لیست مشاغل موردنیاز ترکیه ۲۰۲۲

لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022 گام اصلی مهاجرت به ترکیه، پیداکردن کار مناسب است. برای اخذ اقامت ترکیه، شغل مهم است. پس از اینکه کار مناسبی پیدا کنید سایر مراحل دریافت ویزای کاری به‌راحتی انجام می‌شود. باتوجه‌به اینکه نیاز کشورها و سازمان‌های فعال در آنها تغییر می‌کند، شغل‌های موردنیاز هر کشور و میزان درآمد ماهانه و سالانه آنها متغیر است. مناسب‌ترین مشاغل در دسته‌ای قرار دارند که بیمه مناسب برای شما فراهم کند. برای اینکه در مسیر مهاجرت کاری موفق باشید، باید لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022 تهیه کرده و با شرایط کاری آن کشور نیز آشنا باشید. این آگاهی به شما کمک می‌کند تا با شناخت کافی و کاملاً آگاهانه شغل مناسب را انتخاب کنید. اگر اطلاع دقیقی در مورد مشاغل ترکیه و شرایط استخدام یا دریافت ویزای کاری در این کشور ندارید، در این مقاله با ما همراه باشد؛ زیرا تصمیم گرفته‌ایم به سؤالات اصلی شما در این حوزه پاسخ مناسب بدهیم.

بررسی نرخ بیکاری در ترکیه

هنگامی که لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022 بررسی می‌کنید، ممکن است به چند شغل مختلف علاقه داشته باشید یا به دلیل تجربه و مهارت خود بتوانید در چندین حوزه فعالیت کنید. این دسته از افراد برای اینکه بتوانند شغل مناسب را انتخاب کنند بهتر است که بازار کاری رشته‌های مختلف را بررسی کنند. پس از بررسی و مقایسه‌های لازم، شغلی که درآمد بالاتری داشته و نرخ بیکاری در آن کمتر است را انتخاب کنید. بااین‌حال، برخی افراد به دلیل اینکه تحت‌تأثیر هیجانات زودگذر قرار می‌گیرند از بررسی نرخ بیکاری در ترکیه غفلت می‌کنند. این مورد ممکن است برای شما گران تمام شود. ممکن است شغلی را انتخاب کنید که نه‌تنها بازار کاری خوبی ندارد بلکه درآمد آن در مقایسه با سختی کار کم باشد. برای دانستن قیمت آپارتمان در ترکیه اطلاعات کافی لازم است. برای شغل مناسب نیز آگاهی کامل نیاز است. باتوجه‌به اینکه، در سال‌های اخیر کشور ترکیه به مقصد اصلی افراد جویای کار تبدیل شده، بعلاوه، جنگ‌های منطقه‌ای موجب افزایش ورود مهاجران ترک، عراقی و افغان به این کشور شده است. همین امر، بازار کاری کشور ترکیه را با مشکل مواجه کرده است. در نتیجه، نرخ بیکاری کشور ترکیه در سال 2020 به 13 درصد افزایش پیدا کرده است. این آمار را بیشتر به‌عنوان یک هشدار بیان می‌کنیم. تا در انتخاب شغل دقت بیشتری به خرج دهید؛ زیرا مطمئناً افراد دارای مهارت و تخصص و افرادی که انگیزه و روحیه کافی برای انجام کار داشته باشند مطمئناً در هیچ جای جهان با مشکل بیکاری مواجه نمی‌شوند.

مدارک موردنیاز برای دریافت ویزای کاری در ترکیه

به همراه خرید خانه و ملک در ترکیه می توانید ویزای کاری نیز دریافت کنید. پس از آنکه توانستید در لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022، شغل مناسب را انتخاب کنید مسیر کمی ساده‌تر می‌شود. کافی است درخواست خود را برای سازمان موردنظر ارسال کنید. برای ارسال رزومه کاری دوراه وجود دارد. اولین راه این است که خودتان با سازمان یا اداره موردنظر مکاتبه کرده، رزومه و مدارک موردنظر را برای آنها ارسال کنید. سپس، منتظر بمانید تا دعوت‌نامه کاری را دریافت کنید. مسیر دوم این است که از طرق دفاتر رسمی مهاجرتی و از طریق وکلای مجرب با شرکت‌ها ارتباط برقرار کرده و رزومه را ارسال کنید. روش دوم ممکن است کمی هزینه‌بر باشد اما به دلیل تجربه موفق سازمان‌های مهاجرتی در دریافت جاب آفر شانس بیشتری برای موفقیت در این مسیر خواهید داشت. فراموش نکنید که دریافت دعوت‌نامه کاری به معنی اتمام کار نیست. بلکه باید مدارک موردنیاز برای ویزای کاری را به سفارت ترکیه ارسال کنید و بتوانید ویزای مناسب را دریافت کنید. پس از اینکه مدارک را در مدت‌زمان تعیین‌شده به سفارت ترکیه ارسال کنید، ظرف مدت 3 ماه (90 روز) دولت ترکیه شرایط شما را بررسی می‌کند. برای اینکه بتوانید مراحل دریافت ویزای کاری را با سرعت بالاتر انجام دهید باید از مدارک موردنیاز اطلاع داشته باشید. این مدارک عبارت‌اند از:

 • ارائه دعوت‌نامه کاری
 • ترجمه مدارک تحصیلی یا فنی و حرفه‌ای مورد تأیید وزارت علوم
 • اصل و ترجمه مدارک هویتی
 • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
 • عکس پرسنلی برای پاسپورت
 • ارائه مدارک معتبر برای تأیید تمکن مالی
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه یا سابقه کیفری

مشاغل 2022 در ترکیه

مهاجرت کاری یکی از روش‌هایی است که برای زندگی بهتر پیش‌روی شما قرار دارد؛ اما زمانی مهاجرت کاری می‌تواند آینده بهتری برای شما به دنبال داشته باشد که مسیر انتخاب کار را عاقلانه و هوشمندانه طی کنید. اگر ترکیه را به‌عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کرده‌اید، باید ابتدا لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022 بررسی کنید. پس از انتخاب شغل‌های موردعلاقه خود از این لیست، مهارت‌های موردنیاز هر شغل را بررسی کنید. در مرحله بعد، آینده شغلی و بازار کار فعلی آن را تجزیه‌وتحلیل کنید. البته می توانید با خرید خانه در ترکیه برای اقامت نیز اقدام کنید. بعد از انجام این مراحل از طریق سایت‌های معتبر و وابسته به وزارت کار ترکیه شغل‌های مناسب را انتخاب کرده و درخواست خود را ارسال کنید. مرحله جاب آفر را می‌توانید به‌صورت شخصی یا از طریق دفاتر مهاجرت انجام دهید. ازآنجاکه مراجعه حضوری در دریافت دعوت‌نامه کاری مؤثر است. اگر امکان مراجعه حضوری به مؤسسات کاری مختلف برای شما فراهم نیست، بهتر است این مرحله را از طریق مؤسسات مهاجرتی دنبال کنید. پس از دریافت جاب آفر، مدارک موردنیاز را به سفارت ترکیه ارائه دهید تا بتوانید از طریق ویزای کاری به‌راحتی به ترکیه مهاجرت کنید.

شرایط کار در ترکیه

یکی از ضروری‌ترین شرایط برای دریافت ویزای کاری ترکیه و مهاجرت کاری یا اشتغال در این کشور، دریافت جاب آفر و ارائه آن به سازمان‌های مربوطه است. همچنین برای خرید خانه از ترکیه نیاز به کار مناسب هست. در توضیح لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022 باید به این نکته اشاره کنیم که پیداکردن کار در ترکیه چندان آسان نیست، اغلب مؤسسات و سازمان دولتی یا خصوصی ترکیه برای افراد خارجی به‌سختی دعوت‌نامه کاری صادر می‌کنند. زیرا طبق قوانین حاکم در ترکیه، هر سازمان یا نهاد برای استخدام نیروی خارجی موظف است مدارک لازم را به سازمان تأمین اجتماعی و اداره کار این کشور ارائه کرده و پس از دریافت تأییدیه‌های لازم، موفق به جذب و استخدام نیروی خارجی خواهد شد.

مشاغل موردنیاز ترکیه 2022

بااین‌حال، افرادی که مهارت‌های تخصصی دارند به‌راحتی می‌توانند در ترکیه مشغول به کار شوند. اگر آرزوی خرید ویلا در ترکیه را دارید می توانید با داشتن یک شغل خوب به هدف خودتان برسید. دریافت دعوت‌نامه کاری برای افراد دارای تخصص به‌صورت حضوری یا آنلاین امکان‌پذیر است. باید با لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022 آشنا باشید تا بتوانید شغل مناسب بامهارت و تخصص اصلی خود را پیدا کنید. فراموش نکنید افرادی که از طریق مؤسسات معتبر یا به‌صورت حضوری برای دریافت دعوت‌نامه کاری اقدام می‌کنند، شانس موفقیت بیشتری دارند. افرادی که در محدوده سنی مناسب قرار دارند، تحصیلات عالی و مرتبط با کار دارند. این افراد از تجربه و مهارت کافی در حوزه کاری موردنظر برخوردارند. آنها می‌توانند به‌راحتی دعوت‌نامه کاری دریافت کنند. اگر امکان مراجعه حضوری برای دریافت جاب آفر را در اختیار ندارید و به مؤسسات حقوقی و مهاجرتی معتبر نیز دسترسی ندارید، نگران نباشید. برای انتخاب کار مناسب باید وارد سایت‌های کاریابی ترکیه شوید؛ و متناسب با رشته تحصیلی، مهارت و سابقه کاری خود شغل‌های مناسب را انتخاب کرده و درخواست لازم را ارسال کنید. البته فراموش نکنید که حتماً از طریق سایت‌های معبر اقدام کنید؛ زیرا برخی از سایت‌ها تنها قصد کلاهبرداری دارند. معتبرترین سایت‌های کاریابی ترکیه که برای دریافت دعوت‌نامه کاری می‌توانید به آنها مراجعه کنید عبارت‌اند از: Craigslist، Kariyer و Eleman.

لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022

در سال 2021 دولت ترکیه امکان اشتغال در مشاغلی مانند استخراج معدن، پزشکی، مشاغل حقوقی و قضایی محدود شده و افراد به‌سختی می‌توانند در این حوزه‌ها مشغول به کار شوند. بااین‌حال، افرادی که به زبان انگلیسی و ترکی مسلط باشند، می‌توانند به‌راحتی در مشاغل گردشگری، تدریس و رشته‌های مهندسی مشغول به کار شوند. علاوه بر این حوزه‌ها در لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022، مشاغل حوزه‌های فناوری اطلاعات، مدیریت، رشته‌های مالی و حسابداری، بازاریابی و فروش، فناوری اطلاعات، مدلینگ، مهندسی کشاورزی و … به چشم می‌خورد. بعد از دریافت اطلاعاتی در مورد قیمت آپارتمان ترکیه، نیاز به مهارت های شغلی هست. یکی از مزیت‌هایی که برای شما فراهم‌شده این است که اگر بتوانید دعوت‌نامه کاری ترکیه را دریافت کنید، به شما اجازه داده می‌شود برای کسب مهارت‌های لازم در دوره‌های کارآموزی شرکت کنید. به همین دلیل، توصیه می‌کنیم که از بین مشاغل ارائه‌شده در لیست باتوجه‌به علاقه و توانمندی کارها را انتخاب کرده و درخواست خود را ارسال کنید. پس از دریافت تأییدیه از طریق شرکت در دوره‌های آموزشی و کارآموزی مهارت خود را افزایش دهید. فهرستی که اداره کار ترکیه برای جذب نیرو در سال 2022 ارائه دارد شامل مشاغل زیر است. می‌توانید شغل مناسب خود را از میان این رشته‌ها انتخاب کنید:

 • حوزه بیمه
 • نجاری
 • انواع رشته‌های مهندسی و فنی
 • نجاری کارگر ساده در تمام بخش‌ها
 • نقاش ساختمان
 • تورلیدر مسلط به زبان انگلیسی
 • مدل و طراح لباس
 • کفاشی و چرم‌دوزی
 • خیاط
 • گارسون، پیشخدمت و سایر مشاغل وابسته به رستوران
 • طراح و کابینت‌ساز
 • افراد دارای مهارت در حوزه‌ام دی اف
 • فروشنده
 • مکانیک
 • تعمیرکار لوازم برقی و خانگی

مشاغل موردنیاز ترکیه 2022: مشاغل بانوان

دولت ترکیه سعی کرده مشاغلی مناسب برای بانوان را به‌صورت اختصاصی در لیست مشاغل موردنیاز ترکیه 2022 مشخص کنید. در نتیجه، بانوان جویای کار در ترکیه می‌توانند از بین این مشاغل باتوجه‌به مهارت‌های خود شغل مناسب را انتخاب کرده و دعوت‌نامه کاری دریافت کنند. این مشاغل عبارت‌اند از:

 • فروشندگی
 • آرایشگری
 • بازاریابی
 • تورلیدری
 • بازیگری
 • مهمانداری
 • منشی‌گری
 • خیاطی و بسته‌بندی انواع لوازم و پوشاک

در لیست مشاغل موردنیاز ترکیه برخی رشته‌های تخصصی و پردرآمد وجود دارد که افراد دارای تخصص بسیار حرفه‌ای و تحصیلات عالی در این رشته‌ها می‌توانند درخواست کار خود را به کارفرما ارائه کنند. افراد غیربومی که تحصیلات دانشگاهی خود را در ترکیه سپری کرده‌اند برای کسب این منصب‌های شغلی در اولویت قرار دارند. اما اگر سابقه زیادی در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی دارید و ترکیه را برای ادامه زندگی انتخاب کرده‌اید، می‌توانید باتکیه‌بر سابقه خود جاب آفر مناسب را دریافت کنید. مشاغل تضمینی موردنیاز کشور ترکیه عبارت‌اند از:

 • حراج و پزشک متخصص
 • قاضی و حقوق‌دان
 • وکیل حرفه‌ای با مدرک معتبر بین‌المللی
 • مدیر کسب‌وکار
 • مدیر ارشد مالی
 • ارتودنتیست و جراح دندان‌پزشک
 • مدیر بازاریابی
 • و خلبان

به‌منظور دریافت این مشاغل باید ابتدا از طریق مهاجرت تحصیل اقدام کرده و پس از اتمام تحصیلات خود می‌توانید جایگاه شغلی مناسبی در ترکیه به دست آورید. باتوجه‌به میانگین بالای درآمد ماهانه و سالانه این دسته از مشاغل، در تأمین مخارج زندگی خود در ترکیه با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد.

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش