با مبلغ ۱ میلیارد تومن میشه در استانبول خونه جمع‌وجور خرید؟

  • با مبلغ 1 میلیارد تومن میشه در استانبول خونه جمع‌وجور خرید؟

در سال‌های اخیر با کاهش ارزش لیر ترکیه، خرید خانه در استانبول توسط ایرانیان رونق بیشتری یافته است و از طرفی هم خرید خانه در ترکیه نسبت به ایران نیاز به بودجه کمتری دارد. البته طبق قانون جدید برای اخذ پاسپورت ترکیه مهاجران باید ملکی به مبلغ حداقل 250 هزار دلار خریداری کنند. پس برای اخذ اقامت ترکیه کافی است خرید یک‌خانه با قیمت ارزان را مدنظر قرار دهید. در پاسخ به سوال با مبلغ 1 میلیارد تومن میشه در استانبول خونه جمع‌وجور خرید؟ در ادامه مقاله با ما باشید

میانگین قیمت خرید خانه در استانبول

باتوجه‌به تفاوت قیمت آپارتمان در ترکیه و ایران، مهاجران می‌توانند با کمترین بودجه در کشور ترکیه صاحب‌خانه شوند و از مزایای بی‌شمار این سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت ترکیه بهر‌مند شوند. یکی از بهترین و پرتقاضاترین شهرهای ترکیه برای زندگی و اقامت شهر استانبول است. برای خرید خانه در استانبول باید عواملی همچون محله، موقعیت جغرافیایی، سن بنا و امکانات رفاهی را مدنظر قرار دهید. طبق آخرین آمار منتشر شده میانگین قیمت خرید خانه در استانبول با خرید خانه در مناطق متوسط شهر تهران برابری می‌کند. مثلاً درحالی‌که برای خرید یک‌خانه معمولی (به‌ازای هر مترمربع) در تهران باید 30 میلیون تومان پرداخت کنید، این رقم در ترکیه مبلغی حدود 13 میلیون تومان و حتی کمتر است. پس با این وضعیت خرید خانه در استانبول و سایر شهرهای ترکیه از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه است. البته قیمت خانه‌های دست‌دوم در استانبول نسبت به خانه‌های نوساز بسیار کمتر است و گزینه خوبی برای سرمایه‌گذاری ایرانیان به شمار می‌رود.

قیمت خانه های استانبول

ارزش پول ملی ایران در سال‌های اخیر به‌شدت افت کرده است و با تورم قیمت مسکن دیگر امکان خرید یک‌خانه 1 میلیاردتومانی در اکثر شهرهای ایران به‌ویژه در تهران وجود ندارد. به همین خاطر مردم ایران علاوه بر خرید خانه در استانبول ترکیه با سرمایه اندک می‌توانند از امتیاز شهروندی و پاستورت این کشور نیز بهرمند شوند. قیمت خانه در استانبول با قیمت لیر 2100 تومان، چیزی در حدود 4500 لیر است که برای بسیاری از ایرانیان این رقم رؤیایی است چرا که با این رقم نیم میلیاردی در بسیاری از شهرهای ایران تنها می‌توان یک‌خانه را رهن و یا اجاره کرد. براین‌اساس قیمت خانه در استانبول ترکیه به پول ایران بسیار ارزان‌تر برآورد می‌شود. به‌طوری‌که قیمت یک آپارتمان نوساز در مناطق خوب استانبول به طور متوسط متری ۱۲ میلیون تومان است. در مناطق لوکس و لاکچری به متری 30 میلیون تومان می‌رسد. همچنین در مناطق کمتر توسعه‌یافته استانبول به متری زیر 10 میلیون تومان نیز می‌رسد.

خرید خانه در محله‌های استانبول با مبلغ 1 میلیارد تومان

ایرانیان با داشتن 1 میلیارد تومان نمی‌توانند در کشور خود صاحب‌خانه شوند اما برای خرید خانه در استانبول این میزان سرمایه کفایت می‌کند. استانبول دارای محله‌های ارزان و گران‌قیمت بسیاری است. ایرانیان متقاضی مهاجرت به استانبول می‌توانند در محله‌های اسنیورت، آرناووت‌کوی و بیلیک دوزو خانه‌های با قیمت پایین‌تر از 1 میلیارد تومان نیز خانه بخرند. همچنین در محله‌هایی گران‌قیمت بشیکتاش، شیشلی، کادی کوی و ساریر در استانبول خانه‌های با متراژ کم و یک‌خوابه با قیمت مناسب پیدا می‌شود.    

خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد

از آنجایی که می توانیم بگوییم ترکیه جزء کشورهایی است که از یک طرف بسیار زیباست و از طرف دیگر با موقعیت های فوق العاده ای که دارد می تواند شما را ارتباط شما را به کشورهای پیشرفته متصل کند. بنابراین راهی است برای رشد و پیشرفت بیشتر. گزینه مناسب خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد یکی از بهترین پیشنهادات موجود می باشد که به این هدف برسید. به نظرتان اصلا چنین چیزی امکان دارد؟ مشاوران ما در این باره در خدمت شما هستند.

خرید خانه در ترکیه با یک میلیارد امکان پذیر است ؟

به شما پیشنهاد می کنم برای خرید خانه در استانبول به سایت کوبه مراحعه کنید، مشاوران ما به شما کمک خواهند کرد بتوانید با حدود یک میلیارد تومن در ترکیه خانه بخرید.

بهترین سایت املاک در ترکیه چه سایتی است ؟

سایت کوبه با سابقه درخشان و مشاورین مجرب یکی از بهترین مجموعه های املاک ترکیه است.

 

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش