دلمه صدف

غذای دلمه صدف ترکیه ای

میده دولما یا دلمه صدف Midye dolma از دیگر خوراکی هایی لذیذ خیابانی ترکیه و به ویژه استانبول است که یکی از لوکس ترین غذاهای ترکی به شمار می رود.

ابداع این غذا از شهر ساحلی بدروم  بوده ولی امروزه در اکثر شهرهای ساحلی استانبول، مخصوصا در بنادر دارای قایق های ماهیگیری بیشتر به چشم میخورد. میدیه دولما در لغت به معنای صدف سیاه پر شده است.

این غذا معمولا در رده میان وعده ها قرار می گیرد و در چند مدل در اختیار همگان قرار می گیرد. در این غذا از نوعی صدف ویژه که فقط در ترکیه صید می شود، استفاده می کنند.

به این گونه که گوشت صدف سیاه به همراه ادویه های معطر ترکیه پخته می شود و طعم لذیذی را ایجاد می کند و داخل صدف ها علاوه بر محتویات صدف، برنج تند نیز وجود دارد و یا صدف های خام هستند که در آنها باز شده و با لیمو به فروش می رسند.

این دلمه های صدف را در سینی های بزرگ می چینند و اطرافش را نیز با لیموهای تازه تزیین می کنند.

برای مصرف میدیه دولما ابتدا باید صدف بالایی را بردارید، میتوانید به آن لیمو و یا فلفل و سس بزنید و از صدف زیرین به عنوان قاشق استفاده نموده و میل کنید.

برای خرید خانه در آنکارا می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش