منطقه سیلیوری

منطقه سیلیوری استانبول

سیلیوری از لحاظ وسعت دومین منطقه استانبول می باشد که در مرز غربی بخش اروپایی استانبول واقع شده است. همسایگان این منطقه از شرق و شمال چاتالجا و از جنوب شرق بویوک چکمجه می باشند.

سیلیوری از جنوب دارای نوار ساحلی با دریای مرمره و از شرق با استان تکیر داغ همسایه می باشد. مساحت آن 869.51 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 200.215 نفر جمعیت است. این محدوده در سال .... به یک منطقه تبدیل و به استانبول متصل گردیده است.
سیلیوری با دریای مرمره تقریباً 45 کیلومتر خط ساحلی دارد. توپوگرافی منطقه سیلیوری استانبول به صورت دشت و ماهورهایی است که از جنوب در ساحل دریای مرمره شروع می شود و به تدریج به سمت شمال بالا می رود و ارتفاع آنها بیش از 60 متر نیست و بنابراین در این منطقه کوه های بلند وجود ندارد.

پوشش گیاهی غالب آن استپی است و از این رو و به دلیل داشتن مراتع و دشتهای سبز و وسیع، یکی از قطبهای اصلی دامداری به شمار می رود و لبنیات و محصولات گوشتی منحصر به فردی را دارا می باشد.
از دیدنیهای منطقه سیلیوری استانبول می توان به قلعه سیلیوری، مسجد پیری پاشا و پل طویل اشاره نمود.

منطقه سیلیوری

برخلاف سایر مناطق مراکز خرید عظیم مانند پاساژها و مال ها در سیلیوری به ندرت وجود دارند. ساکنین مایحتاج روزمره خود را  از مغازه های و فروشگاه های محلی تهیه می کنند. مدرن ترین و بزرگترین مجتمع زندان ترکیه در سال 2008 تأسیس شد، در غرب سیلیوری قرار دارد.
با توجه به اینکه منطقه سیلیوری استانبول خارج از هسته شهری مرکزی استانبول قرار دارد، خط ساحلی طولانی آن با دریای مرمره و سواحل شنی، آن را به یک مقصد ایده آل برای تعطیلات و یک مرکز تفریحی تابستانی تبدیل گردید. این امر سبب شده که سیلیوری میزبان خانه های تعطیلات و اقامتگاههای آخر هفته بسیاری برای ساکنان استانبول باشد.

تا بدین مرحله متوجه شدیم تفاوت جمعیت این منطقه در تابستان و زمستان  تا ۳ برابر هم می رسد. با توجه به دوری سیلیوری از مرکز استانبول، حمل و نقل عمومی مختص به تاکسی ها و خطوط اتوبوس است. دارا بودن خودرو شخصی، تقریبا جزو ملزومات زندگی در منطقه سیلیوری استانبول می باشد.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش