اقامت ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک موقعیت جغرافیایی، شباهت‌های فرهنگی، جاذبه‌های تفریحی و گردشگری، قیمت مناسب مسکن، ثبات اقتصادی و شرایط آب‌وهوایی مطلوب مهم‌ترین دلایل مهاجرت ایرانیان به ترکیه است. برای افراد متقاضی مهاجرت به ترکیه راه‌های مختلفی وجود دارد. سؤالی که ذهن اغلب افراد متقاضی مهاجرت را درگیر می‌کند این است که آیا با خرید خانه در ترکیه می‌توان اقامت گرفت؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که اقامت ترکیه با خرید ملک یکی از راه‌های بسیار مطمئنی است که برای مهاجرت به این کشور می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر قصد مهاجرت از طریق خرید ملک را دارید، باید اطلاعات کافی در باید قیمت خانه، قوانین و شرایط خرید خانه، بهترین شهرها و محله‌ها برای خرید خانه داشته باشید.

شرایط اقامت در ترکیه با خرید خانه

طبق قوانین ترکیه ایرانیان می‌توانند در تمام شهرهای ترکیه اقدام به خرید ملک یا خانه کنند. شرایط اقامت ترکیه با خرید ملک بسیار آسان است و شما می‌توانید با خرید هر نوع ملک اقامت ترکیه را کسب کنید. به عبارت ساده‌تر، حتی شرایط اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان نیز برای متقاضیان فراهم است. مهم‌ترین نکته‌ای که باید اشاره کنیم این است که اگر قیمت خانه شما کمتر از 250 هزار دلار باشد مجوز اقامت شما محدود و یک‌ساله خواهد بود.

اقامت ترکیه

امکان تمدید اقامت برای این دسته از افراد وجود دارد. مشکلی که با خرید ملک ارزان با آن مواجه می‌شوید دریافت مجوز کار است؛ به‌عبارت‌دیگر، افرادی که اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان را انتخاب می‌کنند برای کار باید مجوز چالیشما ایزین (مجوز کار در ترکیه) را دریافت کنند؛ اما اقامت ترکیه با خرید ملک تنها برای آن دسته از افرادی است که بتوانند خانه‌ای بیش از 250 هزار دلار بخرند. آنها می‌توانند از اقامت دائمی و شهروندی ترکیه بهره‌مند شوند. اصلی‌ترین شرایط اقامت ترکیه از طریق خرید خانه عبارت است از: قیمت خانه در ترکیه برای اقامت باید بیش از 250 هزار دلار باشد. ملک به‌صورت نقدی خریداری شود. سه مالک قبلی ملک خریداری‌شده، افراد خارجی نباشند. به افرادی که برای دریافت حق شهروندی اقدام به خرید ملک یا خانه می‌کنند تا سه سال مجوز فروش داده نمی‌شود. افرادی خارجی تنها می‌توانند ملکی به مساحت 30 هکتار در ترکیه خریداری کنند. امکان خرید ملک در مناطق امنیتی و نظامی برای افراد خارجی وجود ندارد. افراد خارجی می‌توانند ملک یا خانه خود را به‌منظور کسب درآمد اجاره دهند. امکان خرید ملک برای افراد خارجی به‌صورت حضوری و غیرحضوری فراهم است.

خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت

خرید خانه در ترکیه برای اقامت یکی از راه‌های اصلی دریافت حق شهروندی در این کشور است. استانبول بدون شک یکی از شهرهای بسیار زیبای ترکیه است. این شهر زیبا به دو قسمت اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود. قیمت ملک در این دو منطقه متفاوت است. به دلیل اینکه، اغلب دانشگاه‌ها، هتل‌ها، مراکز تفریحی و خرید بسیار زیبای استانبول در منطقه اروپایی شهر واقع شده، قیمت خرید خانه یا آپارتمان در این منطقه بالاتر است. برای خرید ملک در استانبول و گرفتن اقامت باید به هدف و میزان بودجه خود توجه کنید. باتوجه‌به قوانین اقامتی ترکیه سعی کنید مراحل خرید ملک را بادقت انجام دهید که با مشکل مواجه نشوید.

آیا با خرید خانه در ترکیه می‌توان اقامت گرفت؟

در پاسخ به این سؤال باید بگوییم یکی از راه‌های مطمئن مهاجرت به ترکیه اقدام از طریق روش اقامت ترکیه با خرید ملک است؛ اما برای موفقیت در این مسیر باید از برخی موارد اطلاع دقیق داشته باشید. در مرحله اول باید از قیمت خرید خانه در ترکیه برای اقامت مطلع بوده و بدانید که شرایط خرید ملک در ترکیه برای اخذ شهروندی چیست؟ نکته‌ای که در مورد کمترین قیمت خانه در ترکیه باید مدنظر قرار دهید این است که شرایط و حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اقامت با شرایط برای اقامت کاری و تحصیلی متفاوت است. شما می‌توانید با اجاره یک ملک بسیار کوچک و دریافت پذیرش‌نامه تحصیلی و کاری موفق به دریافت مجوز اقامت موقت در ترکیه شوید؛ اما برای افرادی که قصد اقامت دائم یا دریافت شهروندی ترکیه را دارند شرایط به این سادگی نیست. دولت ترکیه طبق قوانین جدید خود برای خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت شرایط ویژه‌ای در نظر گرفته است. طبق این قوانین، پاسپورت افرادی که ملک کمتر از 6 میلیارد تومان بخرند دارای اعتبار یک‌ساله بوده و باید پس از اتمام دوره تمدید شود؛ اما افرادی که ملکی بیش از این مبلغ بخرند، با ارائه مدارک لازم به دولت ترکیه و دریافت پاسپورت دائمی می‌توانند از حق شهروندی نیز بهره‌مند شوند.

مدارک موردنیاز برای اقامت ترکیه و اقامت ترکیه با خرید ملک

باتوجه‌به اینکه روش‌های مختلفی برای اقامت در ترکیه وجود دارد، برای هر روش باید مدارک مختلفی ارائه کنید. اگر قصد دارید از طریق خرید آپارتمان در ترکیه و اخذ اقامت استفاده کنید باید مدارک معتبر را به دولت ترکیه ارائه کنید. برای خرید خانه در ترکیه و گرفتن پاسپورت به حداقل سرمایه‌ای در حدود 500 میلیون تومان نیاز دارید. پس از خرید خانه باید مدارک ملک به همراه ترجمه رسمی اسناد و مدارک هویتی، تأیید تمکن مالی، عکس رنگی پرسنلی، بیمه یک‌ساله در ترکیه، ترجمه رسمی سند ملک و گواهی عدم سوءپیشینه را به سفارت ترکیه ارسال کنید. در این صورت است که مسیر اقامت ترکیه با خرید ملک با موفقیت طی خواهد شد.

روند خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه

برای خرید خانه و اقامت در ترکیه باید در گام اول بودجه خود را تعیین کنید. تعیین بودجه به شما کمک می‌کند بتوانید شهر مناسب برای خرید ملک را انتخاب کنید. برای مثال، افراد متقاضی خرید خانه در استانبول و اقامت باید هزینه‌ای بیشتر برای خرید خانه در محله‌های اروپایی شهر در مقایسه با سایر شهرهای ترکیه بپردازید. به همین دلیل به این دسته از افراد توصیه می‌کنیم که از روش خرید آپارتمان در ترکیه و اقامت استفاده کنند؛ زیرا قیمت خرید آپارتمان در مقایسه با خانه ویلایی پایین‌تر است. اگر علاقه‌مند هستید که در محله اروپایی یا شما شهر آنکارا خانه بخرید، بهتر است خانه‌های آپارتمانیدارای متراژ مناسب را انتخاب کنید. در مرحله بعد، باید به‌صورت حضوری به ترکیه سفرکرده و یک حساب بانکی در این کشور باز کنید. البته می‌توانید برای انجام این کار به یک وکیل مجرب وکالت دهید تا بتوانید این مراحل را پیگیری کند. برای تعیین قیمت ملک حتماً از کارشناسان شهرداری کمک بگیرید. پس از انتخاب خانه باید مبلغی را به‌عنوان پیش‌پرداخت به‌حساب مالک اصلی واریز کنید. مبلغ اصلی را در روز واگذاری به مالک پرداخت کنید. طی مدت 3 هفته مراحل واگذاری سند انجام خواهد شد.

حداقل سرمایه برای اقامت ترکیه

همان‌طور که بارها اشاره کردیم باتوجه‌به روش‌های مختلف برای اقامت موقت و دائم در ترکیه، سرمایه لازم برای استفاده از هر یک از این روش‌ها متفاوت است. برای اقامت کاری به سرمایه بسیار اندک نیازمند بوده و تنها با دریافت جاب آفر می‌توانید ویزای کاری دریافت کنید. اگر شرایط لازم برای پرداخت مخارج تحصیل را دارید می‌توانید از روش مهاجرت تحصیلی استفاده کنید. هزینه تحصیل در ترکیه باتوجه‌به رشته و دانشگاه از 1000 تا 25000 هزار دلار در سال متغیر است که هزینه‌های ماهانه زندگی در ترکیه نیز باتوجه‌به سبک زندگی متغیر بوده و حدود 1000 تا 2000 دلار در ماه است. اما اگر می‌خواهید روش خرید ملک را انتخاب کنید و خرید خانه در ترکیه با اقامت همراه باشد، شرایط کمی متفاوت است. حداقل قیمت خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت دائم و شهروندی مبلغی بیش از 6 میلیارد تومان است. البته برای اینکه بتوانید مرحله خرید ملک و پاسپورت ترکیه را به‌درستی انجام دهید، باید پس از خرید خانه یا آپارتمان با قیمتی بیشتر از 6 میلیارد تومان، مدارک تأیید تمکن مالی برای پرداخت هزینه‌های زندگی در این کشور را به دولت ترکیه ارائه کنید. سرمایه لازم برای ثبت شرکت یا سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعتی و تجاری ترکیه نیز متغیر است. باید نوع کسب‌وکار خود را تعیین کرده تا بتوانید هزینه‌های لازم برای راه‌اندازی شغل یا سرمایه‌گذاری را مشخص کنید.

مزایای خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت

پس از بررسی شرایط خرید ملک در ترکیه و اقامت قصد داریم مزایی اصلی اجرای این روش را بررسی کنیم. مزیت اصلی استفاده از خرید ملک در ترکیه و اقامت این است که این کشور شباهت فرهنگی بسیار زیادی با کشور ایران دارد. بعد مسافتی و فاصله آن با ایران بسیار کم است. به‌راحتی می‌توانید به بستگان و آشنایان خود در ایران سر بزنید. باتوجه‌به اینکه دین رسمی ترکیه اسلام است، افراد مذهبی پس از اقامت ترکیه با خرید ملک برای تحصیل فرزندانشان در مدارس و دانشگاه‌ها با مشکل مواجه نمی‌شوند. مزیت دوم این است که خرید ملک در ترکیه و گرفتن اقامت این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و کشورهایی مانند کانادا و آمریکا بسیار کمتر است. هزینه زندگی و تحصیل در این کشور بسیار کم بوده، نرخ بیکاری آن بسیار پایین است و باتوجه‌به افزایش استقبال شرکت‌های بزرگ برای سرمایه‌گذاری در ترکیه این کشور در مسیر امیدوارکننده‌ای از پیشرفت اقتصادی قرار دارد. مزیت سوم این است که بین قیمت خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت رابطه‌ای مستقیم وجود دارد. اول اینکه با هر توان مالی می‌توانید موفق به خرید ملک در ترکیه شوید. از سوی دیگر، برای تمام مالکان خارجی شرایط اقامت در ترکیه فراهم است؛ اما فراموش نکنید خرید ملک در ترکیه برای اقامت دائم و شهروندی تنها در صورتی با موفقیت همراه است که بتوانید ملکی با قیمتی بیش از 250 هزار دلار (معادل 6 میلیارد تومان) بخرید.

ادامه اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

چهارمین مزیت خرید ملک در ترکیه و اقامت این است که هیچ محدودیتی برای خرید ملک و درخواست مهاجرت به ترکیه وجود ندارد. به‌راحتی می‌توانید در هر یک از شهرهای ترکیه و با هر نوع توان مالی، ملک مناسب را انتخاب و خریداری کنید. پس از دریافت سند، مدارک هویتی و تأییدیه‌های لازم را به سفارت ترکیه ارسال کنید تا موفق به دریافت پاسپورت این کشور شوید. پنجمین و تقریباً یکی از مزایای بسیار مهم خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت در این کشور برخورداری از ویزایی بسیار معتبر است. همان‌طور که می‌دانید، به دلیل تحریم‌های اعمال‌شده از طرف آمریکا و اتحادیه اروپا به ایران، پاسپورت کشور ما در جهان از اعتبار کمی برخوردار است. همین امر، ایرانیان را برای مسافرت و اقامت در بسیاری از مناطق دنیا با مشکل مواجه می‌کند؛ اما خرید خانه در ترکیه و اقامت دائم یا شهروندی این کشور از پاسپورتی بهره‌مند می‌شوید که مسافرت بسیار ساده به بیش از 71 کشور جهان را برای شما فراهم می‌کند.

مهم‌ترین نکات برای خرید ملک در ترکیه اقامت

باتوجه‌به افزایش تقاضا برای اقامت ترکیه با خرید ملک، دولت این کشور در سال 2013 برای تسهیل ورود و اقامت افراد خارجی در این کشور، قانون خرید خانه در ترکیه اقامت را تغییر داده، شاهد افزایش استقبال برای خرید اقامت ترکیه هستیم؛ اما این امر مشکلات و چالش‌هایی را به دنبال دارد. در برخی موارد افراد به دام سودجویان و کلاهبرداران می‌افتند و نه‌تنها نمی‌توانند به ترکیه مهاجرت کنند بلکه سرمایه اصلی آنها نیز نابود می‌شود. رعایت برخی نکات ساده می‌تواند به شما در انتخاب ملک مناسب و خرید آسان‌تر کمک کند. در گام اول، برای اقامت در ترکیه هرگز نباید ملک را از افراد خارجی بخرید؛ زیرا طبق قوانین ترکیه مجوز اقامت به افراد خارجی که ملک را به‌صورت مستقیم از افراد خارجی مقیم یا غیر مقیم ترکیه بخرند، داده نمی‌شود. به‌منظور خرید آپارتمان ترکیه اقامت سعی کنید مرحله ارزش‌گذاری ملک را حتماً از طریق شهرداری و کارشناسان آن انجام دهید. اگر با محدودیت بودجه مواجه هستید سعی کنید برای خرید خانه ترکیه اقامت از ملک‌های ارزان‌تر استفاده کنید. این روش به شما کمک می‌کند تا با اقامت، دریافت مجوز کار و کسب سرمایه لازم بتوانید در فرصت مناسب ملکی با مبلغ بیش از 250 هزار دلار خریداری کرده و فرصت برای دریافت حق شهروندی را به دست آورید. اقامت خرید ملک ترکیه هیچ محدودیتی منطقه‌ای یا شهری ندارد؛ بنابراین فریب سودجویان و کلاهبرداران را نخورید. ابتدا شهرها و منطقه‌های مختلف ترکیه را بررسی کنید. موقعیت جغرافیایی،رشد و توسعه اقتصادی و بسیاری از موارد را مدنظر قرار دهید. پس از بررسی همه‌جانبه و تعیین قیمت املاک باتوجه‌به بودجه خود مناسب‌ترین شهر و منطقه را برای خرید ملک و اقامت انتخاب کنید.

حداقل قیمت خانه برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

قبل از خرید ملک در ترکیه باید هدف اصلی خود از این کار را تعیین کنید. افراد از طریق خرید املاک در ترکیه می‌توانید تابعیت و حق شهروندی ترکیه را دریافت کنند. فرق اقامت دائم و شهروندی ترکیه در قیمت خرید خانه است. همان‌طور که اشاره کردیم دولت ترکیه برای اعطای حق شهروندی حداقل قیمت ملک را 250 هزار دلار تعیین کرده است. به عبارت ساده، افرادی متقاضی اقامت ترکیه با خرید ملک که بتوانند خانه‌ای گران‌تر از 250 هزار دلار بخرند، موفق به دریافت حق شهروندی در ترکیه می‌شوند؛ اما به افرادی که ملکی کمتر از 250 هزار دلار بخرند مجوز اقامت در ترکیه داده می‌شود که این مجوز باید هرسال تمدید شود؛ و این دسته از افراد برای انجام کار باید مجوزهای لازم را از ادارات و سازمان‌های مختلف ترکیه دریافت کنند.

خرید ملک در ازمیر و اقامت

ازمیر یکی از شهرهای ترکیه است که به علت فرهنگ غنی به این شهر لقب کانون فرهنگ ترکیه داده شده است. این شهر سومین شهر پرجمعیت ترکیه بوده و در رتبه بعد از استانبول و آنکارا قرار می‌گیرد. همین امر موجب شده که اشتغال و سرمایه‌گذاری در ازمیر رشد بیشتری داشته باشد. بعد از خرید ملک در آنکارا می توانیم خرید ملک در ازمیر را رتبه بندی کنیم. جاذبه‌های گردشگری ازمیر در مقایسه با آنکارا بیشتر است. ملیت‌های مختلف ساکنین ازمیر موجب شده 70 درصد ساکنین این منطقه به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند. از نظر شرایط آب‌وهوایی نیز ازمیر پاک‌ترین شهر ترکیه به‌حساب می‌آید. ترافیک آن در مقایسه با شهرهای آنکارا و استانبول کمتر است؛ و اغلب ساکنین آن را مسلمانان و مسیحیان تشکیل می‌دهند. باتوجه‌به این موارد توصیه می‌کنیم که شهر ازمیر را برای خرید خانه در ترکیه و اقامت انتخاب کنید.

خرید ملک در الانیا و اقامت

شرایط آب‌وهوایی، فرهنگ بسیار غنی، دسترسی هوایی بسیار آسان و فرصت‌های سرمایه‌گذاری دلایل اصلی استقبال ایرانیان برای خرید خانه در الانیا است. اگر به هوای سرد و یخ‌بندان علاقه ندارید و علاقه‌مند هستید در شهری مرطوب و معتدل زندگی کنید، بدون تردید الانیا بهترین انتخاب خواهد بود. قیمت ملک در این شهر متفاوت است. می‌توانید باتوجه‌به بودجه خود خانه یا آپارتمان مناسب را خریداری کنید؛ اما فراموش نکنید طبق قوانین تابعیت ترکیه برای درخواست تقاضای اقامت ترکیه با خرید ملک تنها در صورتی موفق به دریافت تابعیت دائم ترکیه می‌شوید که ملک شما بیش از 6 میلیارد تومان قیمت داشته باشد. این قانون در تمام شهرهای ترکیه اجرا می‌شود. تفاوت ندارد برای اقامت با خرید ویلا در ترکیه کدام شهر را انتخاب کنید. اگر قصد اخذ اقامت ترکیه و دریافت شهروندی این کشور را دارید باید املاک بهتر و گران‌تر را انتخاب کنید.

انواع اقامت ترکیه و روش اقامت ترکیه با خرید ملک

برای اقامت ترکیه راه‌های مختلفی وجود دارد که سعی می‌کنیم قانونی‌ترین روش‌های اقامت در این کشور تاریخی و بسیار زیبا را بیان کنیم: اقامت توریستی ترکیه: دولت ترکیه طرق قوانین خود برای اتباع برخی کشورها از جمله ایران شرایط لازم به‌منظور اقامت 90 روزه بدون دریافت ویزا را فراهم کرده است. به عبارت ساده، دولت ترکیه شرایطی فراهم کرده که توریست‌های ایرانی بتوانند در بازه‌های 6 ماهه به مدت 90 روز از اقامت بدون ویزا در این کشور برخوردار شوند. افرادی که از این اقامت استفاده می‌کنند، نمی‌توانند فعالیت تحصیلی یا تجاری در این دوره 3 ماهه انجام دهند. اگر فردی بیش از این زمان در ترکیه بماند هنگام خروج هوایی یا زمینی از خاک ترکیه موظف به پرداخت جریمه خواهد شد. برای اجاره ملک، بررسی شرایط تجاری اقتصادی ترکیه، مراجعه حضوری برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های ترکیه و برای مهیاکردن شرایط لازم برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک می‌توانید از این روش استفاده کنید. اقامت از طریق اجاره‌نامه: ساده‌ترین راه اقامت در ترکیه ارائه اجاره‌نامه است؛ اما فراموش نکنید دریافت کارت اقامت در ترکیه یا تمدید آن به معنی دریافت مجوز اقامت دائم و شهروندی در ترکیه نیست. این اقامت یک‌ساله بوده و باید مدارکی مانند کد مالیاتی، بیمه سلامت ترکیه، تکمیل فرم راندوو، عکس رنگی پرسنلی، رسید پرداخت هزینه‌های دریافت کارت کیملیک و حق خاک و اجاره‌نامه را ارائه کنید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید خانه

اقامت ترکیه با خرید خانه: باتوجه‌به افزایش تقاضای برای مهاجرت و خرید ملک در ترکیه، دولت این کشور قوانین ساده‌تری برای خرید خانه تدوین کرده است. در قوانین جدید ترکیه شاهد کاهش 250 هزاردلاری قیمت ملک در این کشور هستیم. به‌علاوه، بر اساس قوانین مشور ترکیه تنها افرادی می‌توانند اقدام به خرید ملک در این کشور کنند که کشور آنها شرایط لازم برای خرید ملک توسط مردم ترکیه در این کشورها را فراهم کرده است. در نتیجه، افرادی که در امریکا، کانادا، کشورهای جزو اتحادیه اروپا و ایران زندگی می‌کنند می‌توانند به‌صورت کاملاً قانونی در ترکیه اقدام به خرید خانه و دریافت مجوز اقامت کنند. شما می توانید با خرید خانه در آنتالیا و خرید ملک لوکس در استانبول و به طور کلی خرید خانه در ترکیه اقامت این کشور را به دست آورید. اقامت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت: برای این کار ابتدا باید ابتدا از طریق اقامت دائم اقدام کرده و پس از ثبت شرکت نوع اقامت خود را تغییر دهید. در این روش به سرمایه اولیه نیازمند بوده و باید باتوجه‌به مهارت و تخصص خود، فعالیت تجاری خود را آغاز کرده و شرکت خود را در ترکیه ثبت کنید. اقامت کاری: این مرحله نیز بسیار ساده است. ابتدا باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنید. سپس آن را به سازمان‌های مربوطه ارائه کرده و مجوز اقامت کاری در ترکیه را دریافت کنید.

خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت

در حالت عادی، ایرانیان می‌توانند در یک بازه زمانی 3 ماهه بدون ویزا در ترکیه اقامت داشته باشند. بااین‌حال، اقامت در ترکیه برای برخی افراد موقتی است. برای مثال، دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه از شرایط اقامت موقت در این کشور برخوردارند. پس از اتمام تحصیل و در صورت‌پیدانکردن کار باید به کشور خود برگردند. نکته مهمی که باید اشاره کنیم این است که اجاره خانه در ترکیه تنها مجوز اقامت یک‌ساله را برای شما فراهم کرده است. این مجوز قابل تمدید نیست. اما اقامت ترکیه با خرید ملک دائمی است. اگر علاقه‌مند به دریافت مجوز اقامت دائم و شهروندی ترکیه هستید خرید املاک در ترکیه را به شما توصیه می‌کنیم. اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه شرایطی فراهم می‌کنند. بدین صورت که بتوانید به همراه تمام اعضای خانواده به این کشور مهاجرت کرده و مجوز اقامت دائم دریافت کنید.

برای گرفتن اقامت فرزندان بالای 18 سال ترکیه چه باید کرد

این روزها جوانان زیادی خواهان مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور برای دسترسی به دیگر کشورها هستند؛ چرا که با داشتن پاسپورت ترکیه می‌توان بدون ویزا به 72 کشور دنیا سفر کرد. اما اقامت متقاضیان بالای سن ۱۸ سال به دلیل محدودیت خدمت سربازی نیازمند فراهم‌کردن شرایط خاصی است و این افراد باید به‌صورت مستقل برای گرفتن اقامت ترکیه درخواست دهند. در این مقاله قصد داریم راه‌های گرفتن اقامت فرزندان بالای 18 سال ترکیه را بیان کنیم.

نحوه اقامت فرزندان بالای 18 سال ترکیه

اخذ اقامت ترکیه به دو روش دریافت اقامت یک‌ساله و اقامت دائم امکان‌پذیر است. درصورتی‌که متقاضیان مهاجرت دارای فرزندان بالای 18 سال باشند، حتماً باید به طور مستقل برای گرفتن اقامت ترکیه اقدام کنند. در این راستا این افراد می‌توانند از طریق تحصیل در ترکیه، اجاره خانه در ترکیه و یا خرید خانه از ترکیه به ارزش زیر 250 هزار دلار اقامت یک‌ساله ترکیه را دریافت کنند و هرساله نسبت به تمدید اقامت خود اقدام کنند. یکی از دغدغه‌های بزرگ خانواده‌ها برای مهاجرت به ترکیه و اقامت فرزندان بالای 18 سال ترکیه بحث خدمت سربازی و نداشتن کارت پایان خدمت است. ازاین‌رو می‌توانیم این مژده را به شما بدهیم که اگر فرزند پسر شما دوره سربازی را نگذرانده اما قصد مهاجرت را دارد، طبق قوانین کشور ترکیه در صورت پرداخت وثیقه و طی‌کردن مراحل قانونی می‌تواند با دریافت پاسپورت از کشور خارج شود. مبلغ وثیقه برای خروج از کشور برای انواع ویزاها متفاوت است و باید از سازمان نظام‌وظیفه استعلام بگیرید. البته سازمان نظام‌وظیفه زمانی اجازه خروج از کشور شما را به اداره گذرنامه می‌دهد که مشمول غیبت سربازی نباشید. همچنین اگر فرزند شما قبل از اقدام برای اقامت ترکیه دارای کارت پایان خدمت است و خدمت سربازی را در کشور خودتان گذرانده است باید اسناد و مدارک برای اثبات آن به دولت ترکیه ارائه دهد.

شرایط اقامت فرزندان بالای 18 سال

از مهم‌ترین شرایط اقامت فرزندان بالای 18 سال ترکیه این است که این افراد می‌توانند بسته به نوع مهاجرت به‌صورت مستقل برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنند. اگر قصد شما از مهاجرت به ترکیه برای ادامه تحصیل است با داشتن شرایط مناسب از سن زیر 18 سال هم می‌توانید در مدارس این کشور پذیرش بگیرید. اما متقاضیان بالای 18 سال سن برای تحصیل در ترکیه باید در یکی از دانشگاه‌های ترکیه پذیرش بگیرند تا علاوه بر تحصیل در مقاطع مختلف از امکانات اقامت تحصیلی این کشور بهره‌مند شوند. همچنین یکی دیگر از راه‌های اقامت فرزندان بالای ۱۸ سال ترکیه، ارائه درخواست مهاجرت کاری است. اقامت ترکیه از طریق کار از روش‌های پرطرف‌داری است که بعد از گذشت چند سال منجر به اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه می‌شود. هر تبعه خارجی درصورتی‌که 5 سال به طور مداوم در ترکیه کار کند. حق بیمه و مالیات خود را به‌موقع پرداخت بپردازد. واجد شرایط دریافت کارت شهروندی ترکیه خواهد شد. همه این موارد بستگی به سابقه کار متقاضی دارد و باید بتواند تمام شرایط موردنیاز اخذ ویزای کاری را فراهم کند.

شرایط اخذ اقامت ترکیه

براین‌اساس، برای کسب اقامت فرزندان بالای 18 سال ترکیه باید به‌صورت مستقل درخواست اقامت را به اداره مهاجرت این کشور داد و شرایط موردنیاز را مهیا کرد.

 • چه مدت زمانی طول می‌کشد که پاسپورت و اقامت ترکیه را برای خود و خانواده دریافت کرد؟

ترکیه یکی از کشورهای مهاجرپذیری است که در همسایگی ایران قرار دارد. بسیاری از مردم ایران برای بهره‌مندی از موقعیت اقتصادی و رفاهی بیشتر با روش‌های مختلف خرید ملک ترکیه و سرمایه‌گذاری، ازدواج و کار با قصد دریافت اقامت ترکیه وارد این کشور می‌شوند. اتباع خارجی با دریافت پاسپورت ترکیه می‌توانند به 71 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. ازاین‌رو، زمان و نحوه اخذ ویزای ترکیه بستگی به شرایط انتخابی افراد برای مهاجرت دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم. دریافت اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک یک مجوز قانونی است که به‌عنوان یک شهروند خارجی از امکانات و مزایای پاسپورت ترکیه بهره‌مند شوید. از شرایط اخذ اقامت ترکیه این است که متقاضیان با روش‌های مختلفی از جمله اقامت توریستی ترکیه، اقامت شغلی، اقامت ترکیه بدون سرمایه‌گذاری، اقامت با کار و غیره می‌توانند مجوز اقامت به در ترکیه را اخذ کنند. در صورت تمدید اقامت و مهیا بودن شرایط اخذ اقامت به‌عنوان شهروند ترکیه محسوب می‌شوید.

مدت‌زمان گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک

یکی از ساده‌ترین روش‌های اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه، خانه خریدن در ترکیه است. در این روش متقاضیان باید ملکی را به ارزش 250 هزار دلار آمریکا خریداری کنند تا اقامت این کشور را دریافت کنند؛ بنابراین شما با خرید ملک می‌توانید پاسپورت ترکیه را ظرف کمتر از یک ماه دریافت کنید؛ اما اجازه فروش آن ملک را تا مدت سه سال ندارید.

مدت‌زمان گرفتن پاسپورت ترکیه با سرمایه‌گذاری

روش اخذ پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری بدین شکل است که باید یک ملک خریداری کنید و یا اینکه برای ثبت شرکت در ترکیه و استخدام 50 نفر نیروی بومی این کشور اقدام کنید. براین‌اساس مدت‌زمان کسب اقامت ترکیه از این طریق اغلب دو ماه طول می‌کشد. مدت‌زمان گرفتن اقامت ترکیه از طریق ازدواج شرایط کسب اقامت ترکیه از طریق ازدواج بدین شکل است که متقاضی خارجی باید با فردی که مقیم ترکیه است، ازدواج کند. درصورتی‌که سه سال از زندگی مشترک این زوج بگذرد، پاسپورت ترکیه برای همسر صادر خواهد شد. مدت‌زمان گرفتن پاسپورت ترکیه از طریق کار از شرایط دریافت اقامت ترکیه از طریق کار این است که فرد متقاضی باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمای ترک داشته باشد. این کارفرما نیز باید مدارک متقاضی را به اداره کار ترکیه تحویل دهد و بعد از بررسی نتیجه اعلام شود. بعد از گذشت 8 سال از مدت اشتغال در ترکیه در صورت داشتن شرایط می‌توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. همچنین بعد از گذشت یک سال از اقامت دائم می‌توانید برای اخذ پاسپورت ترکیه درخواست ارائه دهید.

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک و سرمایه‌گذاری

اگر قصد مهاجرت به کشوری زیبا را داشته باشید که فاصله کمی تا ایران داشته و شرایط زندگی و کار در آنجا مهیا باشد، ترکیه گزینه ایدئالی است. دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک از آسان‌ترین شیوه‌های اخذ شهروندی و کسب اجازه کار و زندگی دائم این کشور است. البته قوانین مشخصی برای خرید ملک و میزان سرمایه‌گذاری وجود دارد تا منجر به دریافت اقامت ترکیه شود. جای نگرانی نیست! تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا تمام ابهامات شما در زمینهٔ اقامت ترکیه با خرید ملک از بین بروند. بخشی از کشور ترکیه در قاره آسیا و قسمتی از آن در قاره اروپا قرار دارد؛ بنابراین می‌توان حدس زد که سطح امکانات موجود در این کشور نیز مابین امکانات موجود در این دو قاره هستند. دسترسی به مراکز خرید، مراکز تفریحی و توریستی، فرودگاه‌های معتبر، میزان تورم کم، سرمایه‌گذاری مطمئن و امن، امکان تردد به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا از مزایای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک است.

حداقل قیمت خانه برای اقامت ترکیه

امروزه دریافت پاسپورت و شهروندی دائم ترکیه با خرید ملک بسیار آسان‌تر از چند سال گذشته است. درگذشته برای دریافت اقامت ترکیه نیاز به حداقل یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستقلات این کشور بود؛ اما در حال حاضر این عدد به یک‌چهارم کاهش‌یافته و تنها با 250 هزار دلار سرمایه‌گذاری، اقامت ترکیه را به دست خواهید آورد. توجه کنید که پس از خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت این کشور، امکان فروش ملک تا سه سال وجود ندارد. بعضی افراد گمان می‌کنند که می‌توانند ملک خود را بلافاصله پس از دریافت اقامت ترکیه بفروشند؛ این طرز فکر کاملاً نادرست است. تنها بین 65 تا 80 روز بعد از دریافت تابعیت کشور ترکیه، پاسپورت این کشور برای شما صادر می‌شود. این پاسپورت از اعتبار بالایی برای مسافرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی برخوردار است. افرادی که تنها قصد زندگی در ترکیه را داشته باشند، با خرید خانه به مبلغ 60 هزار دلار هم می‌توانند اقامت توریستی این کشور را دریافت کنند. این اقامت تا ده سال قابل تمدید است. توجه داشته باشید که با این شیوه خرید خانه، امکان و مجوز کارکردن در ترکیه را نخواهید داشت.

خرید خانه و اقامت ترکیه

یک نکته مهم در مورد دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک وجود دارد؛ حداقل سرمایه‌گذاری در املاک ترکیه که منجر به اخذ شهروندی می‌شود، 250 هزار دلار است. زمانی که مبالغی کمتر از این را پرداخت کنید، تنها می‌توانید اقامت دائم یا موقت ترکیه را کسب کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چه فرقی بین اقامت دائم با شهروندی ترکیه وجود دارد؟ اقامت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری دارای جزئیاتی است که باید به آن‌ها واقف باشید. با دریافت اقامت ترکیه، شما یک فرد خارجی محسوب می‌شوید. اجازه انجام بسیاری از کارها را ندارید؛ این در حالی است که دریافت شهروندی به معنای برابری کامل حقوق شما با یک شخص ترک است که در این کشور به دنیا می‌آید.

اقامت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

ایران یکی از بی‌اعتبارترین پاسپورت‌های دنیا را دارد. در رتبه‌بندی سالانه که به بررسی اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف دنیا می‌پردازد، ایران در جایگاه 89 دنیا قرار دارد. تنها به 19 درصد از کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا دسترسی دارد. پاسپورت ژاپن یکی ار بهترین پاسپورت های جهان است. با این پاسپورت میتوان به 191 کشور جهان سفر کرد. دراین‌بین ترکیه اجازه ورود به 94 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا (در تعدادی از موارد ممکن است نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی باشد)، در جایگاه 34 قرار دارد. اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار و دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور، به منزله امکان سفر آسان به بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی و آمریکایی است. پاسپورت ترکیه امکان سفر آزادانه به 49 درصد کشورهای دنیا را فراهم می‌کند. دریافت ویزای کشورها با ارائه پاسپورت و شهروندی ترکیه، بسیار آسان‌تر از دریافت آن در ایران است.

کسب درآمد و دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

بسیاری از ایرانی‌ها برای کار، تحصیل و تفریح به ترکیه سفر می‌کنند و نیاز به محلی برای اقامت دارند. باتوجه‌به نرخ بالای سفرهای ایرانی‌ها به ترکیه، امکان اجاره هفتگی، ماهانه و سالانه املاک در ترکیه وجود دارد که یک منبع درآمد بسیار عالی خواهد بود. امروزه بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌های ترکیه با ضمانت اجاره به فروش می‌رسند. خیلی از مسافران برای کاهش هزینه‌های سفر و راحتی و استقلال بیشتر، آپارتمان‌های اجاره‌ای را به اقامت در هتل ترجیح می‌دهند. اقامت ترکیه با خرید ملک، می‌تواند باعث کسب درآمد بالایی شود.

قیمت خانه در ترکیه

اختلاف قیمت خانه‌ها در ترکیه بالاست؛ همین امر سبب می‌شود تا سرمایه‌گذاران و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، حق انتخاب بالایی داشته باشند. برای مثال می‌توانیم قیمت خونه تو استانبول را به‌عنوان مهم‌ترین شهر ترکیه بررسی کنیم. میانگین قیمت آپارتمان در ترکیه به‌ازای هر مترمربع برابر با 4000 لیر یا 13 میلیون تومان است. این قیمت در مناطق ضعیف استانبول نظیر بیلیکدوز حدود 2600 لیر یا 8 میلیون تومان است. همچنین این مبلغ در بخش‌های گران‌قیمت ترکیه نظیر بشیکتاش از متری 30 تا 120 میلیون تومان به‌ازای هر مترمربع متغیر است. همواره امکان دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه در شهرهای دیگر نظیر ازمیر و آنکارا هم وجود دارد. قیمت ملک در محله های استانبول و بهترین مناطق این شهرها هم کمتر از متری 20 میلیون تومان است. با این شرایط وضعیت خرید ملک در ترکیه بهتر از ایران است.

پاسپورت ترکیه با خرید ملک

هر کسی که تابعیت ترکیه را داشته باشد می تواند زندگی جدیدی را در این کشور آغاز کند. راه های مختلفی برای اخذ تابعیت ترکیه وجود دارد. یکی از آنها زایمان در کشور است، ازدواج با فردی که شهروند ترکیه است. سریع ترین روش و سودمندترین راه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند بدون ویزا به 148 کشور و 111 کشور بدون ویزا سفر کنند. ترکیه اجازه تابعیت مضاعف را می دهد. بنابراین مجبور نیستید تابعیت کشور خود را کنار بگذارید. هنگامی که تابعیت ترکیه را دریافت می کنید، می توانید مراحل ویزای خود را با جستجوی آنلاین انجام دهید. تمامی مدارک شما از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.

 

روال دریافت پاسپورت ترکیه با اخذ شهروندی

همان‌طور که اشاره شد، حداقل قیمت خانه در ترکیه برای اقامت ترکیه 250 هزار دلار است. زمانی که موفق به پرداخت این مبلغ و خرید خانه شدید، باید به Tapu (اداره ثبت زمین و املاک ترکیه) بروید. البته درخواست خود جهت دریافت حقوق کامل شهروندی را ارائه دهید. از زمان ارائه مدارک به Tapu حدود 3 الی 7 روز زمان می‌برد تا آن‌ها مدارک بانکی، فرم‌ها و اسناد ملک شما را بررسی کنند. درنهایت شما موفق می‌شوید گواهی حق شهروندی خود را دریافت کنید. می‌توانید برای دریافت اقامت و پاسپورت خود از طریق دفتر مهاجرت ترکیه اقدام کنید. دریافت حق کامل شهروندی و اقامت ترکیه با خرید ملک حدود یک ماه طول می‌کشد. بیشتر مراحل اداری در Citizenship Information Office آنکارا یا استانبول انجام می‌شود. پس از ثبت رسمی خرید ملک در ترکیه، حدود 65 تا 85 روز زمان لازم است تا پاسپورت ترکی شما صادر گردد. خرید خانه در ترکیه و اقامت ترکیه، باعث ارتقاء سطح زندگی شما در تمام ابعاد خواهد شد. تمام شرایط لازم برای داشتن یک زندگی بی‌دغدغه و سرشار از موفقیت و آرامش در این کشور وجود دارد. اقامت ترکیه با خرید ملک، موقعیتی بسیار عالی برای مهاجرت است که تا مدتی نامعلوم امکان بهره‌مندی از آن وجود دارد!

سخن پایانی؛ شیوه‌های اقامت ترکیه با خرید ملک

در سال‌های اخیر افزایش تقاضا برای مهاجرت کاری، تحصیلی و دریافت اقامت دائم ترکیه موجب شده این کشور شرایط و قوانین مختلفی برای اقامت وضع کند. روش‌های اصلی برای اقامت در ترکیه عبارت است از اقامت توریستی، کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و اقامت از طریق اجاره یا خرید ملک. شرایط و قوانین اصلی برای اقامت ترکیه با خرید ملک عبارت است از: خرید ملک با مبلغی بیش از 250 هزار دلار، مساحتی کمتر از 30 هکتار و خرید از افراد بومی ترکیه؛ اما هیچ محدودیت مکانی برای خرید ملک وجود ندارد. می‌توانید به‌راحتی در هر یک از شهرها و منطقه‌های ترکیه ملک مناسب را انتخاب کرده و بخرید. خرید خانه‌های ویلایی، آپارتمان‌ها و باغ‌های کشاورزی می‌تواند شرایط لازم برای دریافت پاسپورت ترکیه را فراهم کند. پس از اینکه ملک مناسب را خریدید باید مدارک لازم را در مدت‌زمان تعیین‌شده به سفارت ترکیه ارسال کرده تا بتوانید مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنید. باید به این نکته اشاره کنیم. اگر باتوجه‌به بودجه موفق به خرید خانه‌ای ارزان‌تر از 250 هزار دلار شدید، نگران نباشید؛ زیرا مجوز اقامت به شما تعلق خواهد گرفت؛ اما باید اقامت خود را سالانه تمدید کرده و برای کار مجوز دریافت کنید.

اقامت ترکیه با خرید ملک

پیشنهاد کوبه

 • Image Description

  VADI PANORAMA EVLERI

  قیمت از : 402,000 دلار آمریکا
  • اتاق : 1+2
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 117.85 m2
  • شناسه ملک: ST730KB
 • Image Description

  DKY SAHIL

  قیمت از : 550,500 دلار آمریکا
  • اتاق : سایر
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 139.22 m2
  • شناسه ملک: ST710KB
 • Image Description

  Loft Valentine

  قیمت از : 230,000 دلار آمریکا
  • اتاق : 1+1
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 78.85 m2
  • شناسه ملک: ST563KB

فایلهای جدید املاک

 • Image Description

  DELUXIA PARK BUSINESS

  قیمت از : 354,000 دلار آمریکا
  • اتاق : سایر
  • کاربری: تجاری
  • مساحت ناخالص: 99.74 m2
  • شناسه ملک: ST767KB
 • Image Description

  DELUXIA PARK REZIDANS

  قیمت از : 258,700 دلار آمریکا
  • اتاق : 1+1
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 64.13 m2
  • شناسه ملک: ST757KB
 • Image Description

  SELVI PARK EVLERİ

  قیمت از : 225,000 دلار آمریکا
  • اتاق : 1+2
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 128.43 m2
  • شناسه ملک: ST753KB

مناطق استانبول

دسترسی سریع

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک ترکیه است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی این کشور را در اختیار متقاضیان خرید ملک در ترکیه قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش