جنگل بلگراد

جنگل بلگراد استانبول

جنگل بلگراد، یکی از بهترین مکان های دیدنی استانبول برای طبیعت‌گردی است که درست در ۱۵ کیلومتری شمال غرب استانبول واقع شده است.

در دوران امپراطوری عثمانی مساحت این جنگل حدود ۱۳ هزار هکتار بوده و اگرچه مساحت این جنگل به ۵۴۴۲ هکتار کاهش یافته اما هنوز هم بازدید کنندگان با دیدن جنگل وسیع و درختان بلند و باستانی شگفت‌ زده می‌شوند.

در زمان حکومت سلطان سلیمان، جنگل بلگراد در استانبول دارای موقعیت استراتژیکی بسیار مهمی بوده چرا که منبع اصلی تامین آب شهر به شمار می رفته است. امروزه قبل از رسیدن به این جنگل، می توان قنات‌های تاریخی را مشاهده نمود که در گذشته آب را به بخش‌های مختلف شهر می‌رساند. در میان جنگل بلگراد، باغ گیاه‌شناسی آتاتورک قرار دارد که با بیش از ۲۰۰۰ گونه گیاهی فوق‌العاده‌ای که در خود دارد بسیار دیدنی است.

درختان کهن بلوط، شاه بلوط، ممرز و توس شرقی از دوران باستان در آن به یادگار مانده‌ است و در آن می‌توان گونه‌های جانوری نظیر گراز وحشی، مار، راسو و انواع کم‌نظیری از پرندگان را نیز می توان مشاهده نمود.

در میان این جنگل، برای برپایی پیک‌نیک، محل‌هایی را درست کرده‌اند و همین طور مسیر پیاده‌روی و وسایل ورزشی در جنگل بلگراد برای اهالی ورزش مناسب است. رانندگی در این جنگل روح‌نواز را نیز نباید از قلم بیندازید.

برای خرید ملک در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش