هونکار بیندی

غذای هونکار بیندی ترکیه ای

هونکار بیندی یکی از غذاهای سنتی و فوق‌العاده خوشمزه ترکیه می باشد و شامل قطعات مربعی گوشت بره می‌باشد که روی پوره بادمجان قرار می‌گیرند.

در تهیه این پوره، از کره و نوعی پنیر مخصوص ترکی به نام کاشار استفاده می‌شود. این غذا جزء غذای اصلی در منوی کشور ترکیه است. 
 هونکار در زبان ترکی استانبولی به معنی شاه و بیندی به معنی پسندیدن(شاه پسند) است، از جمله ابداعیات آشپزان دربار عثمانی است، که گفته می شود برای سلطان مراد چهارم و در سالهای بین ۱۶۱۲ تا ۱۶۴۰ کشف شده است.

بادمجان که در مطبخ ترک از آن به عنوان شاه سبزیجات و یا گوشت فقرا نام برده میشود کاربرد فراوانی در آشپزخانه ترک دارد. این غذا نه تنها در زمان عثمانی بلکه امروزه نیز از غداهای مخصوص سفره میهمانی های ویژه در ترکیه به شمار می آید.
گوشت خرد شده را با پیاز نگینی و رب درون روغن تفت داده، سپس بادمجان های ساتوری شده را با کره و نمک و فلفل و سیر رنده شده درون تابه تفت می دهیم بعد آرد را اضافه کرده و وقتی بوی خامی آرد گرفته شد، شیر را ریخته تا قوام آمدن مواد صبر می کنیم. 

بادمجان های آماده شده با سس را کف ظرف ریخته و مقداری از گوشت را نیز رویش می ریزیم. در نهایت معمولا در کنار این غذا از برنج برای سرو استفاده می شود.

برای خرید خانه در آنکارا می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید


 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش