منطقه کارتال

منطقه کارتال استانبول

منطقه کارتال استانبول، به معنی عقاب، در جنوب بخش آسیایی استانبول قرار دارد. همسایگان این منطقه از شرق پندیک، از شمال شرق سلطان بیلی، از شمال سنجاق تپه و از غرب مال تپه می باشند.

کارتال از جنوب دارای نوار ساحلی با دریای مرمره است. مساحت آن 38.54 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 474.514 نفر جمعیت است.

این منطقه یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است که مرزهای آن در طول تاریخ دستخوش تغییرات متعددی شد.

محدوده کنونی این منطقه پس از جدا شدن برخی مناطق از آن (مانند پندیک، عمرانیه، سنجاق تپه، مال تپه و ...) و براساس اصلاحات ساختار اداری استانبول در سال 2009، معین گردید.
کارتال یکی از مشهورترین و قدیمیترین منطقه های بخش آسیایی استانبول می باشد. با وجود دور بودن از مرکز شهر، همواره یکی از مناطق مسکونی مورد علاقه ترک ها در بخش آسیایی و پرجمعیت بوده است. این منطقه روبروی جزایر پرنس قرار دارد و منظره زیبای جزیره بیوک آدا از آن به راحتی مشاهده می شود.

همچنین بلندترین مکان استانبول (تپه های آیدوس و یاکاچیک) که به آن بالکن استانبول می گویند و دادگاه آناتولی، یکی از دو کاخ اصلی دادگستری در استانبول، در کارتال قرار دارد.

همچنین منطقه کارتال یکی از غنی ترین مناطق استانبول از نظر موسسات بهداشتی است و 4 بیمارستان دولتی، 3 بیمارستان خصوصی، 5 پلی کلینیک و 9 مرکز پزشکی در این منطقه وجود دارد.
دسترسی منطقه کارتال بسیار مناسب است و حمل و نقل در این منطقه از طریق بزرگراه ها، راه آهن و دریا تأمین می شود.

منطقه کارتال

از یکسو اتوبان مشهور ای 5 که بخش آسیایی و اروپایی استانبول را به هم متصل می سازد، از این منطقه عبور می کند از این رو  ساکنین به راحتی دسترسی مناسبی به سایر مناطق شهر استانبول دارند و از سوی خیابان ساحلی مشهور بغداد، که از کادیکوی شروع می شود، نیز در تمام طول ساحل منطقه کارتال ادامه دارد و از راههای مهم حمل و نقل در این منطقه محسوب می گردد.

این منطقه همچنین دارای خط متروی است که به کادیکوی متصل است و از سال 2012 در این منطقه شروع به فعالیت نموده و ساکنین می توانند از طریق این خط مترو به سایر مناطق استانبول دسترسی سریعی داشته باشند. به علاوه فرودگاه بین المللی صابیها نیز در فاصله 15 کیلومتری از  کارتال قرار دارد و با دسترسی راحت، نقش مهمی در رشد و رونق این منطقه دارد.

از لحاظ حمل و نقل دریایی نیز، اتوبوس های موتوری از اسکله های کارتال به جزایر پرنس و سایر مناطق ساحلی استانبول تردد روزانه دارند. 
کارتال در سالهای اولیه جمهوریT به عنوان یک منطقه صنعتی طراحی و توسعه یافته بود. از دهه 80 به مرور و با افزایش بافت مسکونی در این منطقه به یکی از مناطق اصلی زندگی استانبول تبدیل شد. ایجاد مجتمع های مسکونی نوساز و مدرن، در این منطقه در طول 10 سال گذشته، چهره جدیدی به کارتال داد. در کنار بافت قدیمی این منطقه، بافت مدرنی ایجاد کرده است.

کارتال

آمار رشد قیمت املاک نشان می دهد که این منطقه برای سرمایه گذاری منطقه بسیار مناسبی است. به همین دلیل شرکت های ساختمانی متعدد شروع به سرمایه گذاری و ساخت و ساز در این منطقه کرده اند. منطقه کارتال و کلاٌ مناطق آسیایی در شهر استانبول در مقایسه با بخش اروپایی، دارای جمعیت ترک نشین بیشتری هستند. بسیاری از خانواده های ترک، اقامت و سرمایه گذاری در این منطقه را ترجیح می دهند.

در نظرسنجی که توسط دانشگاه فنی ییلدیز در سال 2013 انجام شد، این منطقه به همراه باکرکوی، آدالار و کادیکوی یکی از چهار منطقه ای بود که مردم در آن بیشترین احساس امنیت را دارا بودند.
پروژه شهری برنامه ریزی شده برای تبدیل کارتال به منطقه شهر سبز رشد یافته توجه زیادی را به خود جلب کرده است.  
در برنامه شهرداری بزرگ استانبول مقرر گردیده که در منطقه ای که در حال حاضر یک سایت صنعتی متروکه است. یک محیط جدید شهری از نوع آینده نگر ساخته شود و اولین منطقه شهر کاملا سبز جهان باشد.

این طرح شامل یک منطقه تجاری مرکزی، توسعه مسکونی لوکس، امکانات فرهنگی مانند سالن های کنسرت، موزه ها و تئاترها و مکانهای تفریحی از جمله هتل های تفریحی است. 

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش