منطقه کائیتهانه

منطقه کائیتهانه استانبول


منطقه کائیتهانه استانبول مکانی در قسمت اروپایی استانبول می باشد. تا سال ۱۹۸۷ جزئی از منطقه شیشلی بوده و از شمال با منطقه ساریر، از جنوب شرق با منطقه بشیکتاش و منطقه شیشلی، از جنوب غربی با منطقه بی‌اوغلو و از غرب با منطقه ایوب سلطان همسایه می‌باشد.

منطقه کائیتهانه استانبول در بخش اروپایی ترکیه قرار دارد و تا سواحل سندره ادامه پیدا میکند. دره ی سندره با نواحی سارییر، ایوب، سیسلی، بشیکتاش و بی اوغلو محاصره می شود. در منطقه کایتهانه، باغات و رودخانه های متعددی وجود دارد. منطقه کایتهانه استانبول یکی از زیباترین و مدرن ترین مناطق استانبول است و میتواند یکی از آرام ترین مناطق شهر است. بر اساس آخرین آمار رسمی دولت ترکیه منطقه کائیتهانه با ۱۶ کیلومتر مربع مساحت، حدود ۴۲۰ هزار نفر جمعیت دارد. این منطقه همچنین دارای ۱۹ محله است.
 تاریخ دقیقی از تاسیس این منطقه در دسترس نیست. در زمان فتح استانبول در این منطقه در دوره بایزید در قرن هفدهم میلادی یک کارخانه کاغذ سازی وجود داشت که نام این منطقه را از آن گرفتند. این منطقه از جمله مناطق مورد علاقه سلاطین عثمانی به عنوان تفرجگاه و شکارگاه بوده که در آن زمان به این منطقه تفریحی ” سعدآباد” گفته می شد. متاسفانه در دهه ۳۰ میلادی و با ورود کارگاههای صنعتی، جریان زندگی طبیعی و حیات وحش منطقه کائیتهانه استانبول به هم خورد. ساختمان ها، برج ها و جاده ها جای آن طبیعت زیبا را گرفت.

کائیتهانه


اتوبان های E5 و TEM از شمال و جنوب این منطقه میگذرند. خط متروی M2 هم در قسمت غربی آن چندین ایستگاه دارد. به علاوه خطوط اتوبوسرانی و دلموشها نیز در منطقه فعالند اما تراموا در این منطقه تردد ندارد. در سال ۲۰۱۹ یکی از بزرگترین تونل های حمل و نقل که از قسمت آسیایی و منطقه عمرانیه شروع شده است به منطقه کایتهانه استانبول متصل شده است. این خود یکی از ویژگی هاییست که این منطقه را متمایز نموده است.

منطقه کائیتهانه استانبول که قبلا منطقه ی طبقه کارگر محسوب میشده است. در حال حاضر به یکی از بزرگترین مناطق در زمینه ی رشد املاک تبدیل شده است. به تدریج، با رشد شهر استانبول، بافت این منطقه تغییر کرده و تعداد زیادی از واحدهای صنعتی از این منطقه منتقل شدند. بقیه نیز تا پایان سال ۲۰۲۳ از این منطقه به خارج از استانبول منتقل می شوند. به دلیل وجود چندین دانشگاه در این منطقه، چهره این منطقه از منطقه صنعتی به منطقه فرهنگی و مسکونی تبدیل شد. علاوه بر این، شرکت های معتبر ساختمانی ساخت مجتمع های مسکونی بزرگ و مدرن را در این منطقه آغاز کرده اند که به طور کلی تغییر کرده است.

با توجه به قیمت و میزان تقاضای بالا برای املاک، منطقه کائیتهانه استانبول هفدهمین منطقه ی استانبول محسوب میشود. طبق آمار ارائه موجود توسط موسسه ی آمار ترکیه فروش بخش املاک ترکیه در منطقه کایتهانه استانبول افزایش دارد. این میزان تقاضا طی سه سال اخیر افزایش زیادی پیدا کرد. با توجه به  این میزان افزایش، تقاضا برای املاک به 87% رسید. این ناحیه در میان محله های استانبول دارای پتانسیل زیادی برای آینده است از خدمات حمل و نقل عالی و بازار مسکن قوی برخوردار است.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش