هزینه‌ ها در وان ترکیه

هزینه‌ ها در وان ترکیه

اگر شما هم قصد مهاجرت و یا مسافرت به شهر وان ترکیه را دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید. در این مقاله می‌خواهیم راجع به هزینه‌ ها در وان ترکیه صحبت کنیم و به‌تمامی سؤالات شما دراین‌خصوص پاسخ دهیم.

شرایط زندگی در شهر وان ترکیه

قبل از اینکه به بررسی هزینه‌ ها در وان ترکیه بپردازیم، ابتدا بیایید شهر وان را کمی بررسی کنیم. این شهر یکی از شهرهای مرزی در کشور ترکیه است که به ایران بسیار نزدیک است به همین دلیل بسیاری از افراد برای مهاجرت دائم و یا سفرهای چندروزه آن را انتخاب می‌کنند. اکثر کسانی که در ارومیه زندگی می‌کنند به دلیل فاصله کم و چهارساعته تا شهر وان، از این شهر زیبا دیدن کرده‌اند. بسیاری از مردم ارومیه و اطراف آن خریدهای خود را از شهر وان ترکیه انجام می‌دهند.

خرید ملک در استانبول

حتی برخی از مردم این شهر هم کمی زبان فارسی بلدند و اگر بدانند که شما ایرانی هستید با خونگرمی با شما ارتباط برقرار می‌کنند و می‌توانند با شما به فارسی صحبت کنند.

البته شهر وان غیر از نزدیکی مسافتی که با شهرهای شمال غربی ایران دارد، دارای آب‌وهوایی بسیار خوب و پر از اکسیژن خالص است. این آب‌وهوا و همین‌طور جاذبه‌های تاریخی هرکسی را وسوسه می‌کند تا حداقل یکبار هم که شده به این شهر سفر کند.

هزینه‌ سفر به وان ترکیه

حتماً می‌دانید که یکی از شرایط گرفتن اقامت دائم ترکیه، خرید خانه در این کشور است. اگر از نظر مالی می‌توانید یک خانه در این شهر بخرید، به‌راحتی مجوز اقامت یک‌ساله خود را گرفته‌اید. اگر بعدازاین یک سال همچنان صاحب‌خانه بودید می توانید برای یک سال دیگر هم این اقامت را تمدید کنید.

پس از پنج تا هشت سال اقامت موقت، کشور ترکیه به شما اجازه اقامت همیشگی را در این شهر خواهد داد. البته خرید خانه در ترکیه شرایط و ضوابط خاصی را برای خارجی‌ها دارد.

خرید ملک در ترکیه استانبول

اما به جز هزینه‌ ها در وان ترکیه که باید برای خرید خانه در شهر وان ترکیه بپردازید، باید توان هزینه‌کردن برای بیمه و ... را نیز داشته باشید. در این صورت اقامت دائم شما در شهر بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود.

خرید ویلا در استانبول

البته برای یک اقامت کوتاه‌مدت زیر سه ماه نیاز به خرید خانه نخواهید داشت.

کشور ترکیه و ایران از دیرباز تا کنون توافقی با هم دارند، مسافران از ایران می‌توانند بدون ویزا به ترکیه وارد شوند و تا سه ماه در آن جا بمانند. البته در طی این ۹۰ روز اجازه کار و تحصیل نخواهند داشت. تنها می‌توانند به‌عنوان یک گردشگر از امکانات این کشور استفاده کنند.

خرید خانه در شهر وان

اگر می‌خواهید در کشور ترکیه برای همیشه ماندگار شوید، بهتر است برای خرید ملک در این شهر اقدام کنید. البته باید حواستان به شرایط و ضوابط خرید خانه برای اتباع خارجی باشد.

خرید ملک در استانبول ترکیه

یکی از این قوانین این است که اتباع خارجی نمی‌توانند در روستاها، حاشیه شهرها، دهکده‌ها و اطراف مناطق نظامی شهرها خانه بخرند. بهتر است شما حواستان به این موضوع باشد تا در ادامه به مشکل برنخورید. یکی از قوانین دیگری که ترکیه برای خرید خانه در شهر وان وضع نموده است این است که هر خارجی فقط می‌تواند تا سی هکتار از زمین و اراضی این کشور را خریداری کند. اگر شما به فکر خرید خانه در این شهر هستید، باید از این موضوع آگاه باشید که فقط اجازه خرید ده درصد از اراضی این شهر را خواهید داشت.

بهترین زمان برای سفر به وان ترکیه

اینکه شما در کدام منطقه قصد خرید دارید میزان هزینه را تغییر می‌دهد. افزون بر موقعیت مکانی ملک، امکانات خانه هم روی قیمت تأثیرگذار است. اما حدود قیمت برای خرید یک‌خانه در شهر وان از متری ۲۰۰۰ لیر تا متری ۵۰۰۰ لیر است.

خرید ملک ترکیه استانبول

البته این تمام هزینه‌ ها در وان ترکیه برای خرید خانه نیست، شما باید حواستان به هزینه وکالت، دفتر اسناد رسمی و مالیات هم باشد.

هزینه ها در وان ترکیه برای اجاره آپارتمان

اگر قصد دارید فقط مدت محدودی در این شهر اقامت کنید نیازی به خرید خانه نخواهید داشت. شما می‌توانید از آپارتمان‌های اجاره‌ای استفاده کنید. هزینه اجاره آپارتمان بسته به شرایط خانه متغیر است اما شما می‌توانید با پرداخت تنها ۹۳۰ لیر در مرکز شهر یک آپارتمان سه‌خوابه اجاره نمایید. هزینه اجاره آپارتمان یک‌خوابه در مرکز شهر حدود ۶۳۰ لیر است. البته برای اجاره دیگر محدودیتی در خصوص اینکه در حومه شهر زندگی کنید وجود ندارد. هزینه اجاره یک آپارتمان سه‌خوابه در حومه شهر حدود ۷۵۰ لیر است و قیمت تمام شده یک‌خانه اجاره‌ای یک‌خوابه در حومه شهر ۴۳۰ لیر.

قیمت غذا در وان ترکیه

اگر اهل آشپزی کردن نیستید و یا قصد دارید فقط برای یک مدت کوتاه به‌عنوان مسافر در این شهر بمانید می‌توانید غذا را در رستوران‌های این شهر میل کنید. هزینه‌ ها در وان ترکیه برای خرید یک وعده غذا در رستوران شهر حدود ۴۰ لیر است. البته این هزینه‌ها در وان ترکیه در یک رستوران متوسط در شهر وان ۱۵ لیر تمام می‌شود. یک همبرگر ساده نیز در این شهر ۱۳ لیر فروخته می‌شود.

خرید ویلا در ترکیه استانبول

البته هزینه خوردوخوراک فقط به غذا محدود نمی‌شود. شما باید برای خوراکی‌های دیگر هم مثل نان پول پرداخت کنید. قیمت یک بسته نان ۵۰۰ گرمی حدود ۱ لیر است.

قیمت پوشاک در وان ترکیه

هزینه دیگری که باید به آن فکر کنید هزینه‌ای برای خرید لباس است. برندهای معروفی در این کشور وجود دارند که در زمان‌های مشخص حراج‌های فصلی می‌گذارند. شما می‌توانید لباس‌های خود را از این حراج‌ها تهیه کنید تا به‌صرفه‌تر باشد. هزینه‌ها در وان ترکیه برای خرید معمول یک شلوار جین برند حدود ۷۰ لیر است. البته شما می‌توانید با کمی گشتن در شهر مغازه‌هایی را بیابید که اجناس خود را ارزان‌تر می‌فروشند.

هزینه های مربوط به حمل‌ونقل در وان ترکیه

به جز این هزینه‌ها شما باید مبلغی هم به‌عنوان هزینه رفت‌وآمد خرج کنید. در این شهر ون‌هایی به نام دلموش وجود دارند که کمترین قیمت آن‌ها از یک لیر شروع می‌شود و هرچه مسافت بیشتری را طی کنید به این هزینه اضافه می‌شود. اگر هم وسیله شخصی دارید قیمت هر لیتر بنزین برای شما حدود ۴.۵ لیر تمام خواهد شد. البته شما می‌توانید با مینی‌بوس هم به این‌طرف و آن طرف بروید در این صورت هزینه‌ها در وان ترکیه برای جابه‌جایی دو لیر می‌شود. قیمت هر کیلومتر راه با تاکسی ۸ لیر و اتوبوس‌های درون‌شهری ۱.۵ لیر است.

سخن آخر: هزینه‌ ها در وان ترکیه

در این مقاله در مورد هزینه‌ها در وان ترکیه برای اقامت در شهر صحبت کردیم. امیدواریم از خواندن آن لذت برده باشید.

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش