خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است

خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است

خرید ملک یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه است و همواره موردتوجه سرمایه‌گذاران خارجی به‌ویژه ایرانیان بوده است. مهاجران ایرانی با خرید خانه در  ترکیه موفق به اخذ پاسپورت و دریافت حق شهروندی این کشور خواهند شد. همچنین به دلیل روند افزایش قیمت مسکن، یک سرمایه‌گذاری بی‌نظیر و پرسود را تجربه خواهند کرد؛ بنابراین اگر شما هم این سؤال را در ذهن دارید که خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است و از آن سود بیشتری عاید شما خواهد شد، با ما تا انتهای این مطلب همراه شوید تا اطلاعاتی در این زمینه کسب کنید.

خرید ملک در کدام شهر ترکیه را در اولویت قرار دهیم؟

اگر برای شما هم این سؤال پیش‌آمده که خرید ملک در کدام شهر ترکیه را در اولویت قرار دهیم؟ لازم است بدانید ترکیه پس از چین، رتبه دوم جهان در زمینه ساخت‌وساز خانه و واحدهای مسکونی را دارد. همچنین به دلیل افزایش تقاضا برای خرید ملک بسیاری از سرمایه‌گذاران به بخش مسکن و ساخت‌وساز در ترکیه روی آورده‌اند. دراین‌بین سرمایه‌گذاران خارجی تمایل بیشتری برای خرید ملک در شهرهایی همچون استانبول و آنکارا دارند چرا که تمام امکانات موردنیاز جهت تحصیل، کار و زندگی در این مناطق در دسترس قرار دارد.

از طرفی دیگر سرمایه‌گذاران ایرانی بسیاری به دلایل مختلفی همچون اخذ اقامت ترکیه، شباهت فرهنگی و مذهبی ترکیه با ایران، تناسب هزینه زندگی با میزان درآمد، برابری حقوق شهروندی و نزدیکی مرز آن به ایران به فکر خرید ملک در ترکیه هستند.

اما اینکه کدام شهر ترکیه برای خرید خانه را در اولویت قرارداد، باید گفت که بستگی به عوامل مختلفی همچون میزان بودجه، سرمایه، اهداف و امکانات موردنظر شما در ملک انتخابی دارد. البته هر شهر ترکیه ویژگی مختص به خود دارد که باید طبق آنها محل موردنظر برای سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید. به همین ترتیب بهتر است قبل از هر اقدامی، توقع و هدف خود از خرید خانه در کدام شهر ترکیه را مشخص کنید.

شرایط کلی خرید خانه در کدام شهر ترکیه منا‌سب‌تر است؟

طبق قوانینی که دولت ترکیه وضع کرده است، ایرانیان می‌توانند بدون هیچ‌گونه محدودیتی برای خرید هر نوع املاک و مستغلاتی در ترکیه اقدام کنند. البته خرید ملک یا زمین در محدوده مناطق نظامی برای همه افراد خارجی و حتی شهروندان ترکیه ممنوع است.

بنابراین دررابطه‌با اینکه شرایط خرید ملک در کدام شهر ترکیه مناسب‌تر است باید گفت که بستگی به شرایط افراد و سرمایه‌گذاران دارد. اینکه قصد آنها از خرید خانه، ادامه تحصیل، کار، زندگی یا سرمایه‌گذاری بلندمدت در ترکیه است. اما به‌طورکلی مردم ایران یکی از رکوردداران خرید ملک در ترکیه هستند. البته اکثر ایرانیان باهدف سرمایه‌گذاری و همچنین اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت ترکیه، به دنبال خرید خانه در این کشور هستند.

طبق قانون مهاجرت به ترکیه، اتباع خارجی درصورتی‌که یک ملک در هرکدام از شهرهای کشور ترکیه باارزش بیش از 250 هزار دلار خریداری کنند، می‌توانند از اقامت ترکیه را برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال خود بهره‌مند شوند. البته با مبالغی پایین‌تر از این میزان نیز می‌توان اقدام به خرید ملک کرد، اما در این صورت بعد از گذشت 5 سال امکان دریافت اقامت دائم ترکیه وجود دارد.

خرید ملک در کدام شهر ترکیه مقرون‌به‌صرفه است؟

افرادی که هدف آنها از خرید ملک در ترکیه تنها داشتن یک سرپناه شبانه برای استراحت است تا در طول روز به فعالیت‌های تحصیلی و شغلی خود بپردازند. همواره به دنبال شهرهای ارزان‌قیمت ترکیه برای خرید خانه هستند تا سرمایه‌گذاری مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشند.

بنابراین ازآنجایی‌که شهرهایی همچون استانبول، آن کار، آنتالیا و حتی ازمیر جزو گران‌ترین شهرهای ترکیه به شمار می‌روند. دراین‌بین شهرهایی نیز وجود ندارد که در این کشور ناشناخته مانده‌اند و بسیاری از مهاجران و سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند آنها را برای خرید ملک انتخاب کنند.

بنابراین از جمله ارزان‌ترین شهرهای ترکیه می‌توان به طرابزون، سامسون، مانیسا، دنیزلی، وان، سیواس، ادیرنه، دالامان، دیدیم و... اشاره کرد که همه جزو شهرهای کوچک و زیبای ترکیه محسوب می‌شوند. این شهرهای ارزان‌قیمت نسبت به دیگر کلان‌شهرها و پایتخت خلوت‌تر هستند و می‌توان در آنها یک زندگی آرام را تجربه کرد.

خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است؟

اینکه مهاجران و شهروندان خارجی در چه شهری از ترکیه اقدام به خرید ملک کنند، بستگی به هدف آنها دارد. در ادامه مطلب خرید خانه در کدام شهر ترکیه بهتر است، به معرفی چند تا از بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک و خانه خواهیم پرداخت.

شهر استانبول

در حال حاضر شهر استانبول به‌عنوان قطب گردشگری، تجاری و مالی در ترکیه یکی از بهترین و پرطرف‌دارترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک است. البته قیمت خرید ملک در استانبول گران‌تر از سایر شهرهای این کشور است.

خرید ملک در کدام شهر ترکیه؛ آنکارا

آنکارا به‌عنوان پایتخت سیاسی ترکیه دومین شهر بزرگ این کشور بعد از استانبول است که به دلیل وجود سفارت کشورهای مختلف و دانشگاه‌های معتبر از جمله بهترین شهرهای ترکیه برای خرید ملک به شمار می‌رود. البته هزینه خرید خانه در آنکارا به دلیل شلوغی نسبت به دیگر شهرها پایین‌تر است. این شهر برای کسب‌وکار، انجام کار صنعتی و تجاری بسیار مناسب است.

شهر آنتالیا

آنتالیا از جمله شهرهای توریستی و گردشگری ترکیه است که وسعت سواحل مدیترانه آن بسیار زیاد است. خرید آپارتمان در آنتالیا برای افرادی مناسب است که به دنبال آرامش زندگی در کنار ساحل زیبا همراه با تفریحات آبی هستند.

خرید ملک در کدام شهر ترکیه؛ ازمیر

ازمیر به‌عنوان سومین شهر بزرگ ترکیه و خرید خانه در این شهر برای کسانی مناسب است که به سکوت و آرامش و رهایی از شلوغی و هیاهوی کلان‌شهرها هستند. همچنین به دلیل داشتن منطقه آزاد تجاری و شهرک‌های صنعتی و برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی متعدد، بسیاری از تاجران و بازرگانان فعال در زمینه صادرات و واردات، سرمایه‌گذاری و سکونت در این شهر را انتخاب می‌کنند.

شهر وان

شهر وان در مجاورت مرزهای ایران قرار دارد و از جمله شهرهای مرزی پررونق ترکیه به شمار می‌رود. این شهرها جمعیت زیادی از مهاجران ایرانی را در خود جای‌داده است. به‌طورکلی هزینه زندگی در شهر وان نسبت به دیگر شهرهای ترکیه پایین‌تر است.

جمع‌بندی خرید ملک در کدام شهر ترکیه

در این مطلب موضوع خرید ملک در کدام شهر ترکیه بهتر است مورد بررسی قرار گرفت؛ بنابراین شهری که از نظر موقعیت زندگی و اقامتی، اشتغال و تحصیل دارای امتیازهای مناسب باشد برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک مناسب است. ازاین‌رو تمام این عوامل بستگی به شرایط و میزان سرمایه افراد دارد.

 

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش