حمام ترکی

حمام ترکی استانبول

حمام های ترکی در استانبول به شهرت زیادی رسیده اند و همچنین این بناها به لحاظ معماری و تاریخ و فرهنگ و آداب و رسوم مردم استانبول نیز حرف های بسیاری برای گفتن دارند.

حمام ترکی یک فرهنگ سنتی مبتنی بر امپراتوری روم است، اما کاملاً با فرهنگ عثمانی و ترکی در ارتباط است. این سنت به سالیان خیلی پیشتر یعنی زمانی که ترک ها هنوز به آناتولیا نرسیده بودند، باز می گردد و بعد از اینکه ترک ها به سرزمین آناتولیا رسیدند، با نحوه و سنت های حمامی رومی ها روبرو شدند که بسیار برایشان جذابیت داشت و به دنبال آن بعد از گذشت زمان کوتاهی این دو فرهنگ در یکدیگر ادغام شده و شیوه امروزی حمام های ترکی بوجود آمدند.

این مراسم بسیار مهم بوده و نشان دهنده پاکیزگی، آرامش و اشتراک اجتماعی در آن دوران بود.
یکی از تفریحات مهیجی که در استانبول طرفداران خاص خودش را پیدا کرده حمام ترکی استانبول می باشد.

مطمئناً حمام ترکی یک تجربه منحصر به فرد خواهد بود. هنگامی که به حمام می رسید، روز خود را با یک کیت مراقبت شخصی همراه با حوضچه ای به سبک عثمانی در بشقاب طلا، دستکش حمام خصوصی (به زبان ترکی "kese")، صابون روغن زیتون و چندین لوازم جانبی آغاز می کنید.

می توانید ماهیچه های خود را شل کنید، در حمام بخار استراحت کنید، بدن خود را شاداب و لایه برداری کنید، ماساژ بدن و آروماتراپی و غیره انجام دهید.
تعدادی از محبوب ترین حمام های ترکی در استانبول که امروزه یک مکان تاریخی به شمار می آیند:
حمام تاریخی خرم سلطان ایاصوفیه
حمام جمبرلیتاش
حمام تاریخی گالاتا سارای
حمام جاگالوگلو
حمام کیلیک علی پاشا
حمام سنتی آقا
حمام ترکی سوفولار
حمام بیلربی
حمام سلیمانیه

برای خرید ملک در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 


 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش