یاپراک سارماسی

غذای یاپراک سارماسی ترکیه ای

یاپراک سارماسی یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه است که در واقع همان دلمه برگ مو ایرانی هاست اما از نظر ظاهر شبیه دلمه ما ایرانی هاست اما از نظر طعم متفاوت است، البته هر دو به یک اندازه خوشمزه هستند. در ترکی استانبولی به برگ یاپراک گفته شده و سارماسی معنی پیچیده شده را می دهد.

برای تهیه این غذا برگ مو ویا برگ کلم و چغندر پخته شده و سپس با برنج آبپز شده به همراه گوشت چرخ کرده و حبوبات و کشمش پر شده و در نهایت و به شکل لوله ای محکم پیچیده شده و معمولا به همراه لیمو سرو می شود. 
یارپاک سارما همانند کباب ما ایرانی ها پایه ثابت منوها در رستوران های ترکیه است و غیر ممکن است به هر طرف از استانبول بروید چه در مناطق آسیایی و چه در مناطق اروپایی و در رستوران‌هایش این غذاهای محبوب و خوش طعم طبخ و سرو نشود.

در رستوران در زمان سرو تعداد دلمه ها در هر پرس غذا بسته به اندازه آنها متفاوت است. این غذا اینقدر در ترکیه محبوب هست که کنسرو آن را نیز می توانی از مارکت های بزرگ مثل کارفورسا تهیه نمود.

برای خرید خانه در آنکارا می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید

 


 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش