قیمت آپارتمان در ترکیه

حداقل قیمت خرید آپارتمان در ترکیه

در سال‌های اخیر دولت ترکیه شرایط ساده‌ای را برای دریافت اقامت این کشور وضع کرده است. در حال حاضر حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت برای دریافت اقامت این کشور رقمی حدود 2 هزار لیر معادل 250 هزار دلار آمریکا است که البته متقاضیان با این رقم می‌توانند چندین ملک را در این کشور خریداری کنند. قیمت خرید آپارتمان در ترکیه به پول ایران بستگی به نرخ ارز در بازار آزاد ایران دارد. از این رو هر چه قیمت لیر ترکیه در بازار ارز ایران بالا برود به همان میزان نیز قیمت آپارتمان در ترکیه بالا می‌کشد. اما به طور کلی میزان سرمایه اولیه برای خرید آپارتمان در ترکیه توسط ایرانیان رقمی حدود یک میلیارد تومان است. در صورتی که قصد دریافت اقامت ترکیه را دارید سرمایه مورد نیاز برای اخذ پاسپورت را تأمین کنید.

آیا ایرانیان می‌توانند در ترکیه اپارتمان بخرند؟

دولت ترکیه براساس اصل تقابل به شهروندان خارجی اجازه خرید آپارتمان در ترکیه و اخذ اقامت را می‌دهد. به طوری که اگر دولت یک کشور به شهروندان ترکیه‌ای اجازه خرید ملک در کشور خود را بدهد، دولت ترکیه نیز متقابلا مجوز خرید املاک و مستغلات را به اتباع و شهروندان آن کشور اعطا می‌کند. بر همین اساس همه شهروندان ایرانی شرایط خرید واحد مسکونی در ترکیه را دارند.

شرایط خرید آپارتمان در ترکیه به صورت اقساطی

خرید املاک در ترکیه به صورت اقساطی تفاوت چندانی با خرید نقدی ندارد اما با خرید اقساطی دیگر به شما پاسپورت ترکیه اعطا نمی‌شود و تنها مشمول کارت اقامت موقت ترکیه خواهید شد که به صورت یکسال در میان اجازه اقامت در این کشور به شما داده می‌شود. یکی از مزایای داشتن آپارتمان در ترکیه خرید قسطی این است که با سرمایه‌گذاری اندک و مناسب، ارزش پول خود را در برابر تغییرات دلار حفظ خواهید کرد. از این رو، می‌توانید بین 30 تا 35 درصد کل مبلغ آپارتمان را به صورت نقدی پرداخت کنید و مابقی مبلغ را با توجه میزان توان مالی در اقساط 24 تا 60 ماهه بپردازید. از آنجایی که حداقل قیمت آپارتمان در ترکیه برای اخذ اقامت موقت حدود ۳۰ هزار دلار، حداقل باید ۹ هزار دلار به صورت نقدی پرداخت کنید.

خرید اپارتمان در ترکیه از طریق وام بانکی

یکی از دیگر از روش‌های مطمئن برای خرید آپارتمان در ترکیه استفاده از امتیاز وام بانکی است. میزان سود بانکی برای وام خرید ملک در ترکیه اغلب بین ۸ تا ۱۰ درصد با بازپرداخت 10 تا 15 ساله است. در این روش سند آپارتمان به نام شما صادر خواهد شد اما تا پرداخت آخرین اقساط وام، حق استفاده از سند را ندارید. مهمترین شرط خرید خانه در ترکیه با وام بانکی این است که میزان تمکن مالی خود را برای پرداخت اقساط وام به بانک مورد نظر اثبات کنید و مدارکی همچون فیش حقوقی، گزارش میزان درآمد ماهانه برای مشاغل آزاد، پرینت تراکنش حساب بانکی در ایران، کپی سند آپارتمان در ترکیه و اصل و کپی پاسپورت ایرانی خود را به بانک تحویل دهید تا بانک مربوطه صلاحیت مالی شما را تایید کند.

فرآیند خرید آپارتمان در ترکیه

ترکیه کشوری ثروتمند با جاذبه‌های توریستی بسیار و سواحل جذاب است که همه این ظرفیت‌ها برای جلب نظر خریداران خارجی کافی است. خرید و قیمت آپارتمان در ترکیه از خرید هر نوع ملکی در دیگر کشورها آسان‌تر است و تنها باید قواعد مورد نیاز را رعایت کرد. بسیاری از ایرانیان تمایل دارند آپارتمان‌هایی را در مناطق ساحلی ترکیه با سبک مدرن خریداری کنند. پس برای شروع، باید ملک مورد نظر خود را پیدا کنید و با فروشنده آپارتمان قراردادی برای تعیین مبلغ بیعانه، تاریخ پرداخت کل سپرده و تسویه حساب نهایی منعقد کنید. بعد از انجام تمام این مراحل، فرایند انتقال سند از سوی اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه انجام می‌شود. هنگام انتقال سند باید تمام هزینه‌های مرتبط به مالیات و عوارض و غیره را پرداخت کنید. به طور کلی برای خانه خریدن در ترکیه مراحلی وجود دارد که باید انجام دهید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت آپارتمان در ترکیه

مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت خرید واحد مسکونی در ترکیه به شرح زیر است:

 • متراژ آپارتمان
 • شهر، منطقه و محله
 • سن بنا
 • امکانات بنا
 • میزان دسترسی‌های محلی و منطقه‌ای
 • امکانات محلی و منطقه‌ای

مزایای خرید آپارتمان ترکیه

اغلب سرمایه‌گذاران خارجی با قصد خرید آپارتمان در ترکیه وارد بازار مسکن ترکیه می‌شوند چرا که قیمت آپارتمان در ترکیه نسبت به ایران در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد و وضعیت سیاسی و اقتصادی ترکیه ترسیم‌کننده رشد قیمت مسکن در سال‌های آینده خواهد بود. در ادامه به برخی از مزایای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات ترکیه به‌عنوان تسهیل‌کننده شرایط برای دریافت اقامت ترکیه به صورت دائم در این کشور می‌پردازیم:

 • امنیت بالای این کشور سبب شده است تا خرید آپارتمان در ترکیه از نظر اقتصادی و اجتماعی گزینه مطلوبی به شمار آید.
 • خرید آپارتمان در ترکیه زمینه اخذ اقامت دائم این کشور را برای تجربه یک زندگی دائمی و طولانی‌مدت در موقعیتی متفاوت و با امکانات جدید فراهم می‌سازد.
 • در صورت سرمایه‌گذاری در بازار مسکن ترکیه به ارزش افزوده و سودآوری مناسبی دست پیدا خواهید کرد.
 • اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک سبب فراهم شدن شرایط برای استفاده از تمام امکانات توریستی و تفریحی در این کشور می‌شود.
 • شهروندان خارجی می‌توانند 30 هکتار ملک یا زمین در محدوده شهری ترکیه خریداری کنند.

آپارتمان در ترکیه

یکی دیگر از روش‌های مطمئن برای خرید خانه و ملک در ترکیه استفاده از امتیاز وام بانکی است. میزان سود بانکی برای وام خرید ملک در ترکیه اغلب بین ۸ تا ۱۰ درصد با بازپرداخت 10 تا 15 ساله است. در این روش سند آپارتمان به نام شما صادر خواهد شد اما تا پرداخت آخرین اقساط وام، حق استفاده از سند را ندارید. در ابتدا باید از قیمت آپارتمان در ترکیه آگاهی پیدا کنید. مهم‌ترین شرط خرید آپارتمان در ترکیه با وام بانکی این است که میزان تمکن مالی خود را برای پرداخت اقساط وام به بانک موردنظر اثبات کنید و مدارکی همچون فیش حقوقی، گزارش میزان درآمد ماهانه برای مشاغل آزاد، پرینت تراکنش حساب بانکی در ایران، کپی سند خرید ملک ترکیه و اصل و کپی پاسپورت ایرانی خود را به بانک تحویل دهید تا بانک مربوطه صلاحیت مالی شما را تأیید کند.

قیمت آپارتمان در ترکیه

ارزش بازار مسکن ترکیه با وضع قانونی در سال 2018 برای گرفتن مجوز اقامت در این کشور با استقبال سرمایه‌گذاران خارجی به ویژه ایرانیان روبرو شد و رشد قابل توجهی را تجربه کرد. طبق این قانون شهروندان خارجی می‌توانند با پرداخت 250 هزار دلار نسبت به خرید آپارتمان ترکیه اقدام کنند و از مزایای اقامت و حق شهروندی برای خود و فرزندان زیر 18 سال برخوردار شوند و از امکانات تفریحی و توریستی این کشور استفاده کنند. اگر شما هم تمایل به خرید واحد مسکونی در ترکیه به صورت قانونی دارید، با ما همراه شوید تا با جزییات این روش مهاجرتی و سرمایه‌گذاری امن آشنا شوید. اگر شما، مخاطب این مقاله اید، به احتمال زیاد به فکر خرید خانه در ترکیه هستید و یا در حال انجام یک معامله در این کشور می باشید. خرید ملک در ترکیه در چند سال اخیر بسیار باب شده است و افراد با اهداف مختلفی در صدد هستند تا سرمایه خودشان را در کشور ترکیه، خرج نمایند. اگر میخواهید بدانید که قیمت آپارتمان در ترکیه چقدر است تا انتها این مقاله را مطالعه نمایید.

قیمت آپارتمان در ترکیه 2022

ترکیه کشوری توریستی و جذاب است. این کشور زیبا و منحصر به فرد در همسایگی کشور ما، ایران، واقع شده. سالانه افراد زیادی به این مکان سفر می کنند. عده ی زیادی از این مسافران رویای زندگی در کشور ترکیه را در سر می پرورانند. البته این کشور واقع در اوراسیا امکانات خوبی برای زندگی دارد. لذا غیر منطقی نیست که هر سال به تعداد افرادی که اقامت ترکیه از طریق خرید خانه را می گیرند اضافه شود. خرید خانه و ملک در ترکیه می تواند به این آرزو جامه عمل بپوشاند. بسیاری از افراد با خرید آپارتمان در این کشور، کارت اقامت را از دولت ترکیه دریافت می دارند. قیمت آپارتمان در ترکیه تابع فاکتورهای متعددی است. مکان، متراژ، امکانات و... از جمله فاکتورهایی هستند که بر روی قیمت خرید آپارتمان در ترکیه تاثیر می گذارند.

خرید آپارتمان در ترکیه

بر اساس قانون این کشور، خرید ملک، میتواند برای مالک حق اقامت، پاسپورت و شهروندی را ایجاد نماید. از اینرو اگر ملک مورد نظر شما ارزشی معادل با 250 هزار دلار یا بالاتر داشته باشد شما می توانید پس از انجام تشریفاتی خاص، از پاسپورت کشور ترکیه و حق شهروندی در این کشور بهره مند گردید. لازم به ذکر است که با داشتن پاسپورت، شما می توانید از خدمات رفاهی، آموزشی، درمانی، تفریحی و... مطابق با شهروندان عادی بهره ببرید. حق سرمایه گذاری، حق رای، حق بهره مندی از بیمه های مختلف از جمله بیمه بازنشستگی از جمله حقوقی هستند که شهروندی ترکیه آنها را برای شما ایجاد خواهد کرد. گفتنی است که با خرید خانه از ترکیه معادل با 250 هزار دلار و بیشتر علاوه بر مالک، همسر و فرزند زیر سن قانونی وی نیز میتوانند از این امکانات برخوردار گردند.

راهنمایی های لازم برای خرید آپارتمان ترکیه

پاسخ به این سوال منفی است. اما خبر خوش اینست که با داشتن مبلغ زیر 250 هزار دلار شما میتوانید در کشور ترکیه ملک خریداری کرده و به صورت قانونی از حق اقامت بهره مند گردید. این حق هم برای مالک و هم برای همسر و فرزند زیر سن قانونی وی لحاظ خواهد شد. با داشتن حق اقامت شما میتوانید هر زمان که مایل بودید به کشور ترکیه رفت و آمد کنید و در این کشور به صورت قانونی اقامت داشته باشید. گفتنی است که حق اقامت از جمله حقوق قابل تمدید می باشد. لذا قیمت آپارتمان در ترکیه فاکتور مهمی است که میتوانند حقوق مختلفی را برای مالک به همراه بیاورد.

 

 • شهر ازمیر

شهر ازمیر، در غرب ترکیه واقع است. قطعا نام این شهر را بارها شنیده اید. ازمیر یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه محسوب می شود. این شهر به عنوان یک شهر تجاری، صنعتی و بندری دارای موقعیت ممتاز است. در توصیف شهر ازمیر باید گفت که این شهر، شهر ساحل های ماسه ای است، آثار تاریخی منحصر به فرد، درختان نخل سر به فلک کشیده و شهر هایی با قدمت تاریخی فراوان، همه و همه باعث گشته اند تا گردشگران چنان دلبسته این شهر شوند که مایل باشند در آنجا اقامت کنند و تا پایان عمر در همانجا به زندگی ادامه دهند. لازم به ذکر است که مشرف بودن به دریای اژه از این شهر یک موقعیت ایده آل ساخته. پس اگر به شهرهای ساحلی علاقه دارید و مایل هستید تا در جایی نزدیک به ساحل زندگی کنید شهر ازمیر، مکان ایده آل شما خواهد بود. شما میتوانید یک آپارتمان در نزدیکی ساحل بگیرید و صبح ها طلوع خورشید و شب ها غروب خورشید را از منظره دریا نظاره گر باشید. آب و هوای مدیترانه ای نیز بر این شهر غالب بوده و باعث گشته تا ازمیر، از پاییز و زمستانی ملایم و تابستان نسبتا طولانی برخوردار باشد. گفته شده که در آخرین سرشماری، جمعیت این شهر بالغ بر 4 میلیون نفر برآورد شده است.

 • ازمیر شهری با جمعیت جوان

از دیگر مزایای این شهر ساحلی می توان به وجود دو دانشگاه معتبر جهانی در آن اشاره کرد. از اینرو میتوان این شهر را شهری با جمعیت جوان دانست. قطعا میدانید شهرهایی که جمعیت جوان دارند از ظرفیت بالایی برای رشد اقتصاد بهره می برند. همچنین گفتنی است که در این شهر خدمات تجاری از تنوع برخوردار بوده و زیر ساخت ها بسیار ممتاز خواهند بود. با این همه مزیت جمعیت در ازمیر ترکیه رو به افزایش است. لذا نیاز به مسکنِ بیشتر باعث شده تا ساخت و ساز در این شهر رویایی رونق بگیرد. با این حال قیمت آپارتمان ترکیه و در شهر ازمیر بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

قیمت آپارتمان در ترکیه

اگر بخواهیم ازمیر را با شهری چون استانبول مقایسه کنیم، باید بگوییم که شهر ازمیر نسبت به شهر استانبول به مراتب آرامتر و زندگی در آن به مراتب ارزان تر و اقتصادی تر می باشد. اگر بخواهیم از نظر اقتصادی شهر ازمیر را با شهری چون تهران مقایسه کنیم لازم است بدانید که هزینه زندگی در ازمیر 12 درصد کمتر از هزینه زندگی در تهران است.

 • قیمت آپارتمان در ازمیر 2022

از اینرو شرایط زندگی در ازمیر ترکیه خوب است و به همین دلیل افراد زیادی برای خرید خانه در این شهر رویایی ترغیب می شوند. با این همه حسن به نظر می رسد که قیمت آپارتمان در ترکیه و در شهر ازمیر هر چقدر هم که زیاد باشد باز هم به صرفه است. چنانچه قصد دارید در شهر ازمیر به دنبال خانه بگردید باید به شما بگوییم که مناطقی چون بایراکلی، چیلی، قاضی امیر، گوزل باغچه، نارلی دره و کارشیاکا از جمله مناطق مرغوب در این شهر به حساب می آیند.

 • اسن یورت

اسن یورت در لغت به معنای منزلگاه بوده و نام یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول است. این منطقه یکی از مهمترین مناطق در این شهر می باشد. نزدیکی این منطقه به ساحل دریای مرمره به آن جذابیت و زیبایی منحصر به فردی می دهد. گفتنی است که اسن یورت یکی از مناطق خوب و رو به رشد استانبول به حساب می آید و به همین دلیل سرمایه گذاری در آن با آینده بسیار روشنی همراه خواهد بود. این منطقه با مهمترین مناطق اروپایی شهر استانبول از جمله باشاک شهیر و بیلیکدوزو مجاورت دارد. جالب است بدانید که اسن یورت یک میلیون نفر را در خودش جای داده است. از نظر موقعیت جغرافیایی نیز لازم به ذکر است که دریای چکمجه در غرب این منطقه، آوجیلار در شرق، باشاک شهیر در شمال و بیلیک دوزو در جنوب این منطقه قرار دارند. گفتنی است که منطقه اسن یورت از نظر، دسترسی در موقعیت خوبی قرار دارد. چراکه E5 و E80 دوبزرگراه مهم شهر استانبول هستند که هر دو در این منطقه واقع گردیده اند. خرید آپارتمان در اسن یورت استانبول سرمایه گذاری خوبی محسوب می شود. دسترسی به این جاده ها و بزرگراه ها، رفت و آمد به تمام مناطق در شهر استانبول را آسان می کند. لازم به ذکر است که محله آردیچلی، محله آتاتورک، محله اینونو, محله گوزل یورت، محله جمهوریت، محله طلعت پاشا، محله اینجیر تپه، محله نامیک کمال و محله اسنکنت از جمله محله های معروف منطقه اسن یورت محسوب می گردند. البته اجاره آپارتمان در بیوک چکمجه استانبول نیز بسیار عالی است.

قیمت آپارتمان در اسن یورت ترکیه

خرید آپارتمان در ترکیه و در منطقه اسن یورت بسیار مقرون به صرفه می باشد. تعداد آپارتمان ها و منازل مدرن در این منطقه زیاد است. علاقه مندان می توانند در این منطقه به خرید ملک اقدام کرده و از امکانات رفاهی چون مسیر پیاده روی و مسیر دوچرخه سواری، فضای سبز و باغچه های دلنواز، زمین بازی برای کودکان، استخر های روباز و سرپوشیده، دسترسی عالی به امکانات رفاهی از جمله مراکز متعدد خرید، مراکز درمانی، مراکز آموزشی، کافه، رستوران و... بهره مند گردند.

قیمت اپارتمان در ترکیه چقدر است؟

قیمت آپارتمان در ترکیه با اختلافی اندک، مشابه قیمت آپارتمان در ایران است. قطعا می دانید که قیمت ملک در کشور ما یعنی ایران در چند سال اخیر روند صعودی دارد و گاها قیمت ها به حدی نامنصفانه هستند، که افراد نسبت به خرید پشیمان می شوند. بسیاری از افراد نیز به دلیل نداشتن چنین مبلغی، قادر به خرید ملک نخواهند بود. اما در کشور همسایه یعنی ترکیه بنظر می رسد که قیمت ها منصفانه تر و یا حتی کمتر باشند. در ضمن لازم به ذکر است که خرید ملک در کشور ترکیه علاوه بر سرمایه گذاری، به معنای برخورداری از آزادی های بیشتر و امکانات رفاهی بهتر نیز هست. و همین دو عامل کافی هستند تا افراد بیش از پیش به خرید ملک یا خرید آپارتمان در این کشور اوراسیایی ترغیب شوند. در پاسخ به این سوال که قیمت آپارتمان در ترکیه چقدر است؟ باید گفت که بر اساس مشاهدات و تجربیات بعضی از هموطنانمان قیمت آپارتمان در ترکیه به طرز چشم گیری از ایران پایین تر است و این در حالی است که املاک در ایران و در کشور ترکیه از شرایط و آپشن های کاملا مشابهی برخوردارند. با تمام این تواصیف بی دلیل نیست که نه تنها مردم کشور ایران بلکه مردم کشورهای همسایه از جمله کشور افغانستان، کشور عراق، کشور سوریه و... سعی بر این دارند تا بودجه خودشان را در کشور ترکیه سرمایه گذاری کنند.

قیمت اپارتمان در ترکیه به تومان

به عنوان یک نکته مهم که بیان کردنش در اینجا خالی از لطف نیست، لازم است بدانیم که سران این کشور اوراسیایی در صدد هستند تا کشور ترکیه را به عضویت اتحادیه اروپا درآورند. بدیهی است که این اقدام در نهایت سبب می شود تا این کشور در زمره کشورهای پیشرفته ی اروپایی قرار بگیرد. لازم به ذکر نیست که اگر چنین اتفاقی رخ دهد این کشور از همه لحاظ با رشد چشمگیر روبرو خواهد بود. و رشد چشم گیر در نهایت سبب می شود تا اقتصاد کشور و همچنین سطح رفاه مردم، در رده های بسیار بالاتری قرار بگیرد. از اینرو خرید ملک در این کشور یک اقدام دوراندیشانه تلقی می گردد. سرمایه گذاران بایستی این نکته را مد نظر قرار دهند که با وقوع این اتفاق آنها نیز سهم عظیمی در رشد و پیشرفت را از آن خود خواهند کرد. قطع به یقین این اتفاق در آینده نتایجی خواهد داشت که شاید امروز در تصور نگنجد. با در نظر گرفتن چنین رویدادی که وقوع آن خیلی هم دور از ذهن نیست باید گفت که قیمت آپارتمان در این کشور هر چقدر هم که گران باشد، مقرون به صرفه است. لازم به ذکر است که قیمت آپارتمان در ترکیه 2020، تفاوت چشمگیری با قیمت آن در سال جاری ندارد.

 

خرید آپارتمان در ترکیه چگونه است؟

شما با خرید آپارتمان در ترکیه و کسب اقامت این کشور، می توانید هزینه های زندگی تان را به شیوه اقتصادی خرج نمایید. چرا که ترکیه کشوری آزاد است که با اکثر کشورهای دنیا ارتباط دوستانه ای دارد. همین باعث می شود که بازار ترکیه از تنوع برخوردار باشد. شما می توانید برای خرید کالا به سراغ محصولات اصلی بروید و حتما می دانید که هزینه کردن برای خرید محصولات اصلی به صرفه تر از هزینه کردن برای خرید محصولات تقلبی است. بطور کلی اگر به دنبال اقامت در کشوری هستید که هزینه ی زندگی در آن مقرون به صرفه باشد، بطور قطع کشور ترکیه مقصد مناسب برای شما خواهد بود. شاید برای شما جالب باشد که بدانید علاوه بر هزینه زندگی، هزینه ی تحصیل نیز در این کشور بسیار پایین است. و این موضوع به شما فرصت می دهد تا در دانشگاه های ترکیه ثبت نام کرده و به ادامه تحصیل مشغول شوید. بطور کلی مهاجران ایرانی ساکن در این کشور معتقد هستند که زندگی کردن در ترکیه ارزان تر از زندگی کردن در ایران است. در یک کلام با خرید آپارتمان در این کشور شما می توانید از مزایای زندگی در یک کشور خوب همراه با هزینه های پایین معیشت بهره ببرید.

 

خرید آپارتمان بصورت قسطی و با دریافت وام بانکی

ممکن است که همه افراد قادر نباشند تا مبلغ خرید ملک در کشور ترکیه را به صورت یکجا یا اصطلاحا تمام نقد بپردازند. دولت ترکیه با ایجاد یک فرصت عالی برای این دسته از افراد، شرایط بهره بردن از وام های بانکی را آسان کرده است. لذا از آنجا که قیمت آپارتمان در ترکیه به تومان، نزدیک به رقم خرید آپارتمان در کشور ایران است. بنظر می رسد که دریافت وام بانکی روشی مقرون به صرفه و مطمئن باشد.

 • دریافت وام مسکن در ترکیه چند مرحله دارد؟

در قدم اول لازم است تا برای دریافت وام به یکی از بانک های ترکیه درخواست بدهید و نوع وام را مشخص نمایید. آنها شرایط را بررسی کرده و میزان درآمد شما و هزینه خرید ملک مورد نظر، محدودیت های مورد نظر، شرایط موجود و... را می سنجند. اگر تمامی جوانب ایده آل باشند وام به شما تعلق خواهد گرفت و شما می توانید ملک مورد نظرتان را خریداری نمایید. از اینرو خرید اقساطی خانه و دریافت وام از بانک، یکی از بهترین روش ها برای خرید ملک در کشور ترکیه به حساب می آید.

قیمت اپارتمان در ترکیه و در شهرهای مختلف چقدر است؟

 

همانطور که حتما می دانید قیمت ملک در کشور ترکیه تابع شرایط مختلف است. نوع مسکن، متراژ، نوع محله، شهر و... از جمله فاکتورهایی هستند که بر قیمت نهایی ملک تاثیر می گذارند. در ادامه و به هدف آگاهی بیشتر از موضوع قیمت آپارتمان در ترکیه بعضی از گران ترین و ارزان ترین شهر ها و محله ها برای خرید ملک را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • استانبول:

استانبول، گرانترین شهر ترکیه است. این شهر از ظرفیت های بالایی برخوردار می باشد. امکانات رفاهی ایده آل، امکانات تفریحی خوب، جاذبه های گردشگری و... همگی از جمله عواملی هستند که در نهایت باعث می شوند تا هزینه ی زندگی و به تبع آن هزینه خرید یا اجاره مسکن در این شهر بالا باشد. گفتنی است که در همه جای استانبول قیمت ها به یک صورت نیست. و از آنجا که هر شهری محله اعیان نشین و محله متوسط و... دارد. در شهر استانبول نیز می توان با هر سطح بودجه ای یک خانه تهیه کرد.

 • آنکارا:

آنکارا پایتخت ترکیه است. این شهر نیز یکی از مهمترین و البته گران ترین شهر ها در این کشور است. البته نکته ای که در ارتباط با استانبول مطرح شد راجع به آنکارا نیز صادق است. در این شهر نیز میتوان با هر سطح بودجه، یک خانه تهیه کرد.

 • آدی یامان

این شهر از نظر موقعیت جغرافیایی در جنوب شرقی کشور ترکیه قرار دارد. آدی یامان یکی از ارزان ترین شهرهای ترکیه محسوب می شود. کمترین قیمت برای خرید خانه در این شهر تقریبا 120000 لیر و بیشترین قیمت برای خرید خانه در شهر آدی یامان تقریبا 182000 لیر برآورد می شود.

 • آفیون

آفیون از نظر موقعیت جغرافیایی در غرب کشور ترکیه قرار دارد. این شهر یکی از ارزانترین شهرهای ترکیه است. 142000 لیر کمترین قیمت برای خرید ملک در آفیون و 237000 لیر بیشترین قیمت برای خرید ملک در ترکیه به حساب می آید.

در نتیجه لازم به ذکر است که خرید ملک در کشور ترکیه، قدمی مثبت در جهت سرمایه گذاری می باشد. این کشور از قابلیت های خوب و ممتازی برخوردار است و بنظر می رسد که این قابلیت ها در حال گسترش باشند. شما با هر مقدار بودجه میتوانید به خرید ملک در ترکیه اقدام نمایید. در این مقاله از قیمت آپارتمان در ترکیه گفتیم امید است این مطلب برایتان جالب و کاربردی بوده باشد.

سایت املاک ترکیه، کوبه، به شما کمک خواهد کرد بهترین انتخاب را داشته باشید.

جمع‌بندی: قیمت آپارتمان در ترکیه

طبق آنچه گفته شد، اگر به ‌دنبال خرید آپارتمان در ترکیه هستید، هر چه سریعتر در بازار مسکن این کشور ورود پیدا کنید تا ارزش پول شما در برابر نوسانات شدید ارزی حفظ شود و از این موقعیت سرمایه‌گذاری برای کسب سود بیشتر بهره ببرید.

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش