بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه

بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه

ما امروز قصد داریم شما را با بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه آشنا کنیم و موارد مهم مرتبط با آن را به عرضتان برسانیم. از جمله این رشته‌ها می‌توان به مهندسی نرم‌افزار، حقوق، پزشکی و پرستاری اشاره کرد. از طرفی به رشته‌های تحصیلی دوران دبیرستان نیز اشاره می‌کنیم. پس با ما همراه باشید.

مهندسی نرم‌افزار

مهندسی نرم‌افزار یک نمونه از بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه است. زمان لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی نرم‌افزار در ترکیه معمولاً چهار سال است. برای تحصیل این مقطع در دانشگاه‌های ترکیه باید به زبان انگلیسی مسلط باشید. حال اگر دارای مدرک زبان نیز باشید بهتر است.

از جمله مدارکی که برای تحصیل در مقطع مهندسی نرم‌افزار در کشور ترکیه باید تحویل دهید مدارک تحصیلی قبلی همراه با ریز نمرات است. دقت کنید مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند. نکته دیگری که در مورد تحصیل در مقطع مهندسی نرم‌افزار باید بدانید این است که این مقطع در ترکیه شامل مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر است. هر دوی اینها جزء بهترین ها برای تحصیل در ترکیه هستند.

قیمت خانه ها در ترکیه

مهندسی کامپیوتر شامل نرم‌افزار و سخت‌افزار و علوم کامپیوتر شامل محاسبات ریاضی و انواع الگوریتم‌هاست. از جمله دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در زمینه مهندسی کامپیوتر دانشگاه اوکان، فنی خاورمیانه، کوچ، بغازیچی، یدی‌تپه و آیدین است.

این شغل در ترکیه درآمد بسیار بالایی دارد. به‌طوری که میانگین درآمد سالانه آن 220 هزار لیر است. مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی مهندسی نرم‌افزار، مدرک زبان معتبر، سوابق کاری مرتبط و قبولی در آزمون‌های ورودی دانشگاه موردنظر است. این در حالی است که مهندسی نرم‌افزار یکی از بهترین رشته‌های تحصیلی ترکیه است.

بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه: حقوق

مقطع تحصیلی حقوق در کشور ترکیه شاخه‌های مختلفی دارد که بیشتر در مقطع کارشناسی ارشد تفکیک می‌شود. این مقطع به‌عنوان یک نمونه از بهترین ها برای تحصیل در ترکیه طرف‌داران زیادی دارد. اگر موفق به تحصیل در حقوق در یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه شوید اجازه تحصیل در بیشتر دانشگاه‌های برتر جهان در مقطع کارشناسی ارشد را خواهید داشت. البته باید بتوانید سالانه ۱۰۰۰ دلار برای آن هزینه کنید.

برای خرید خانه در ترکیه چقدر پول لازم است

حقوق در دانشگاه‌های ترکیه به هر دو زبان انگلیسی و ترکی تدریس می‌شود. پس باید به یکی از این زبان‌ها مسلط باشید تا بتوانید در بهترین مقطع برای تحصیل در ترکیه درس بخوانید. از جمله بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در مقطع حقوق دانشگاه کوچ، بیلکنت، حاجت تپه، دو کوز ایلول و دانشگاه بیلگی استانبول است. مدارک لازم برای تحصیل در حقوق در ترکیه شامل رزومه تحصیلی، مدارک تحصیلی ترجمه‌شده همراه با ریز نمرات، مدرک معتبر زبان ترکی یا انگلیسی، انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه از اساتید معتبر است.

شما بعد از تحصیل در این مقطع می‌توانید در کشور ترکیه یا در یکی دیگر از کشورهای اروپایی مشغول به کار شوید و درآمد بالایی به دست آورید. میانگین درآمد فارغ‌التحصیلان حقوق در ترکیه سالانه 118 هزار لیر است.

پزشکی

رشته پزشکی یک نمونه از بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه است که در بین دانشجویان ایرانی طرف‌داران زیادی دارد. برای تحصیل در مقطع پزشکی باید در آزمون‌های ورودی که تا حدی مشابه آزمون کنکور است قبول شوید. با تحصیل پزشکی در ترکیه می‌توانید در این کشور و حتی در دیگر نقاط دنیا مشغول به کار شوید و درآمدهای بالایی به دست آورید.

دقت کنید اگر در دروس مربوط به زیست‌شناسی توانا باشید می‌توانید در ترکیه شروع به تحصیل در پزشکی کنید. بعدها می‌توانید نتیجه تحصیل در بهترین مقطع برای تحصیل در ترکیه را ببینید.

حداقل قیمت خانه در ترکیه

یکی از زیرشاخه‌های پزشکی، دندانپزشکی است. تحصیل در این مقطع در ترکیه حدود ۵ سال طول می‌کشد. مدرک دندانپزشکی دانشگاه‌های معتبر این کشور مورد تأیید وزارت علوم کشور ایران نیز است. یکی از مزایای تحصیل در دندانپزشکی در ترکیه هزینه پایین آن نسبت به دیگر رشته‌های تحصیلی است.

لازمه تحصیل در مقطع دندانپزشکی علاوه بر ارائه مدارک تحصیلی قبلی، کسب نمره مجاز در آزمون‌های ورودی است. از جمله مدارک لازم برای تحصیل در دندانپزشکی تکمیل فرم درخواست، ارائه مدارک تحصیلی قبلی ترجمه‌شده به زبان ترکی، کسب نمره مناسب در آزمون‌های ورودی، مدرک معتبر زبان ترکی و ارائه پروپوزال است. دندانپزشکی یک نمونه از بهترین ها برای تحصیل در ترکیه است.

قیمت خرید خونه تو ترکیه

افرادی که موفق به تحصیل در دندانپزشکی در یکی از دانشگاه‌های معتبر ترکیه شوند سالانه حدود 218 هزار لیر درآمد دارند. از طرفی ازآنجاکه مدرک آنها در ایران معتبر است می‌توانند در صورت تمایل به کشور خود بازگردند و همچنان از درآمد بالایی برخوردار باشند. لازم به ذکر است معمولاً کمک‌هزینه بورسیه تحصیلی برای تحصیل در مقطع دندانپزشکی در ترکیه پرداخت نمی‌شود؛ مگر اینکه مسئولان دانشگاه با آن موافقت کنند.

پرستاری

پرستاری یک نمونه دیگر از بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه است. یک دانشجوی ایرانی می‌تواند پرستاری را در دانشگاه‌های معتبر ترکیه تحصیل کند و سپس به کشور خود بازگردد و درآمد خوبی داشته باشد. مدت‌زمان تحصیل در مقطع کارشناسی پرستاری چهار سال است. از طرفی چنانچه می‌خواهید بعد از فارغ‌التحصیلی به ایران بازگردید باید در دانشگاهی از ترکیه که آزمون ورودی دارد تحصیل‌کرده باشید.

دلیل این امر مورد تأیید بودن مدرک دانشگاه مذکور از نظر وزارت علوم ایران است. پرستاری نیز یک نمونه از بهترین رشته برای تحصیل در ترکیه است.

هزینه خانه در ترکیه

از جمله بهترین دانشگاه‌های ترکیه برای تحصیل در رده پرستاری دانشگاه کوچ، حاجت تپه، یدی تپه و دانشگاه استانبول است. مهم‌ترین مدارک برای پذیرش در رده پرستاری ترکیه مدرک دیپلم ترجمه‌شده، فرم درخواست پذیرش، انگیزه‌نامه و مدرک معتبر زبان انگلیسی یا ترکی است. میانگین درآمد پرستار در ترکیه سالانه 76 هزار لیر است. بورسیه تحصیلی در ترکیه شرایطی دارد از جمله اینکه سن متقاضی حداکثر 21 سال و معدل دیپلم او بالای 14 باشد. با این شرایط فرد می‌تواند در یک نمونه از بهترین ها برای تحصیل در ترکیه درس بخواند.

رشته‌های تحصیلی دبیرستان در ترکیه

ترکیه و ایران از برخی جهات شباهت‌های زیادی به هم دارند. یکی از این شباهت‌ها رشته‌های تحصیلی دوران دبیرستان است. در واقع در ترکیه نیز مانند ایران در دوران دبیرستان می‌توانید در یکی از رشته‌های تحصیلی علوم‌تجربی، علوم ریاضی و فیزیک، علوم‌انسانی و هنر تحصیل کنید. این در حالی است که معمولاً شرایط تحصیل در ترکیه برای ایرانیان فراهم است.

خرید خانه استانبول

بعد از تحصیل در علوم‌تجربی می‌توانید با ورود به دانشگاه در رشته‌های پزشکی و موارد مرتبط با آن مانند دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و پیراپزشکی تحصیل کنید. حال اگر در دوران دبیرستان علوم ریاضی و فیزیک درس بخوانید می‌توانید در دانشگاه در رشته‌های فنی و مهندسی مانند مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی صنایع و ... تحصیل نمایید. در نتیجه می‌توانید در یک بهترین مقطع برای تحصیل در ترکیه درس بخوانید.

برای علوم‌انسانی نیز می‌توانید در یکی از رشته‌های تاریخ، جغرافیا، اقتصاد، مدیریت بازرگانی، روابط بین‌المللی، حقوق، و ... را در دانشگاه بخوانید. نتیجه تحصیل در هنر نیز نقاشی، طراحی، سینما، تئاتر، هنرهای نمایشی، هنرهای دستی، موسیقی و ... در دانشگاه است.

 

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش