منطقه بویوک چکمجه

منطقه بویوک چکمجه استانبول

منطقه بویوک چکمجه استانبول یکی از مناطق بخش اروپایی استانبول است که در جنوب غربی این بخش واقع شده است.

همسایگان این منطقه از جنوب شرق بیلیک دوزو، از شرق اسن یورت و از شمال آرناووتکوی و چاتالجا و از غرب سیلیوری می باشند. بویوک چکمجه از جنوب دارای نوار ساحلی با دریای مرمره است.

مساحت آن 157.68 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 257.362 نفر جمعیت است. این محدوده در سال 1987 با تفکیک از منطقه چاتالجا به یک منطقه مستقل تبدیل شد. محدوده آن در سال 2009 با اصلاح ساختار اداری استانبول و جدا شدن برخی مناطق شرقی (مانند بیلیک دوزو) و افزوده شدن برخی مناطق دیگر (مانند موراتبی) درغرب، دستخوش تغییر گردیده است. 
منطقه بیوک چکمجه با داشتن طبیعت زیبا، دارا بودن ساحل طولانی با دریای مرمره و واقع شدن دریاچه بویوک چکمجه در آن، بیشتر در فصل تابستان مورد استقبال بازدیدکنندگان است.

در منطقه بویوک چکمجه استانبول سواحل معمار سنان، بیوک چکمجه و پاتروس و پارک تفریحی تاباجیک جاملیک در فصول گرم، پذیرای بازدیدکنندگان از سراسر شهر استانبول و ترکیه می باشد.

قایق سواری و پیاده روی در فضای سبز این منطقه و وجود کافه رستوران های متعدد کنار دریاچه حال و هوای بسیار قشنگی جهت بازدیدکنندگان و ساکنین آن ایجاد کرده است.
این منطقه همچنین دارای مراکز خرید متعدد (مانند آتریوس)، هتل ها و پارکهای آبی است که در سراسر منطقه پخش شده اند. از جاذبه های تاریخی منطقه بیوک چکمجه می توانید آثار زیبایی آنرا نام ببرید. مانند پل سلطان سلیمان القانونی، خان کورچونلو و مسجد سوکلو محمد پاشا اشاره نمود.

بویوک چکمجه

بلندترین برج تلویزیون ترکیه (سومین برج تلویزیونی بلند اروپا) دراین منطقه وجود دارد. این منطقه همچنین میزبان نمایشگاه تویاپ استانبول (بزرگترین نمایشگاه در ترکیه) است. این امر سبب شد در سراسر سال تعداد زیادی از مراجعین نمایشگاههای مختلف ازاین منطقه بازدید نمایند.

جشنواره فرهنگ و هنر بویوک چکمجه، به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره های بزرگ جهان هر ساله دراین محل برگزار می گردد.
منطقه بیوک چکمجه استانبول یکی از مناطقی است که در سال های اخیر تغییرات مناسبی در امر زیرساخت و مسکن داشته است. ارائه دهنده یه فضای اقامتی آرام و دنج با منظره دریاچه و دریا گردیه است. سکونت در این منطقه عملا گزینه ایده آل افرادی هست که خواهان زندگی به دور از شلوغی و هیاهو مرکز شهر می باشند.

همین امر سبب گردید که بسیاری از شرکت های ساختمانی  ترکیه در این منطقه به احداث پروژه های مسکونی و تجاری پرداختند. از لحاظ حمل و نقل عمومی، عبور بزرگراه های تم و د 100 و ای 5 از منطقه بویوک چکمجه و دارا بودن اسکله های مسافرتی سبب شد تا خدمات منظم متروبوس و اتوبوس های عمومی و خصوصی و اتوبوس های دریایی در این منطقه بوجود آیند.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش