مانتی

غذای مانتی ترکیه ای

این غذا از نیمه های قرن ۱۵ در بین عثمانی ها محبوب شده و از آن زمان از مانتی به عنوان یکی از پایه های اصلی سفره ترکی استفاده می کنند و می تواند یک وعده غذایی کامل باشد.

مانتی به شکل بقچه های بسیار کوچکی از خمیر هست که درونش به اندازه یک نخود گوشت چرخکرده قرار می دهند. خمیر مانتی از آرد و تخم مرغ و آب و نمک و بسیار ساده درست می شود.

همچنین خمیر باید با وردنه پهن شده و نازک باشد، طوری که گوشت از بیرون معلوم نباشد. گاهی ممکن است داخل مانتی به جای گوشت سیب زمینی پخته یا چیز دیگه ای قرار دهند که به اندازه ماکارونی لذیذ می شود.

در آخر یک سس خوشمزه برای مانتی تهیه می شود، این سس با ماست تهیه می شود، سیر را در ماست رنده کرده و مقداری رب را با فلفل قرمز  که هم شیرین و هم تند است و  مقداری کره سرخ می کنند.

ابتدا ماست را روی مانتی ها ریخته و سپس سس آماده شده را می ریزید و در صورت تمایل روی آن نعناع هم می پاشند.

مانتی ترکیه شباهت های زیادی با راویولی ایتالیایی دارد اما تفاوتشان در استفاده از ماست است. هرچند مانتی در ترکیه اغلب با گوشت تهیه می شود اما این غذا با بادمجان و انواع دیگر گوشت مثل مرغ هم در برخی رستوران ها سرو می شود.

برای خرید خانه در آنکارا می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید

 


 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش