منطقه شیشلی

منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول در سمت اروپایی استانبول قرار دارد و با منطقه بشیکتاش از سمت شرق مرز مشترک دارد. در واقع منطقه ساری یر نیز در شمال شیشلی می باشد و منطقه ایوب و کاغذخانه نیز در غرب شیشلی هستند. منطقه زیبا و مشهور بی اوغلو هم در جنوب شیشلی می باشد. مساحت منطقه شیشلی حدود ۳۰ کیلومتر مربع می باشد و دارای ۲۶ محله مختلف می باشد. طبق آخرین آمار در سال ۲۰۱۲ میلادی این ناحیه ۳۱۸ هزار نفر جمعیت دارد. منطقه شیشلی یکی از محله های جدید و عیان نشین این شهر پس از قرن ۱۹ می باشد و در شمال میدان مشهور تکسیم قرار دارد. 
بنابر شواهد تاریخی، در قرن ۱۷، منطقه شیشلی پر از گورستان های مختلف بوده و و منطقه مسکونی محسوب نمی شد. در قرن ۱۸ ام، تاکستان ها، مزارع جو و باغ های مختلفی در منطقه شیشلی احداث شد پس ار آن در قرن ۱۹ ام این منطقه با پیشرفت قابل توجهی مواجه شد و کارخانه های مختلف آبجو سازی و بسیاری مناطق صنعتی در آن ایجاد شد، بسیاری از بناهایی که در منطقه شیشلی واقع شده اند قدمتشان به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد که یکی از معروف ترین آنها بیمارستان کودکان است که در سال ۱۸۹۸ میلادی در شیشلی ساخته شد. همچنین اولین ترن برقی استانبول در سال ۱۹۱۳ میلادی در این منطقه راه اندازی شد.
پس از انقلاب ترکیه، این منطقه تبدیل به یکی از محله های بسیار مدرن و گران قیمت ترکیه شد. بسیاری از مهاجران خارجی ثروتمند و افراد مهم استانبول در این منطقه سکونت داشتند. 

منطقه شیشلی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شیشلی سیستم بزرگ حمل‌ونقل آن است. این سیستم باعث تسهیل رفت‌وآمد می‌شود. از طرفی سیستم شامل اتوبوس‌ها، حمل‌ونقل داخلی و همچنین یک خط مترو است که رفت‌وآمد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول را تسهیل می‌کند. در این منطقه دو ایستگاه متروی اصلی وجود دارد. یکی از آنها شیشلی است و دیگری مچیدیه کوی می باشد. در منطقه شیشلی ایستگاه های اتوبوس متعددی نیز وجود دارد.

ساختار شهری منطقه شیشلی و ترکیب دلنشین معماری اروپایی مدرن و سنتی در این منطقه آن را به منطقه ای جذاب برای زندگی تبدیل کرده است. شیشلی بخاطر موقعیت جغرافیایی عالی و قرار داشتن در خروجی پل بوسفر که دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول را به هم متصل می‌کند، به دلیل دسترسی بسیار عالی به مناطق مهم و کاربردی منطقه مانند میدان تکسیم و … ، دسترسی به خدمات رفاهی و تفریحی، وجود موسسات آموزشی پیشرفته  و همچنین پتانسیل این منطقه به عنوان یک قطب سرمایه‌گذاری، مورد توجه بسیاری از کسانی که قصد سرمایه گذاری یا مهاجرت به استانبول را دارند گشته است. ضمنا وجود مکان های تاریخی و تفریحی مانند خانه آتاتورک ، مساجد متعددی من جمله تشویکیه ، گالری های هنری و … در جذب جمعیت و سرمایه به این منطقه بی تاثیر نبوده است .
برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش