موزه معصومیت

 

موزه معصومیت استانبول

موزه معصومیت یا موزه بی گناهی موزه ای در قلب استانبول و اولین موزه در جهان است که بر اساس یک رمان ساخته شده است.

این موزه توسط شخص پاموک، برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات در یک خانه متعلّق به قرن ۱۹ در تقاطع خیابان‌های چوکورجوما و دالگیش سک در بخش بیبی‌اوغلو استانبول برپا شد.

او این موزه را در ارتباط با رمان خود موزه معصومیت که با همین نام منتشر شده است تأسیس نمود. رمان و موزه که بر محور داستان زندگی دو خانواده در استانبول قرار گرفته به موازات هم خلق شده‌اند و هر دو تصویری از زندگی طبقهٔ مرفه استانبول در بین سال‌های ۱۹۷۰ و ۲۰۰۰ ارائه می‌دهند.

این رمان داستان کمال، یک استانبول‌نشین مرفّه است که عاشق یکی از اقوام فقیر خود می‌شود و موزه مجموعه‌ای از یادگارهای عشق آنها را نشان می‌دهد.

ضمنا این موزه در سال ۲۰۱۴ جایزه موزه سال اروپا را از آن خود نمود. در این موزه اشیا روزمره مربوط به نیمه دوم قرن بیستم با دقتی ویژه در ویترین ها و جعبه ها به نمایش د رآمده است.

علاوه بر اینها، پاموک بخش های مختلفی از استانبول در زمان های متفاوت را هم با نمایش اشیا در موزه، در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.

برای خرید ملک در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش