منطقه توزلا

منطقه توزلا استانبول

منطقه توزلا استانبول یکی از مناطق مرزی شهر استانبول می باشد که در سرحد شرقی بخش آسیایی استانبول قرار دارد. تنها همسایه این منطقه از شمال و غرب پندیک می باشد. توزلا از جنوب دارای نوار ساحلی با دریای مرمره و از شرق با استان کوجااِلی همسایه می باشد. مساحت آن 123.86 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 273.608 نفر جمعیت است.
توزلا در سنوات گذشته یک دهکده کوچک ماهیگیری بود. به مرور و در اواخر دهه 1980 صنعت کشتی سازی از ماهیگیری پیشی گرفت و کشتی سازان برجسته ترکیه، توزلا را به بهشتی برای کشتی سازی تبدیل نمودند.

امروزه در منطقه توزلا استانبول هنوز قایق های ماهیگیری وجود دارند. در حقیقت ماهیگیری پشت سر گذاشته شده و توزلا، به بزرگترین منطقه کشتی سازی کشور ترکیه تبدیل شده است.

همچنین در توزلا بناها و مراکز مهم دیگری مانند دانشکده دریایی ITU، دانشکده پیاده نظام توزلا، آکادمی نیروی دریایی، پیست فرمول 1 استانبول، مدارس Koç (دبیرستان و دانشگاه)، دانشگاه اوکان، دانشگاه پیری ریس، دانشگاه صبانچی و مرکز خرید ویاپورت توزلا مارینا نیز واقع شده اند.
بدلیل دوری این منطقه از مناطق مرکزی استانبول حمل و نقل در توزلا شرایط مساعدی ندارد. از طریق جاده و راه آهن انجام می شود. خطوط اتوبوسرانی از این منطقه به کادیکوی و بستانجی با اتوبوس های عمومی و خصوصی وجود دارد. سفر با اتوبوس سفر به کادیکوی با وسایط حمل و نقل عمومی حدود 40 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد.

منطقه توزلا

خط راه آهن توزلا به کادیکوی یکی دیگری از راههای دسترسی به منطقه توزلا استانبول است. ساخت وساز خط مترو ام 4 نیز از سمت کادیکوی به این توزلا در جریان می باشد. این منطقه اگرچه ظرفیت مناسبی برای حمل و نقل دریایی دارد، اما حمل و نقل دریایی به دلیل موقعیت دور از مرکز شهر، از اقبال چندانی برخوردار نمی باشد.
امروزه توزلا (صرف نظر از جایگاه خود در صنعت کشتی سازی ترکیه) عملا نقش منطقه حاشیه ای کوچکی را ایفا می نماید که به دلیل ساحل و رستوران های ماهی فراوان مشهور است و مکانی محبوب برای ساکنان ثروتمند استانبول یا بازنشستگان برای خرید خانه است.

دور بودن از هیاهو و شلوغی مرکز شهر و موقعیت ساحلی و رستوران های ماهی خوب، مردم را از همه مناطق استانبول جهت تفریح و استراحت به این منطقه می کشاند. هرچند که بزرگترین مشکل منطقه توزلا استانبول در شرایط کنونی، مباحث آلودگی محیط زیست می باشد.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش