منطقه سلطان بیلی

منطقه سلطان بیلی استانبول

منطقه سلطان بیلی استانبول یکی از مناطق شهری استانبول می باشد که در مرکز بخش آسیایی آن واقع شده است.

همسایگان این منطقه از شرق و جنوب پندیک، از جنوب غرب کارتال و از غرب و شمال سنجاق تپه می باشند. مساحت آن 28.86 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 318.343 نفر جمعیت است. این منطقه در سال 1992 از منطقه کارتال جدا شد به یک منطقه مستقل تبدیل گردید.
منطقه سلطان بیلی در جاده ارتباطی بین استانبول و آناتولی در دوران باستان قرار داشته است. این منطقه موقعیت خاصی دارد. از این رو دارای اهمیت استراتژیک بوده است.

مسیر اصلی حمل و نقل نظامی و غیرنظامی، بین دو قاره طرف آسیا و اروپا از این منطقه عبور می کند. از این رو منطقه سلطان بیلی از اهمیت بالایی برخوردار است. وجود قلعه آیدوس در جنوب این منطقه، خود بیانگر این اهمیت می باشد.

به بیان دیگر منطقه سلطان بیلی در ادوار تاریخ کلید دستیابی به استانبول بوده است. حتی در واقعه سقوط امپراتوری بیزانس و فتح استانبول توسط عثمانی ها، تصرف قلعه مذکور به عنوان یکی از کلیدی ترین فتوحات لشگر عثمانی به شمار می رود.

منطقه سلطان بیلی


منطقه سلطان بیلی هم به مانند بسیاری از مناطق بخش آسیایی در دوران معاصر (نیمه اول قرن بیستم)، بیشتر بعنوان بخشی کم جمعیت با کاربری کشاورزی شناخته می شد. با آغاز دهه 70 میلادی و افتتاح پل بسفر در سال 1973 و پل سلطان محمد فاتح در سال 1988 و عبور بزرگراه ای 80 (تم) از وسط این منطقه، به یکباره با انفجار جمعیت مواجه گردید.

تسهیل و افزایش تردد و رفت و آمد، این منطقه را با هجوم خیل عظیم کارگران مهاجر روبرو نمود. آپارتمان های ارزان قیمت، جایگزین مزارع کشاورزی گردید. منطقه از یک دهکده کوچک به بافت شهری حومه نشین و محل سکونت طبقه کارگر، با فضایی محافظه کار و خانوادگی تبدیل شد.

لازم بذکر است که مشابه منطقه پندیک با توجه به بافت متراکم کارگری و ترک نشین خود، منطقه سلطان بیلی مقصد مناسبی جهت خرید مسکن برای مهاجرین به حساب نمی آید. خرید ملک در این منطقه معمولا با رویکرد سرمایه گذاری میان مدت (5 تا 10 ساله) انجام می پذیرد.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش