در این مقاله به بررسی اجمالی شغل خیاطی و درآمد آن پرداختیم. در تمام کشورهای جهان برای بسیاری از حرفه‌ها شغل پیدا می‌شود ولی برخی از آنها به یک حرفه نیاز بیشتری دارند. ترکیه نیز با پیشتاز بودن در صنعت مد و پوشاک از خیاطان ماهر ایرانی استقبال می‌کند و در صورت حرفه‌ای بودن این خیاط‌ها حقوق و مزایای خوبی برای آنها در نظر می‌گیرد.

بعد از 9 ماه کارکردن در ترکیه و داشتن شغل خیاطی کارفرما می‌تواند خیاط را بیمه کند و این امر بسیاری از هزینه‌‌های جاری زندگی در ترکیه را کاهش می‌دهد. در ابتدا شغل خیاطی در ترکیه نیاز به ویزا سه‌ماهه است و در صورت ادامه همکاری ویزا تمدید می‌شود تا با مساعد بودن شرایط و پیگیری‌های لازم اقامت دائم گرفته شود.

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش