منطقه جزایر پرنس

منطقه جزایر پرنس استانبول

جزایر پرنس، جزایر استانبول یا جزایر سرخ، مجمع الجزایری است که در قسمت شمال شرقی دریای مرمره، در ساحل جنوبی سمت آسیایی استانبول واقع شده و به اختصار جزایر شناخته می شود.

این مجمع الجزایر از 9 جزیره بزرگ و کوچک و دو صخره نزدیک به ساحل تشکیل شده و یکی از مناطق 39 گانه استانبول به شمار می رود
مرکز منطقه جزیره Büyükada  است و طبق آمار سال 2020، جمعیت منطقه 16033 نفر بوده است. در این جزایر مجموعاً حدود 20،000 محل اقامت و 2500 محل کار و 899 بنای تاریخی وجود دارد که نزدیک به 90٪ این مکانها به عنوان تفرجگاه های تابستانی فعال می باشند.

در پنج جزیرهBüyükada ،Heybeliada ، Burgazada،Kınalıada  وSedefadası  سکونتگاه وجود دارد و جزایرSivriada ،Yassıada ،Kaşık Adası و Tavşan Adası فاقد اقامتگاه های دائمی می باشند.
علی رغم موقعیت خارج از ساحل، جزایر پرنس، یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استانبول است و زندگی در آنها گویا در دنیایی متفاوت جریان دارد؛ معماری قدیمی عمارت های عثمانی، موقعیتی در خارج از ساحل و خیابان های فاقد ترافیک ، عوامل اصلی زمینه ساز گردشی مفرح در طول روز برای مردم محلی و گردشگران است.
سیستم برق این جزایر از طریق پنج کابل دریایی تأمین می شود و در خیابان ها از سیستم های فوتوسل و روشنایی خورشیدی استفاده می شود.

آب مورد نیاز جزایر تا دهه 1990، بوسیله کشتی به آنها حمل می شد و لیکن امروزه این امر از طریق لوله کشی زمینی و دریایی از سیستم آبرسانی شهری تامین می شود
به دلیل موقعیت جغرافیایی ، دسترسی به جزایر فقط از طریق دریا (کشتی ، موتوری و اتوبوس دریایی) امکانپذیر می باشد.

امروزه، با کشتی های حمل و نقل شهری روزانه، سفرهای دریایی از مناطق دیگر استانبول به جزایر و بالعکس برگزار می شود.

به غیر از اینها ، سفرهای بین جزایر نیز انجام می گردد. حمل و نقل از جزایر به نزدیکترین نقطه 25 دقیقه طول می کشد، در حالی که از دورترین نقطه حدود 1.5 ساعت طول می کشد.
تا سال 2020 و با توجه به ممنوعیت وسایط نقلیه موتوری، به جز تعداد کمی از وسایط نقلیه عمومی، حمل و نقل داخلی توسط کالسکه و اسب انجام می گردید.

ولیکن از این سال و با تصمیم اتخاذ شده در جلسه شورای شهرداری کلانشهر استانبول، دوره کالسکه و اسب کاملاً به پایان رسیده و حمل و نقل در جزایر توسط وسایل نقلیه الکتریکی انجام می گردد.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.