شغل نجات‌ غریق در ترکیه

شغل نجات‌ غریق در ترکیه

شغل نجات‌غریق موضوع بحث امروز ما است. از جمله روش‌های مهاجرت به کشور ترکیه، مهاجرت از طریق کار است. این شیوه از مهاجرت تا حدی گسترده است که می‌توان ساعت‌ها در خصوص آن به بحث پرداخت. یکی از مشاغلی که می‌توان از طریق آن به کشور ترکیه مهاجرت کرد و اقامت گرفت، شغل نجات‌غریق است. این شغل از جمله مشاغلی است که شما می‌توانید در این کشور با حقوق بالایی در آن فعالیت کنید. به‌خاطر محبوبیت و پرطرف‌دار بودن استخر در همه ویلاهای بزرگ و ساختمان‌های مجلل این کشور، آگهی استخدام شغل نجات‌ غریق در ترکیه بسیار زیاد است و شما در صورت مهارت کافی در شنا، می‌توانید به‌آسانی به کار در استخر‌های لوکس ترکیه با درآمد بالا مشغول شوید.

بنابراین اگر نجات‌غریق هستید و تصمیم دارید به این کشور مهاجرت کنید، مطالعه این مطلب را از دست ندهید. در این نوشتار سعی کرده‌ایم تا بتوانید هرآنچه که باید درباره شغل نجات‌غریق در ترکیه بدانید را در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

شغل نجات‌ غریق در ترکیه: نرخ بیکاری در ترکیه

برای مهاجرت به کشور ترکیه دانستن نرخ بیکاری در این کشور کمک شایانی می‌کند. متقاضیان کار در ترکیه می‌توانند باتوجه‌به میزان نرخ بیکاری، برای شغل نجات‌غریق در ترکیه اقدام نمایند. لازم به ذکر است که کشور ترکیه در بیشتر مواقع با نرخ بیکاری بالایی مواجه بوده و این امر موجب می‌شود تا افراد متقاضی نتوانند به‌آسانی برای کار در این کشور اقدام کنند. چرا که دولت ترکیه در مرحله اول قصد دارد نیروی جوان کشور خود را استخدام کند و تا موقعی که افراد بومی در این کشور بیکار باشند، به متقاضیان خارجی مجوز ورود به بازار کار را نمی‌دهد.

رقم نرخ بیکاری در کشور ترکیه 13.9 درصد است. این رقم از نرخ بیکاری نشان‌دهنده آن است که از هر صد نیروی جوان و آماده‌به‌کار در ترکیه، نزدیک به چهارده نفر بیکار هستند. به‌صورت کلی افراد متقاضی می‌توانند در چنین شرایطی که کشور ترکیه از وضعیت مناسبی برای کار برخوردار نیست، کشورهای دیگری را جهت مقصد کاری خویش انتخاب کنند.

ترکیه خرید ملک

چطور می‌توان با مدرک نجات‌ غریق به ترکیه مهاجرت کرد؟

برای آنکه قادر باشید با مدرک نجات‌غریق مهاجرت کنید، ذکر این نکته ضروری است که این کار هرگز آن‌طور که به نظر می‌رسد راحت نیست. چنانچه قصد دارید با شغل نجات‌غریق در ترکیه مهاجرت کاری داشته باشید و به‌محض ورود به کشور ترکیه شروع به فعالیت کنید، باید بدانید که حداقل به مدرک لیسانس مرتبط با این رشته نیاز داشته و همچنین حداقل 3 سال به طور مستمر در شغل نجات‌غریق فعالیت کرده باشید. علاوه بر این دو مورد، برای مهاجرت شغل نجات‌غریق در ترکیه شما به مدرک زبان ترکی استانبولی نیز احتیاج خواهید داشت.

شرایط لازم برای مهاجرت شغل نجات‌غریق به‌صورت کاری:

  • حداقل مدرک لیسانس مرتبط با رشته
  • حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط و مداوم
  • مدرک زبان ترکی استانبولی

در صورت نداشتن شرایط نام‌برده، شانس شما جهت دریافت ویزا و اقامت دائم از طریق شغل نجات‌غریق بسیار کم خواهد بود. در این حالت تنها راهی که بتوانید به طور تضمینی با شغل نجات‌غریق مهاجرت کنید، مهاجرت تحصیلی است. چنانچه بخواهید به‌قصد تحصیل در رشته نجات‌غریق برای مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه اقدام کنید، می‌توانید با مجوز کار ضمن تحصیل که به شما می دهند، در این حوزه مشغول به کار شوید و تجربه بیشتری کسب نمایید. پس از پایان دوره تحصیلات خود می‌توانید به شغل نجات‌غریق در ترکیه اشتغال یابید و اقامت کاری دریافت کنید. بر اساس قوانین کشور ترکیه، می‌توانید پس از گذشت ۸ سال فعالیت کاری مستمر در این زمینه، برای اخذ اقامت دائم خود درخواست دهید.

شغل نجات‌ غریق در ترکیه

درآمد شغل نجات‌غریق در ترکیه برای شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر که از مجتمع‌های بزرگ و برج‌های مجلل برخوردار هستند، بسیار بیشتر از مشاغل دیگر است. جهت ثبت‌نام نجات‌غریق در ترکیه شما می‌بایست یک مدرک معتبر برای شنا به ساختمان موردنظر ارائه دهید و همچنین در تست نجات‌غریق شرکت نمایید.

خرید منزل در ترکیه

درآمد نجات‌ غریق در ترکیه

شما با اشتغال به کار در یک استخر رسمی و یا یک ساختمان به‌عنوان شغل نجات‌غریق در ترکیه می‌توانید از کارفرمای خود در هر ماه 2000 لیر دریافت نمایید. میزان ساعات کاری یک نجات‌غریق در استخر رسمی و یا ساختمان‌های بزرگ 45 ساعت در هفته است. ولی درصورتی‌که تمایل دارید درآمد بیشتری داشته باشید، می‌توانید به‌صورت دو شیفت فعالیت کنید یا اضافه‌کار داشته باشید.

از دیگر عوامل مهم تعیین درآمد شغل نجات‌غریق در ترکیه، انتخاب مکان صحیح جهت کار است. به‌عنوان‌مثال چنانچه شما در یک استخر در پایین‌شهر ترکیه مشغول به کار شوید، یقیناً درآمد کمتری در مقایسه با درآمد کارکردن در یک استخر معتبر و یا یک مرکز ورزشی بزرگ خواهید داشت.

همچنین درآمد نجات‌غریق در استانبول، آنکارا و آنتالیا نسبت به شهرهای دیگر کشور ترکیه بالاتر است و شما به‌راحتی خواهید توانست از عهده هزینه‌های زندگی در استانبول برآیید.

خرید مسکن در ترکیه

 شرایط کار نجات‌غریق در ترکیه

برای شغل نجات‌غریق در ترکیه و دریافت مجوز کار در این کشور می‌بایست در ابتدا به زبان ترکی استانبولی به طور کامل تسلط داشته باشید تا بتوانید در مصاحبه کاری حضور پیدا کنید و همچنین ارتباط قوی با کارکنان و سایر افراد در استخر برقرار کنید. برای استخدام در شغل نجات‌غریق، شرکت کاریابی کشور ترکیه از شما مدرک زبان ترکی استانبولی به همراه یک مدرک معتبر نجات‌غریق درخواست می‌کند.

مدرک شما برای نجات‌غریق می‌بایست معتبر باشد و دوره‌های مختلف این رشته را طی کنید. همچنین باید مدرک خود را با مدرک نجات‌غریق در ترکیه مطابقت دهید تا در صورت کم‌وکاستی در مهارت، آموزش‌های لازم را فراگیرید.

قیمت آپارتمان ترکیه

شرایط اخذ ویزای کار شغل نجات‌غریق در ترکیه

مجوز کار در کشور ترکیه به دو صورت مدت‌دار و یا نامحدود صادر می‌گردد. جهت کار در ترکیه سه نوع مجوز کار در نظر گرفته شده است.

  • مجوز کار برای کارکنان وابسته
  • مجوز کار برای کارکنان مستقل
  • موارد استثنائی

طبق قانون خارجیان می‌توانند از مجوز کار مدت‌دار و یا نامحدود مشروط به اعمال شرایط موردنیاز استفاده کنند. مدت اعتبار مجوز کار مدت‌دار طبق قرارداد کار یک سال بوده و جهت فعالیت در محل کار مشخص و شغل خاصی صادر می‌شود. بعد از اتمام یک سال مجوز کار برای همان شغل و محل کار تا سه سال دیگر تمدید خواهد شد. بعد از سه سال نیز این مجوز تا شش سال قادر به تمدید مجدد خواهد بود.

چنانچه یک تبعه خارجی حداقل هشت سال به طور مستمر به شغل نجات‌غریق در ترکیه مشغول و اقامت داشته باشد، مجوز کار دائم بدون توجه به وضعیت اشتغال در این کشور و همچنین بدون محدودیت جغرافیائی صادر می‌گردد.

کسانی که به‌منظور مهاجرت به ترکیه از طریق کار اقدام می‌کنند، می‌بایست ابتدا از یک کارفرمای حقیقی یا حقوقی در این کشور دعوت‌نامه شغلی دریافت کنند و نیز مجوز اشتغال به کار در این کشور را داشته باشند.

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش