اقامت ترکیه با خرید ملک

اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک و سرمایه‌گذاری

اگر قصد مهاجرت به کشوری زیبا را داشته باشید که فاصله کمی تا ایران داشته و شرایط زندگی و کار در آنجا مهیا باشد، ترکیه گزینه ایده آلی است. دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک از آسان‌ترین شیوه‌های اخذ شهروندی و کسب اجازه کار و زندگی دائم این کشور است.

البته قوانین مشخصی برای خرید ملک و میزان سرمایه‌گذاری وجود دارد تا منجر به دریافت اقامت ترکیه شود. جای نگرانی نیست! تا پایان این مطلب با ما همراه باشید تا تمام ابهامات شما درزمینه ی اقامت ترکیه با خرید ملک از بین بروند.

 

بخشی از کشور ترکیه در قاره آسیا و قسمتی از آن در قاره اروپا قرار دارد؛ بنابراین می‌توان حدس زد که سطح امکانات موجود در این کشور نیز مابین امکانات موجود در این دو قاره هستند. دسترسی به مراکز خرید، مراکز تفریحی و توریستی، فرودگاه‌های معتبر، میزان تورم کم، سرمایه‌گذاری مطمئن و امن، امکان تردد به بسیاری از کشورها بدون نیاز به ویزا از مزایای دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک است.

 

قوانین دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

امروزه دریافت پاسپورت و شهروندی دائم ترکیه با خرید ملک بسیار آسان‌تر از چند سال گذشته است. در گذشته برای دریافت اقامت ترکیه نیاز به حداقل یک‌میلیون دلار سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستقلات این کشور بود؛ اما در حال حاضر این عدد به یک‌چهارم کاهش‌یافته و تنها با 250 هزار دلار سرمایه‌گذاری، اقامت ترکیه را به دست خواهید آورد.


توجه کنید که پس از خرید ملک در ترکیه و دریافت اقامت این کشور، امکان فروش ملک تا سه سال وجود ندارد. بعضی افراد گمان می‌کنند که می‌توانند ملک خود را بلافاصله پس از دریافت اقامت ترکیه بفروشند؛ این طرز فکر کاملاً نادرست است. تنها بین 65 تا 80 روز بعد از دریافت تابعیت کشور ترکیه، پاسپورت این کشور برای شما صادر می‌شود. این پاسپورت از اعتبار بالایی برای مسافرت به کشورهای اروپایی و آمریکایی برخوردار است.


افرادی که تنها قصد زندگی در ترکیه را داشته باشند، با خرید خانه به مبلغ 60 هزار دلار هم می‌توانند اقامت توریستی این کشور را دریافت کنند. این اقامت تا ده سال قابل تمدید است. توجه داشته باشید که با این شیوه خرید خانه، امکان و مجوز کار کردن در ترکیه را نخواهید داشت. البته ما قوانین خرید ملک در ترکیه را در این صفحه به طور کامل شرح داده ایم و چنانچه شما علاقمند به خرید خانه در ترکیه هستید پیشنهاد میکنیم شرایط و قوانین مربوطه را به دقت مطالعه نمایید.

 

قوانین دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

 

شهروندی یا اقامت دائم؟

یک نکته مهم در مورد دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک وجود دارد؛ حداقل سرمایه‌گذاری در املاک ترکیه که منجر به اخذ شهروندی می‌شود، 250 هزار دلار است. زمانی که مبالغی کمتر از این را پرداخت کنید، تنها می‌توانید اقامت دائم یا موقت ترکیه را کسب کنید. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که چه فرقی بین اقامت دائم با شهروندی ترکیه وجود دارد؟

اقامت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری دارای جزئیاتی است که باید به آن‌ها واقف باشید. با دریافت اقامت ترکیه، شما یک فرد خارجی محسوب می‌شوید و اجازه انجام بسیاری از کارها را ندارید؛ این در حالی است که دریافت شهروندی به معنای برابری کامل حقوق شما با یک شخص ترک است که در این کشور به دنیا آمده است.


دریافت پاسپورت با اقامت ترکیه از طریق سرمایه‌گذاری

ایران یکی از بی‌اعتبارترین پاسپورت‌های دنیا را دارد. در رتبه‌بندی سالانه که به بررسی اعتبار پاسپورت کشورهای مختلف دنیا می‌پردازد، ایران در جایگاه 89 دنیا قرار گرفته است؛ بنابراین تنها به 19 درصد از کشورهای دنیا بدون نیاز به ویزا دسترسی دارد. پاسپورت ژاپن با فراهم کردن امکان سفر به 191 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا، در جایگاه اول قرار گرفته است.

دراین‌بین ترکیه اجازه ورود به 94 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا (در تعدادی از موارد ممکن است نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی باشد)، در جایگاه 34 قرار دارد.
اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک به ارزش 250 هزار دلار و دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور، به منزله امکان سفر آسان به بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی و آمریکایی است. پاسپورت ترکیه امکان سفر آزادانه به 49 درصد کشورهای دنیا را فراهم می‌کند؛ همچنین دریافت ویزای کشورها با ارائه پاسپورت و شهروندی ترکیه، بسیار آسان‌تر از دریافت آن در ایران است.

 

کسب درآمد و دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

بسیاری از ایرانی‌ها برای کار، تحصیل و تفریح به ترکیه سفر می‌کنند و نیاز به محلی برای اقامت دارند. با توجه به نرخ بالای سفرهای ایرانی‌ها به ترکیه، امکان اجاره هفتگی، ماهانه و سالانه املاک در ترکیه وجود دارد که یک منبع درآمد بسیار عالی خواهد بود. امروزه بسیاری از خانه‌ها و آپارتمان‌های ترکیه با ضمانت اجاره به فروش می‌رسند.
خیلی از مسافران برای کاهش هزینه‌های سفر و راحتی و استقلال بیشتر، آپارتمان‌های اجاره‌ای را به اقامت در هتل ترجیح می‌دهند. اقامت ترکیه با خرید ملک، می‌تواند باعث کسب درآمد بالایی شود.

 

قیمت خانه در ترکیه

اختلاف قیمت خانه‌ها در ترکیه بالاست؛ همین امر سبب شده تا سرمایه‌گذاران و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، حق انتخاب بالایی داشته باشند. برای مثال می‌توانیم قیمت ملک در استانبول را به‌عنوان مهم‌ترین شهر ترکیه بررسی کنیم.
میانگین قیمت خانه در ترکیه به‌ازای هر مترمربع برابر با 4000 لیر یا 13 میلیون تومان است. این قیمت در مناطق ضعیف استانبول نظیر بیلیکدوز حدود 2600 لیر یا 8 میلیون تومان است؛ همچنین این مبلغ در بخش‌های گران‌قیمت ترکیه نظیر بشیکتاش از متری 30 تا 120 میلیون تومان به‌ازای هر مترمربع متغیر است.
همواره امکان دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه در شهرهای دیگر نظیر ازمیر و آنکارا هم وجود دارد. قیمت ملک در بهترین مناطق این شهرها هم کمتر از متری 20 میلیون تومان است. با این شرایط وضعیت خرید ملک در ترکیه بهتر از ایران است.

 

روال دریافت پاسپورت ترکیه با اخذ شهروندی

همان‌طور که اشاره شد، حداقل قیمت خانه برای اقامت ترکیه 250 هزار دلار است. زمانی که موفق به پرداخت این مبلغ و خرید خانه شدید، باید به Tapu (اداره ثبت زمین و املاک ترکیه) بروید و درخواست خود جهت دریافت حقوق کامل شهروندی را ارائه دهید.
از زمان ارائه مدارک به Tapu حدود 3 الی 7 روز زمان می‌برد تا آن‌ها مدارک بانکی، فرم‌ها و اسناد ملک شما را بررسی کنند. درنهایت شما موفق به دریافت گواهی حق شهروندی خود شده و می‌توانید برای دریافت اقامت و پاسپورت خود از طریق دفتر مهاجرت ترکیه اقدام کنید.
دریافت حق کامل شهروندی و اقامت ترکیه با خرید ملک حدود یک ماه طول می‌کشد. بیشتر مراحل اداری در Citizenship Information Office آنکارا یا استانبول انجام می‌شود. پس از ثبت رسمی خرید ملک در ترکیه، حدود 65 تا 85 روز زمان لازم است تا پاسپورت ترکی شما صادر گردد.

خرید خانه و اقامت ترکیه، باعث ارتقاء سطح زندگی شما در تمام ابعاد خواهد شد. تمام شرایط لازم برای داشتن یک زندگی بی‌دغدغه و سرشار از موفقیت و آرامش در این کشور وجود دارد. اقامت ترکیه با خرید ملک، موقعیتی بسیار عالی برای مهاجرت است که تا مدتی نامعلوم امکان بهره‌مندی از آن وجود دارد!

اقامت ترکیه با خرید ملک

پیشنهاد کوبه

 • Image Description

  ACAR BLU

  قیمت از : 9,683,200 لیرترکیه
  • اتاق : 1+3
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 273.69 m2
  • شناسه ملک: ST390KB
 • Image Description

  VERSUS DRAGOS

  قیمت از : 4,684,900 لیرترکیه
  • اتاق : 1+3
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 253.24 m2
  • شناسه ملک: ST372KB

فایلهای جدید املاک

 • Image Description

  ACAR BLU

  قیمت از : 9,326,900 لیرترکیه
  • اتاق : 1+3
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 263.62 m2
  • شناسه ملک: ST388KB
 • Image Description

  MINA TOWERS

  قیمت از : 1,473,300 لیرترکیه
  • اتاق : 1+1
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 91.28 m2
  • شناسه ملک: ST463KB
 • Image Description

  TORKAM E5

  قیمت از : 1,391,600 لیرترکیه
  • اتاق : 1+2
  • کاربری: مسکونی
  • مساحت ناخالص: 77.27 m2
  • شناسه ملک: ST320KB

مناطق استانبول