ارزان‌ ترین شهر ترکیه برای زندگی

ارزان‌ ترین شهر ترکیه برای زندگی انتخاب ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر افراد مختلف شرایط متفاوتی دارد و نمی‌توان یک ملاک را برای همه در نظر گرفت. از نظر بسیاری از افراد میزان هزینه زندگی بستگی به قیمت ملک و اجاره خانه، هزینه حمل‌ونقل عمومی، دسترسی به امکانات، پوشاک، مواد غذایی و غیره دارد. بنابراین شهرهای بسیاری در ترکیه وجود دارند که با وجود ارزان بودن آنها اما شرایط خوبی برای زندگی ندارند؛ بنابراین اگر تصمیم مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت ترکیه را دارید باید تمام جوانب را بسنجید. در این مقاله ما لیستی از ارزان‌ترین شهرهای ترکیه را ارائه داده‌ایم.

ارزان‌ترین شهر ترکیه از نظر قیمت خانه

قیمت آپارتمان در ترکیه به عوامل مختلفی بستگی دارد اما شهرهای حاشیه‌ای و دورافتاده کمترین ارزش ملک را دارند. شهر کوچک دیدیم ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر قیمت خانه است که در غرب ترکیه واقع شده است. کیفیت زندگی این شهر کوچک در سطح مطلوبی است اما هزینه‌های زندگی در آن بسیار پایین‌تر از سایر شهرهای ترکیه است. بابت خرید خانه در شهر دیدیم باید یک‌سوم هزینه موردنیاز برای خرید خانه در استانبول را اختصاص دهید.

ارزانترین شهر ترکیه برای خرید خانه

از میان استان هایی که مناسب ترین قیمت ها در ملک را ارائه می دهند و افزایش اجاره بها زیاد نیست و قیمت فروش مسکن چندان بالا نیست. البته استان های شرقی آناتولی مانند سیرت، باتمان و ماردین قیمت فروش مسکن در ماردین به طور متوسط ​​2 درصد افزایش دارد.

در ابتدای شهرهایی که بیشترین افزایش را داشتند، شهر بالیکسیر با 21 درصد افزایش قیمت رتبه اول را به خود اختصاص داد. در حالی که شهرهای تکیرداغ و وان در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند، افزایش قیمت حدود 20 درصد مشاهده شد. این نرخ ها هم با افزایش قیمت اجاره و هم افزایش قیمت خانه های فروشی به دست آمد.

در حالی که بیله‌جیک، کیریکاله و آماسیا جزو ارزان‌ترین استان‌های املاک و مستغلات هستند، دیاربکر که در سال گذشته جزو ارزان‌ترین استان‌ها بود، در زمره استان‌هایی بود که بیشترین درآمد را در سال ۲۰۱۸ داشتند.

در میان شهرهایی که افزایش قیمت در آنها زیاد نیست؛ در قیصری 8 درصد افزایش نرخ وجود دارد. سپس مشخص شد که در شهر الازیغ 8 درصد افزایش قیمت مسکن وجود داشته و جزو ارزان ترین شهرها بوده است.

ارزان ترین شهرها

استانبول که جزو گران‌ترین استان‌های ترکیه است، در آماری که بر اساس مناطق و محله‌ها انجام گرفت نتیجه اطلاعات این شد که ببک گران‌ترین محله است. ببک استانبول به عنوان منطقه ای با گران ترین املاک و مستغلات در ترکیه رتبه اول را دارد.

در آنکارا، مناطقی مانند اوران و منطقه چیگدم از گران ترین مناطق پایتخت هستند.از طرفی ازمیر، نارلیدره، ماویشهیر و ینیکاله از جمله مناطقی هستند که گران ترین افزایش قیمت املاک و مستغلات را دارند.

استان هایی که در لیست ارزان ترین استان های ملکی قرار دارند، ممکن است در سال آینده جزو استان هایی باشند که بیشترین افزایش قیمت را داشته اند. پروژه های مسکن و اشتغال از جمله عوامل موثر بر این توسعه است.

برای سرمایه گذاران، شهرهایی هستند که ارزش سرمایه گذاری در بسیاری از مناطق ترکیه را دارند. سرمایه گذاری در استان هایی که افزایش قیمت ها زیاد نیست و در مناطقی که قیمت املاک مناسب است می تواند سود زیادی از نظر سرمایه گذاری به همراه داشته باشد. سرمایه گذاری ها را می توان با ارزیابی داده ها و تحلیل املاک و مستغلات هدایت کرد.

ارزان ترین آپارتمان در کدام شهر است؟

کسانی که می خواهند از سراسر ترکیه آپارتمان بخرند یا می خواهند در شهرهای دیگر سرمایه گذاری کنند. در اینجا قیمت مسکن چند شهر را ذکر می کنیم:

آدانا

یک آپارتمان 100 متری به طور متوسط ​​170 هزار و 864 لیر است.

حداقل: 128 هزار و 148 لیر

حداکثر: 213 هزار و 580 لیر

آدیامان

میانگین 100 متر مربع 147 هزار لیر است

حداقل: 110 هزار و 265 لیر

حداکثر: 183 هزار و 775 لیر

آماسیا

میانگین 100 متر مربع 149 هزار و 910 لیر است

حداقل: 112 هزار و 433 لیر

حداکثر: 187 هزار و 388 لیر

بالیکسیر

میانگین 100 متر مربع 236 هزار و 314 لیر است

حداقل: 177 هزار و 236 لیر

حداکثر: 295 هزار و 393 لیر

ارزان‌ ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر تحصیل

 

شهر تاریخی اسکی‌شهر به دلیل قرارگرفتن دو دانشگاه بزرگ آناتولی و قاضی عثمان، محل سکونت دانشجویان خارجی است و هزینه‌های زندگی در این شهر برای دانشجویان مناسب است. همچنین وجود خوابگاه‌های دانشجویی متعدد، دسترسی آسان به‌قطار سریع‌السیر و تمرکز سایر امکانات باعث شده تا شهر اسکی‌شهر جزو ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی قرار بگیرد.

ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر کیفیت

سطح کیفیت زندگی مهم‌ترین ملاک برای داشتن یک زندگی راحت و آسوده است. اکثر شهرهای معروف ترکیه مانند استانبول، آنتالیا، آلانیا و بودروم از نظر کیفیت زندگی در بالاترین سطح قرار دارند. هر چه میزان دسترسی به امکانات ضروری بیشتر باشد به همان نسبت نیز هزینه‌های زندگی زیاد می‌شود. در مقابل شهرهای کوچک و حاشیه‌ای مانند اسکی‌شهر، دیدیم، قونیه، ارزروم و آنکارا جزو شهرهای ارزان ترکیه هستند. البته خرید خانه در ترکیه و در این مناطق مقرون به صرفه خواهد بود.

ارزان‌ ترین شهر ترکیه از نظر مواد غذایی

قیمت مواد غذایی با برندهای شناخته شده در ترکیه نسبت به ایران به دلیل مطابقت داشتن با استانداردهای جهانی مقداری بیشتر است. شهرهای کیلیس، آدیمان و کازی آنتپ ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر مواد غذایی هستند.

ارزان‌ترین شهر ترکیه از نظر حمل‌ونقل

ازآنجایی‌که هزینه حمل‌ونقل و سوخت در ترکیه همانند اکثر کشورهای اروپایی گران است. به همین دلیل بسیاری از مردم ترکیه برای کاهش هزینه زندگی از حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند. براین‌اساس ارزان‌ترین قیمت بلیط مترو مربوط به شهر آنتالیا و همچنین ارزان‌ترین قیمت پایه تاکسی به‌ازای هر کیلومتر نیز مربوط به شهر ازمیر است. اگر به دنبال خرید آپارتمان در آنتالیا هستید می توانید از نظر حمل و نقل ارزانی را تجربه کنید.

ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر پوشاک

یکی از عوامل مهمی که برای زندگی در ترکیه باید به آن توجه کرد، مقوله پوشاک است. ازآنجایی‌که ترکیه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان پوشاک است، هر فردی با هر سلیقه و سطح درآمدی از خرید پوشاک در این کشور رضایت دارد. ساکنان شهرهای زونگولداک، کارابوک و بارتین کمترین هزینه را بابت خرید پوشاک و لباس پرداخت می‌کنند.

ارزان‌ ترین شهر ترکیه از نظر کسب‌وکار

آنکارا پایتخت کشور ترکیه به دلیل قرارگرفتن در مرکزیت توجه مسائل سیاسی و پرتردد بودن یکی از ارزان‌ترین شهرهای ترکیه برای زندگی است اما کسب‌وکار در این شهر رونق خوبی دارد. بسیاری از شرکت‌های مطرح ایرانی و خارجی در آن فعال هستند. این شهر برای تحصیل و کسب درآمد گزینه خوبی است. با این توصیفات می توانیم خرید ملک در آنکارا را بهترین گزینه به حساب آوریم.

لیست ارزان‌ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

اکثر مهاجرانی که به ترکیه مهاجرت می‌کنند به‌منظور تثبیت شرایط خود به دنبال ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی هستند تا با میزان بودجه و درآمد آنها تناسب داشته باشد. این مهاجران از طریق اقامت ترکیه با خرید ملک ارزان به هدف خود می رسند. در ادامه لیستی از ارزان‌ترین شهرهای ترکیه برای زندگی را ارائه داده‌ایم تا بتوانید باتوجه‌به شرایط موجود یکی از آنها را انتخاب کنید.

  • شهر زونگولداک: زونگولداک یکی از ارزان‌ترین شهرهای ترکیه برای زندگی است که در شمال ترکیه و در مجاورت ساحل دریای سیاه واقع شده است. این شهر برای زندگی افرادی که در زمینه کشاورزی، ماهیگیری، دامپروری و صنایع معدنی تخصص دارند، بهترین گزینه است. دانشگاه کارالماس زونگولداک در این شهر قرار دارد.
  • شهر ارزروم؛ این شهر بعد از استانبول و آنکارا بیشترین جمعیت مهاجران ایرانی را در خود جای‌داده است و به‌نوعی ارزروم در تصرف ایرانیان است. نزدیکی این شهر به مرز ایران و شهرهایی مانند تبریز و ارومیه باعث افزایش رفت‌وآمد تجار ایرانی در این منطقه شده است. شهر ارزروم به دلیل قرارگرفتن در مرز ترکیه با ایران به‌عنوان ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی از نظر فرهنگی و اقتصادی شناخته می‌شود. برای گرفتن اطلاعات در زمینه خرید خانه درترکیه به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

ادامه ارزان‌ترین شهرهای ترکیه برای زندگی

  • شهر قونیه: زندگی در این شهر به دلیل ارزان بودن و قرارگرفتن موزه و مقبره مولانا گزینه مناسبی برای ایرانیان است. مردم شهر قونیه مسلمان هستند و شغل اصلی آنها کشاورزی است.
  • شهر ترابزون: بیشتر مهاجران تازه‌وارد ترابزون را برای زندگی انتخاب می‌کنند چون از نظر هزینه خوردوخوراک و مواد غذایی نسبت به دیگر شهرهای ترکیه ارزان‌تر است.
  • شهر سامسوس: سامسون جزو ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی است اما از نظر اقتصادی موقعیت خوبی دارد. اکثر شرکت‌های بزرگ از جمله شرکت تولید وسایل جراحی ترکیه در این شهر قرار دارد.
  • شهر سیولس: اکثر دانشجویان مهاجر هنگام تحصیل در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و مهندسی علوم و غیره به این شهر مهاجرت می‌کنند تا زندگی نسبتاً راحت و ارزانی را تجربه کنند.
  • شهر وان: وان ترکیه نیز جزو لیست ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی قرار دارد که بیشتر جمعیت آن را مردم کردزبان تشکیل می‌دهند.

آیا زندگی در شهرهای ترکیه ارزان است؟

هزینه‌های زندگی در ترکیه بستگی به سبک زندگی افراد دارد. برخی از افراد بعد از مهاجرت زندگی پرزرق‌وبرق و لوکس را انتخاب می‌کنند اما برخی افراد ساده‌زیستی را انتخاب می‌کنند. به‌طورکلی ترکیه نیز مانند کشور ما ایران دارای شهرهای ارزان و گران با امکانات متفاوت است و به‌طورقطع هزینه زندگی در کلان‌شهرها بیشتر از شهرهای کوچک است. ازاین‌رو هزینه زندگی در شهرهایی همچون استانبول، آنکارا، ازمیر و آنتالیا به دلیل پرجمعیت بودن، مهاجرپذیری و توریستی بودن نسبت به شهرهای حاشیه‌ای گران‌تر است. به ادعای مهاجران ایرانی هزینه زندگی در ترکیه، به نسبت ایران و دیگر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است و به‌نوعی میزان درآمدها با هزینه‌ها تناسب دارد.

جمع‌بندی ارزان‌ ترین شهر ترکیه برای زندگی

عوامل متعددی همچون میزان نرخ تورم، میزان درآمد ماهانه، قدرت خرید و سبک زندگی در مخارج زندگی تأثیرگذار است و باتوجه‌به این شرایط می‌توان ارزان‌ترین شهر ترکیه برای زندگی را انتخاب کرد. البته با مدیریت سبک زندگی به‌منظور تثبیت شرایط می‌تواند در کاهش هزینه‌های زندگی در ترکیه مؤثر باشد.

ارزانترین شهر ترکیه برای خرید خانه کجاست ؟

برای خرید خانه ارزان در ترکیه می توانید به سایت کوبه مراحعه کنید، مشاورین ما در خدمت شما هستند

قیمت خانه در شهر سامسون ترکیه چقدر است ؟

نمی توان یک قیمت ثابت اعلام کرد، اما مشاورین سایت کوبه می توانند به شما کمک کنند با هر مبلغی که دارید بتوانید اقدام به خرید خانه در شهر سامسون ترکیه نمایید.

 

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش