منطقه زیتین بورنو

منطقه زیتین بورنو استانبول

منطقه زیتین بورنو استانبول یکی از قدیمی ترین نواحی استانبول است. این منطقه در قسمت اروپایی و در ساحل دریای مرمره و در کنار بخش قدیمی شهر قرار دارد. در واقع از شرق با منطقه فاتح، از شمال با منطقه ایوب سلطان، از غرب با گون گورن و باکرکوی، از شمال غرب با منطقه اسن لر و از جنوب با دریای مرمره همسایه است. این منطقه دارای ۱۳ محله می باشد و هیچ روستایی در آن وجود ندارد، و جمعیت آن در آن در حدود ۲۹۰۰۰۰ نفر است.
زیتین بورنو یکی از مهم ترین مکان های بخش اروپایی استانبول محسوب می شود. منطقه ای که هم تکامل و هم تاریخ رو یکجا در خود جای داده است. در این منطقه دیوارهای تاریخی از زمان بیزانس موجود است که مرزهای مناطق زیتین بورنو و فاتح را تشکیا می دهند. نام این محله باستانی به معنای دماغه زیتون است. همانطور که از نامش پیداست این منطقه دارای باغ های زیتون بسیار خوشمزه و باکیفیت از گذشته تا به کنون می باشد. 

منطقه زیتین بورنو 

زیتین بورنو در ابتدا نام یک قلعه در دوره بیزانس بود که معماری آن به شکل دایره طراحی شد. از آن قلعه در اواخر دوره باستان به‌عنوان سنگرگاه استفاده می‌شد. بعدها این قلعه به یک دهکده صنعتی تبدیل گشت که به دلایل شرایط مساعد محیطی در آن به تولید چرم می‌پرداختند. تا اواسط قرن بیستم میلادی غالب ساکنین آن را یونانیان، ارامنه، بلغارها، یهودیان و ترک‌ها تشکیل می‌دادند. هنوز هم بیمارستان ارمنی یدیکول سورپ پیرگیچ در منطقه کازلیچشمه وجود دارد که درون محوطه دارای یک موزه می باشد.
هویت زیتین بورنو با ورود مهاجران آناتولی به این ناحیه از سال ۱۹۵۰ تغییر یافت و کم‌کم از سال ۱۹۷۰ به بعد این محله به یک منطقه صنعتی تبدیل شد. با جذب افراد مهاجر، جمعیت مسکونی آن افزایش پیدا کرد. از سال ۱۹۸۴ تا اکنون دارای شهرداری مستقل نیز می باشد.

زیتین بورنو 

از نظر امکانات حمل و نقل عمومی، اتوبان  E5 از وسط این منطقه گذشته و بنابراین متروبوس خط اروپایی چندین ایستگاه در زیتین بورنو دارد. خط متروی مارمارای هم از جنوب آن عبور کرده و چندین ایستگاه رو پوشش میدهد. دلموش های زیادی هم درآن رفت و آمد می کنند و خطوط متنوع اتوبوس هم به کمک نقل و انتقال مسافران می آیند.
زیتین بورنو یکی از مناطق مرتفع ساحلی است. اخیرا به یکی از مهم ترین مکان های سرمایه گذاری در زمینه ی پروژه های لوکس ساخت و سازهای مسکونی تبدیل شدند. حدودا ده سال است که پاساژهای خرید لوکس و مجتمع های مسکونی مدرن در منطقه افزایش پیدا کرده است. وجود بیمارستان ها و مراکز آموزشی مانند دانشگاه ها و مدارس در آن باعث شد افراد متعددی به دنبال خرید خانه در منطقه زیتین بورنو باشند.
برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش