منطقه بی اوغلو

منطقه بی اوغلو استانبول

منطقه بی اوغلو استانبول یکی از شلوغ ترین و پر بازدیدترین مناطق شهری استانبول است که در مرز شرقی بخش اروپایی استانبول واقع شده است. همسایگان این منطقه از شمال شرق بشیکتاش، از شمال شیشلی و کائیتهانه و از شمال غرب ایوب سلطان می باشند.

بشیکتاش از شرق با تنگه بسفر و از جنوب با خلیج شاخ طلایی، دارای نوار ساحلی است. مساحت آن 8.96 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 226.396 نفر جمعیت است.

طبق نظریه غالب نام این منطقه با توجه به وجود اقامتگاه سفیر ونیز در آن انتخاب شد و بی لو (عنوان سفیر ونیز در استانبول) با تغییرات عامیانه ای که در آن انجام گرفت تبدیل به بی اوغلو گردید.
بی اوغلو منطقه ای توریستی است که از شهرت بین المللی به عنوان بهترین مکان برای خرید، مهمانی، لذت بردن از غذاهای لذیذ و بازدید از بناهای فرهنگی و هنری برخوردار می باشد.

چرا بی اوغلو شلوغ است

فعال ترین مراکز هنری، تفریحی و زندگی شبانه در این منطقه قرار دارد و عملا بی اوغلو مرکز زندگی شبانه استانبول است و بارها، کافه ها و رستوران های این منطقه در طول روز و شب پذیرای خیل عظیم گردشگران و بازدیدکنندگان می باشند.

تقریباٌ تمام کسانی که به استانبول سفر می کنند حتماً سری به منطقه بی اوغلو می زنند و به همین دلیل و علی رغم جمعیت ساکن نسبتا کم تعداد آن، این منطقه تقریبا شلوغ ترین منطقه استانبول به شمار می رود و باتوجه به حجم انبوه توریست ها و هتل های پرتعداد این منطقه در طول شبانه روز بالغ بر چند میلیون نفر در بی اوغلو تردد می کنند.

منطقه اوغلو و محله های آن

این محله تاریخی برای خود مردم ترکیه نیز بسیار اهمیت دارد. بسیاری از موسسات و مکان های مهم اقتصادی بین المللی، تجاری-اداری، فرهنگی و آموزشی در این منطقه قرار دارد. از جمله آن ها می توان به فرهنگسرای آتاتورک، موزه صنعت، بازار ماهی، مدارس عالی و … اشاره کرد. معروفترین بخش های منطقه بی اوغلو استانبول به شرح زیر می باشند:

  • میدان تقسیم: این میدان که مجسمه یادبود جمهوریت در مرکز آن نصب است، در شمال بی اوغلو قرار دارد. مجسمه جمهوریت توسط مجسمه ساز ایتالیایی به نام پیترو کانونیکا در سال 1928 در مدت حدود 2.5 سال، با وزن 84 تن از سنگ و برنز ساختند و از رم به استانبول آوردند.
  • خیابان استقلال: این خیابان شلوغ ترین خیابان ترکیه است. در آن شعبات رستورانهای فست فود زنجیره ای بین المللی، فروشگاههای برندهای معروف پوشاک، کافه ها و رستورانهای متعدد، بارهای شبانه و تراموای معروف استانبول وجود دارد. تردد اصلی در این خیابان به صورت پیاده است.
  • برج گالاتا: این برج در انتهای خیابان استقلال و بخش جنوبی بی اوغلو قرار دارد. البته این برج یکی ازمهمترین و محبوب ترین نقاط دیدنی استانبول اروپایی می باشد. قدمت این بنا به قرن چهاردهم میلادی می رسد. از طرفی دارای یک سازه مخروطی شکل و گسترده است که در حدود 38 متری از سطح دریا و با ارتفاع 62 متر قرار دارد.
  • کاخ ونیزی: بنای اولیه این کاخ در اوایل قرن شانزدهم در جنوب بی اوغلو بعنوان مقر سفیر ونیز ساخته شده است. این بنا در سال 1781 با ساختمان کنونی جایگزین شد. این کاخ به دنبال اتحاد ایتالیا در سال 1861 به سفارت ایتالیا تبدیل شد. در سال 1923 که آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه شد، به کنسولگری ایتالیا تبدیل گردید.

حمل ونقل در منطقه بی اوغلو

با توجه به شلوغی و ازدحام بالای جمعیت در بخش های زیادی از این منطقه حمل و نقل با خودرو شخصی ممنوع یا منوط به اخذ مجوزهای خاص است. سیستم حمل و نقل عمومی در این منطقه با توجه به جانمایی آن در مرکز استانبول، کاملاًسریع السیر و متنوع است.

علاوه بر راههای دسترسی زمینی، امکان تردد از طریق مترو و همچنین تردد دریایی از طریق اسکله های این منطقه امکانپذیر است. خطوط کشتیرانی در بندرهای منطقه بی اوغلو استانبول قرار دارد و مسافران را جا به جا می کنند.

دسترسی زمینی (سواره و پیاده) بی اوغاو با شبه جزیره تاریخی استانبول و منطقه فاتح (محل بازار و قصرهای عثمانی و تعداد زیادی از بناهای تاریخی) از طریق پلهای گالاتا و آتاتورک تامین شده است.
منطقه بی اوغلو بی شک نبض تپنده  استانبول است که مملو از فرهنگ، هنر، سرگرمی و معماری شگفت انگیز است. بسیاری از کسانی که قصد خرید ملک در استانبول را دارند، مایل به سرمایه گذاری در این منطقه هستند.

ولیکن توجه به این نکته ضروری است که بخش عمئه ساختار این منطقه تجاری، گردشگری و اداری است. از طرفی منطقه بی اوغلو استانبول بافت مسکونی محدودی دارد. در همین بخش اندک مسکونی بیشتر املاک موجود قدیمی هستند. قیمت آنها نیز نسبت به سایر مناطق استانبول بالاتر می باشد.

هرچند که به دلیل قرارداشتن مراکز مهم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در منطقه بی اوغلو، این قیمت ها نامعقول به نظر نمی رسند.

خرید ملک در منطقه بی اوغلو استانبول بیشتر مناسب کسانی است که دسترسی آنها به مراکز و موسسات این منطقه برایشان اولویت است.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش