پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه کدام است؟ این یکی از سوالات مهم افرادی است که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند. ترکیه از لحاظ فرهنگی و اعتقادی شباهت زیادی به ایران دارد. همچنین فاصله نزدیک بین دوکشور و امکان تردد بدون دریافت ویزا به کشور ترکیه از دلایل دیگر جذابیت این کشور برای مهاجرت ایرانیان است. به روش‌های متعددی می‌توانید به ترکیه مهاجرت کنید.

خرید خانه از ترکیه

ممکن است علاقه داشته باشید تا به ادامه تحصیل در این کشور مشغول شوید. می‌توانید با خرید یک ملک در این کشور آسیایی اروپایی اقامت دریافت کنید. می‌توانید یک کسب و کار راه اندازی کنید و از طریق آن مجوز اقامت دائم در ترکیه را به دست بیاورید. حتی این امکان وجود دارد که با کار کردن در کشور ترکیه، شهروندی این کشور را کسب کنید. اما از هر روشی که اقدام کنید، کار و کسب درآمد در این کشور در حال توسعه اهمیت زیادی دارد. با توجه به این موضوع، پیدا کردن پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه اهمیت زیادی برای شما خواهد داشت.

شرایط کار در پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

کار کردن در کشور ترکیه قوانین مخصوص به خود را دارد. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، لازم است که در ابتدا این قوانین را کاملا بدانید. اطلاع از قوانین کار در ترکیه به شما کمک می‌کند تا دچار سردرگمی یا سوء استفاده کارفرما نشوید. شهروندان خارجی برای کار در کشور ترکیه باید مجوز کار دریافت کنند. برای این مجوز شما به عنوان یک ایرانی نیازی به دریافت ویزا ندارید.

اما نیاز نداشتن به ویزا برای شما امکان اقامت حداکثر نود روزه را ایجاد می‌کند. اداره‌های مرتبط با مهاجرت ترکیه برای اجازه حضور طولانی مدت در ترکیه از شما مدارکی درخواست خواهند کرد. این مدارک براساس هرفرد تقریبا متفاوت است. در واقع شما باید اثبات کنید که شرایط اقامت موقت شش ماه تا یکساله در ترکیه را دارید.

خانه در ترکیه خرید

برای دریافت مجوز اقامت و کار در ترکیه اولین قدمی که باید بردارید، مشخص کردن وضعیت محل اسکان است. شما می‌توانید با اجاره کردن یک خانه در کشور ترکیه این موضوع را برطرف کنید. در مرحله بعد با قرارداد اجاره مسکن به اداره کار و امنیت اجتماعی ترکیه باید مراجعه کنید. این اداره، مجوز کار موقت برای شما صادر خواهد شد.

در این مدت شما فرصت دارید تا کار مناسبی برای خودتان پیدا کنید. با پایان دوره یکساله مجوز کار موقت ترکیه، در تمدید اقامت شما کارفرما تعیین کننده خواهد بود. اگر کارفرما قصد تمدید همکاری با شما داشته باشد، ویزای کاری شما تا حداکثر سه سال آینده تمدید مجدد خواهد شد. اما اگر در مدت مجوز اقامت موقت کاری خودتان نتوانید کار مناسبی را پیدا کنید، باید کشور ترکیه را ترک کنید.

منظور از کار مناسب در ترکیه برای دریافت اقامت کاری چیست؟

شغلی که در ترکیه پیدا می‌کنید باید برای اداره کار و امنیت اجتماعی معتبر شناخته شود. شما باید یک شغل قانونی و مداوم در این کشور داشته باشید. همچنین این شغل باید برای شما بیمه کاری و خدمات اجتماعی را به همراه داشته باشد. در نتیجه اگر شغل پاره وقت یا بدون بیمه و یا بدون قرارداد رسمی داشته باشید، دولت ترکیه شما را شاغل نمی‌شناسد.

پس برای یافتن پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه باید به این نکات نیز توجه کنید. البته مشخص است که اگر از روش‌های دیگری مثل مجوز اقامت دانشجویی به ترکیه مهاجرت کرده‌اید، نیازی به کار دائمی ندارید. با مجوز اقامت دانشجویی شما می‌توانید به کارهای پاره وقت مشغول شوید.

خانه در استانبول قیمت

اگر هنوز اقامت دائم خود را دریافت نکرده‌اید، شما شهروند ترکیه نیستید و همچنان مهاجر شناخته می‌شوید. در ترکیه مهاجرین حق اشتغال به برخی از کارها را ندارند. امور مرتبط با بیمارستان‌ها، معاملات دولتی و دفاتر رسمی و قانونی ترکیه نمونه‌ای از این موارد است.

از نکات مهمی که برای پیدا کردن کار مناسب در ترکیه باید به آن توجه کنید، موضوع زبان ترکی است. اصولا کسب و کارها و شرکت‌های ترک، به زبان ترکی فعالیت می‌کنند. در نتیجه برای استخدام در ترکیه اگر بتوانید آزمون تومر ترکیه را با موفقیت بگذرانید، امکان استخدام بیشتری خواهید داشت. البته برخی شرکت‌های بین المللی نیز در ترکیه وجود دارند که فقط با زبان انگلیسی ارتباط برقرار می‌کنند. در بیشتر مواقع این دست از شرکت‌ها از شما مدرک زبان انگلیسی درخواست خواهند کرد.

خرید ملک در ترکیه

البته اگر پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه را جستجو می‌کنید به معنی این است که قصد اقامت دائمی در ترکیه دارید. برای اقامت دائمی در ترکیه پیشنهاد می‌شود که زبان ترکی استانبولی را کاملا یاد بگیرید. زیان انگلیسی در ترکیه فراگیر نیست و شما با زبان بومی می‌توانید در جامعه ترکیه راحت‌تر زندگی کنید.

چگونه می‌توان به پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه دسترسی پیدا کرد؟

یافتن شغل به‌عنوان یک شهروند خارجی که به‌تازگی به ترکیه مهاجرت کرده است می‌تواند کمی دشوار باشد، اما غیرممکن نیست. داشتن رزومه قوی و کسب مهارت‌های عملی می‌تواند گام بزرگی در جهت یافتن مشاغل پردرآمد در ترکیه باشد.

برای اینکه بتوانید یک شغل خوب در ترکیه پیدا کنید و خانه در ترکیه خرید کنید، یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که زبان ترکی خود را تقویت کنید تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. توجه داشته باشید که حتی اگر به هدف خود برسید و شغل موردعلاقه خود را به دست آورید، برای کسب درآمد بالا، نیاز به زمان دارید.

تدریس زبان انگلیسی

وضعیت گردشگری ترکیه و مهاجرت اتباع خارجی، ضرورت یادگیری زبان انگلیسی در این کشور را دوچندان می‌کند. معلمان انگلیسی در تمام نقاط ترکیه و برای سنین مختلف کار می‌کنند. البته فرصت‌های شغلی و درآمد معلمان انگلیسی در شهرهای خاصی مانند استانبول، آنکارا و ازمیر بیشتر است. البته خانه در استانبول قیمت بالاتری نیز دارد.

خدمه پرواز و خدمه کشتی

سالانه هزاران پرواز از ترکیه به مقاصد مختلف در سراسر جهان انجام می‌شود و خطوط هوایی بسیاری در این کشور فعالیت می‌کنند. کار خدمه کابین و مهماندار هواپیما یکی از مشاغل پرطرف‌دار در ترکیه به‌خصوص در بین زنان است. درآمد این موقعیت باتوجه‌به سابقه افراد و با توافق با شرکت هواپیمایی تعیین می‌شود.

پرستار کودک

بسیاری از خانواده‌ها برای مراقبت از فرزندان خود، یک پرستار کودک استخدام می‌کنند. اگر رابطه خوبی با بچه‌ها داشته باشید، فرصت‌های زیادی برای فعالیت در این زمینه پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که تسلط به زبان دیگری مانند انگلیسی یا فرانسوی مزیت خوبی برای گرفتن این شغل در ترکیه است.

مترجم و ویرایشگر متن موردی دیگر از لیست پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

اگر به گرامر مسلط باشید می‌توانید در زمینه ترجمه و ویرایش در این کشور فعالیت کنید. شرکت‌ها و دفاتر زیادی در ترکیه وجود دارند که کارکنانی را برای ترجمه یا ویرایش محتوایشان استخدام می‌کنند.

آرایشگر

اگر در زمینه آرایشگری مهارت دارید، می‌توانید در آرایشگاه‌های ترکیه مشغول به کار شوید و یا یک شرکت خدمات آرایشگری در این کشور ثبت کنید. قیمت خدمات آرایشگاه در مناطق مختلف ترکیه متفاوت است، در شهرهای بزرگ درآمد آرایشگاه‌ها بیشتر است.

مربی ورزشی

ورزش در کشورهای مختلف جهان از جمله ترکیه بسیار رایج شده و به بخشی از سبک زندگی مردم ترکیه تبدیل شده است. در شهرهای مختلف ترکیه مجموعه‌های ورزشی زیادی در هر خیابان وجود دارد. در صورت داشتن مدرک تحصیلی در رشته ورزشی و داشتن تجربه و مهارت در این زمینه، می‌توانید به‌عنوان مربی در مراکز ورزشی مشغول به کار شوید.

مدیران ارشد مالی

محدوده حقوق: از ۸۱۶۰ لیر تا ۲۵۳۰۰ لیر

هر شغلی که در مورد مدیریت پول باشد، به طور خودکار واجد شرایط دریافت دستمزد بالا است. مدیران مالی مدیریت بودجه، هزینه‌ها و درآمد را مدیریت می‌کنند که مستقیماً بر عملیات سازمان تأثیر می‌گذارد. با خرید ملک در ترکیه و داشتن شغل پردرآمد زندگی شادی را در ترکیه تجربه خواهید کرد.

متخصصین ارتودنسی

محدوده حقوق: از ۷۸۷۰ لیر تا ۲۴۴۰۰ لیر

ارتودنتیست‌ها در صنعتی فعالیت می‌کنند که در آن افراد مایل به پرداخت هزینه‌های بالایی برای یک خدمت هستند. این خدمات به طور مستقیم ارتودنتیست‌ها را در میان مشاغل پردرآمد قرار می‌دهد.

 استادان دانشگاه

محدوده حقوق: از ۶۹۹۰ لیر تا ۲۱۷۰۰ لیر

اساتید دانشگاه از جمله مشاغل پردرآمد و معتبر در سراسر دنیا هستند. استاد شدن کار آسانی نیست و مستلزم پشتکار است و تا حدودی همین دلیل منجر می‌شود که آنها درآمد بسیار بالایی داشته باشند.

 خلبانان

محدوده حقوق: از ۵۸۳۰ لیر تا ۱۸۱۰۰ لیر

یکی دیگر از موارد لیست پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه، خلبانی است که شغلی بسیار مهیج است. خلبانان دوره‌های آموزشی دشواری را پشت سر می‌گذارند و در هر پرواز، مسئولیت جان هزاران نفر را بر عهده دارند.

 مدیران بازاریابی

محدوده حقوق: از ۵۲۴۰ لیر تا ۱۶۳۰۰ لیر

مدیران بازاریابی مسئول افزایش درآمد سازمان خود هستند. آنها مستقیماً مسئول ایجاد تجارت هستند و به همین دلیل دستمزد خوبی دریافت می‌کنند.

علاوه بر موارد فوق، مشاغل و حرفه‌های بسیار دیگری نیز در این کشور وجود دارند که جزو لیست پردرآمدترین شغل‌های فنی در ترکیه به شمار می‌آیند. چند نمونه از آنها در ادامه مطلب آمده است:

برنامه‌نویسی نمونه‌ای دیگر از لیست پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

برنامه‌نویسی یکی از پردرآمدترین و پرطرف‌دارترین مشاغل در سراسر جهان است. درآمد برنامه‌نویسانی که در شرکت‌های دولتی یا خصوصی کار می‌کنند و یا در پروژه‌های مستقل در ترکیه مشارکت دارند، بسیار خوب است.

دامپزشک

به دلیل علاقه زیاد به حقوق حیوانات در ترکیه، دامپزشکی به یکی از مشاغل پردرآمد در این کشور تبدیل شده است.

متخصص تغذیه

باتوجه‌به اهمیت سلامت و حفظ وزن ایده‌آل در تمامی کشورهای جهان، کارشناسان تغذیه در ترکیه نیز درآمد بالایی دارند‌. شما این امکان را دارید که به‌عنوان یک متخصص تغذیه، مطب خود را راه‌اندازی کنید یا در یکی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها استخدام شوید.

دفاتر ثبت شرکت یکی دیگر از فهرست پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

بسیاری از افراد با خرید خانه در ترکیه و گرفتن اقامت مهاجرت می‌کنند. ایشان کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده‌اند و برای ثبت شرکت در ترکیه، اقدام می‌کنند. اما سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی کسب‌وکار در ترکیه، نیازمند ملاحظات اقتصادی و حقوقی بسیاری است که نیازمند مشاوره تخصصی در این زمینه است. ازاین‌رو، به دفاتر ثبت شرکت مراجعه می‌کنند و این باعث می‌شود تا دفاتر هم از درآمد خوبی برخوردار باشند.

جراحان / پزشکان جزء پردرآمدترین شغل فنی

محدوده حقوق: از ۱۴۶۰۰ لیر تا ۴۵۲۰۰ لیر

جراحان به دلیل ماهیت حیاتی شغلشان در صدر فهرست مشاغل پردرآمد قرار دارند. حرفه جراحی، مستلزم ریسک بالا و دانش گسترده و یک مسیر طولانی آموزش است.

قضات در ترکیه

محدوده حقوق: از ۱۲۲۰۰ لیر تا ۳۷۹۰۰ لیر

قضات به دلیل مسئولیت‌های بزرگ مرتبط با شغلشان حقوق بسیار بالایی دریافت می‌کنند. تصمیم‌گیری در مورد سرنوشت مردم کار ساده‌ای نیست و دستمزد بالای این شغل، کاملاً موجه است. این شغل جزو لیست شغل فنی در ترکیه محسوب می‌شود.

وکلا و وکالت در ترکیه

محدوده حقوق: از ۹۹۰۰ لیر تا ۳۰۷۰۰ لیر

دلیل اصلی دریافت دستمزدهای هنگفت وکلا به دلیل ارزش ادراک شده بالای آنها در چشم موکلانشان است. یک وکیل موفق می‌تواند پول زیادی برای شما ذخیره کند و یا احتمالاً می‌تواند شما را از یک حکم اعدام در امان نگه دارد.

مدیران بانک‌ها پردرآمدترین شغل فنی ترکیه

محدوده حقوق: از ۹۳۲۰ لیر تا ۲۸۹۰۰ لیر

دردسترس‌بودن صدها میلیون پول و سرمایه‌گذاری در صنایع مختلف با پذیرش تمام ریسک‌های مرتبط با آن، شغل مدیریت بانک را به یک وظیفه حائز اهمیت و حیاتی تبدیل می‌کند؛ مشخص است که این کار نیاز به دستمزد زیادی دارد.

مدیران ارشد اجرایی جزو لیست پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

محدوده حقوق: از ۸۷۴۰ لیر تا ۲۷۱۰۰ لیر

مدیران عامل در درجه اول مسئول موفقیت یا شکست کامل سازمان‌ها هستند. دستمزد هنگفت آنها به دلیل دامنه وسیع تأثیر و همچنین خطرات موجود در حوزه کاری آنها است.

جوشکاری زیر دریا، پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه

اگر به دنبال پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه باشید و در حال حاضر تخصصی نیز نداشته باشید،  جوشکاری زیر دریا یکی از بهترین پیشنهادها است. این شغل در تمامی کشورهایی که به دریا ارتباط دارند پرکاربرد و همچنین پردرآمد است. البته این شغل نیازمند کسب تخصص و مهارت بوده و لازم به تذکر است که در لیست مشاغل سخت دنیا نیز قرار دارد.

پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه کدامند؟

برای برآورد دقیق درآمد و دستمزد در ترکیه، ابتدا باید وضعیت شغلی خود را مشخص کنید تا بر اساس آن بتوان درآمد تقریبی شما را تخمین زد. آنگاه می توانید برای خرید خانه از ترکیه اقدام کنید. برخی از افراد به‌عنوان کارگر ساده در ترکیه کار می‌کنند و درآمد کمی دارند، درحالی‌که برخی دیگر مشاغل بهتری دارند و حقوق بیشتری دریافت می‌کنند. به گزارش سالاری اکسپلورر، در این قسمت لیستی از پردرآمدترین شغل فنی در ترکیه و دلایل دستمزد بالای این مشاغل را شرح داده‌ایم.

عوامل متعددی در تعیین دستمزد دخیل هستند که میزان آن در برخی موارد شامل شهر محل کار نیز می‌شود. دولت ترکیه همچنین افزایش سالانه حقوق کارمندان و کارگران را باتوجه‌به شرایط اقتصادی کشور، تعیین می‌کند. ناگفته نماند که پیداکردن یک شغل خوب در ترکیه می‌تواند کمی سخت باشد. البته با داشتن شغل مناسب خرید و قیمت آپارتمان در ترکیه به راحتی قابل حل می باشد.

 

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش