منطقه بشیکتاش

منطقه بشیکتاش استانبول

منطقه بشیکتاش استانبول یکی از قدیمیترین مناطق شهری استانبول است که در مرز شرقی بخش اروپایی استانبول واقع شده است. همسایگان این منطقه از شمال ساریر و از غرب شیشلی، از شمال غرب کائیتهانه و از جنوب بی اوغلو می باشند.

بشیکتاش از شرق دارای نوار ساحلی با تنگه بسفر است. مساحت آن 18.04 کیلومتر مربع و طبق آمار سال 2020 دارای 176.513 نفر جمعیت است.

طبق یکی از پذیرفته ترین نظریات که در میان مورخان مورد تائید است. نام اصلی بشیکتاش Beştaş (پنج سنگ) است. به پنج ستون سنگی که بارباروس حیرالدین پاشا (یکی از معروف ترین دریاسالاران امپراطوری عثمانی) برای نصب کشتی های خود برپا داشت اشاره دارد.
اگرچه منطقه بشیکتاش استانبول از نظر جمعیت و مساحت یک منطقه نسبتاً کوچک از استانبول است. به دلیل تجارت، مراکز خرید، اماکن تاریخی، دانشگاه ها، چشم اندازهای زیبا از تنگه بسفر و محورهای مراسلاتی کلیدی یکی از مهمترین مناطق این شهر به حساب می آید. این امر سبب گردیده که جمعیت روزانه منطقه چندین برابر جمعیت سرشماری رسمی باشد.

تعریفی از بشیکتاش

بشیکتاش در رتبه بندی 2013 در میان کلیه مناطق ترکیه، به دلیل کیفیت بالای زندگی و سطح فرهنگی مناسب، از نظر شاخص توسعه انسانی و شاخصهای فردی برای درآمد و تحصیلات، رتبه اول را کسب نموده است. این منطقه همچنین مرکز مالی پیشرو ترکیه است.
بشیکتاش شامل چندین مکان مهم در امتداد ساحل اروپا در بسفر، از آخرین اقامتگاه امپراتوری عثمانی کاخ دولماباهچه در جنوب تا منطقه بیبک در شمال است. این منطقه همچنین محل قرارگیری برخی از گرانترین محلات های استانبول مانند لونت و اتیلر است. از دیگر محله های معروف آن می توان به یلدوز، کوروچشمه، اورتاکوی و آرناووتکوی اشاره کرد.

منطقه بشیکتاش استانبول قلب تپنده استانبول است و خانه یکی از موفق ترین تیم های فوتبال نیز می باشد.

ورودی دو پل اصلی تنگه بسفر، پلهای "شهدای 15 ژوئیه" و "فاتح سلطان محمت" (که دو قاره آسیا و اروپا و دو طرف شهر استانبول را به یکدیگر متصل می کنند) به بخش اروپایی استانبول، نیز در این منطقه قرار دارند.
بشیکتاش بعنوان یکی از مرکزی ترین مناطق استانبول، در حمل و نقل از یک مزیت بزرگ برخوردار است. ورودی پل های بسفر و فاتح سلطان محمت در سمت اروپایی در این منطقه است.

منطقه بشیکتاش استانبول یک قطب مهم حمل و نقل است که روزانه صدها کشتی و اتوبوس به آن وارد و از این منطقه خارج می شوند. علاوه بر اتوبوس ها ایستگاه زنجیرلیکویو، بعنوان آخرین ایستگاه متروبوس بخش اروپایی در منطقه بشیکتاش است.

از اسکله های بشیکتاش و بارباروس حیرالدین پاشا به اسکله های اسکودار، کادیکوی و جزایر پرنس در بخش آسیایی، خطوط حمل و نقل دریایی هر روزه برقرار می باشد.

برای خرید ملک ارزان در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش