شهرهای قبرس شمالی

بهترین شهرهای قبرس شمالی کدامند؟
نیکوزیا، فاماگوستا و گیرنه از محبوب ترین شهرهای قبرس هستند.

زندگی در نیکوزیا
پایتخت قبرس از نظر بهترین شهرهای قبرس برای زندگی در جایگاه سوم قرار دارد و اغلب به عنوان یکی از بیست شهر برتر برای زندگی در اروپا در نظر گرفته می شود. یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر پرجمعیت بودن آن از نظر گردشگری است که هنوز هم گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و به همین دلیل شهری پرجنب‌وجوش محسوب می‌شود. نیکوزیا آمیخته ای از زندگی شهری و روستایی، با تلفیقی از فرهنگ و تاریخ است. این شهر به اندازه سایر شهرها دارای سواحل و ساختارهای منحصربه‌فرد نیست. 
اما هنوز هم یک شهر عالی برای اقامت است و در اینجا برخی از دلایل وجود دارد:
از بین شهرهای قبرس، نیکوزیا بهترین سیستم حمل و نقل و اتصال را دارد. از آنجایی که از نظر استراتژیک در نقطه میانی آفریقا، اروپا و آسیا قرار دارد، مسافران از اتصال آسان به فرودگاه های بین المللی و بنادر کشتیرانی لذت می برند. روزانه صدها پرواز مستقیم در سه قاره انجام می شود که این امر آنرا به گزینه ای جذاب برای مهاجران تبدیل می کند، به خصوص اگر به دنبال خرید ملک و تبدیل آن به یک مکان اجاره ای برای تعطیلات هستید. از بین تمام شهرهای قبرس، نیکوزیا کمترین نرخ مالیات رقابتی را در حدود ۱۲ درصد برای مهاجران ارائه می دهد که در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا که معمولاً دو برابر این نرخ را دارند، بسیار عالی است.

زندگی در فاماگوستا
فاماگوستا که پایتخت دریایی قبرس در نظر گرفته می شود، به دلیل اینکه شهر بسیار شلوغی است، پنجمین مکان برتر برای زندگی است. این شهر تعداد بسیار بالایی از گردشگران را به خود اختصاص می دهد زیرا شهر توسط سازه های دیواری تاریخی احاطه شده است و ساختار گذشته خود را حفظ کرده است. همچنین مرکز تولید صنعتی قبرس با بزرگترین بندر ماهیگیری و اسکله کشتیرانی است. 
ممکن است مقصد مورد علاقه برای مهاجران احتمالی نباشد، اما همچنان مزایایی دارد از جمله:
فاماگوستا جذابیت زندگی راحت را از دست داده است، اما هنوز به عنوان یک مکان سرمایه گذاری عالی برای مشاغل عمل می کند. از این گذشته، این شهر مرکز اقتصادی قبرس است، بنابراین اگر قصد دارید سرمایه گذاری کنید، فاماگوستا انتخاب بجایی است.
دانشگاه مدیترانه شرقی به عنوان بهترین دانشگاه در قبرس رتبه بندی شده است و مدارک تحصیلی در اینجا در سراسر جهان شناخته شده است. این دانشگاه همچنین مسئول کاهش نرخ بیکاری و افزایش نرخ اقتصاد در قبرس است. فاماگوستا سه بیمارستان برتر قبرس را در خود جای داده است که در مقایسه با بیمارستان های دیگر در سراسر جهان رتبه بسیار بالایی دارند.

زندگی در گیرنه
گیرنه در لیست بهترین شهرهای قبرس برای زندگی در آخرین رتبه قرار دارد. حداقل از نظر جامعه مهاجر، این شهر کمترین جذابیت برای اقامت را داراست. حتی با وجود اینکه بخشی از قبرس اتحادیه اروپا است، هنوز نفوذ زیادی از ترکیه دارد و سازگاری مهاجران را از منظر فرهنگی کمی دشوار می کند.
این شهر بزرگ‌ترین بندر قبرس است و درست مانند فاماگوستا، شهری تاریخی با قلعه‌ها، موزه‌ها و دیوارهای زیادی است که شهر را احاطه کرده‌اند. همچنین گیرنه یک آهنربای توریستی است و زندگی اجتماعی بسیار فعالی دارد. ساختار اقتصادی در گیرنه به اندازه شهرهای دیگر نیست، اما همچنان به اقتصاد کلی قبرس کمک زیادی می کند. گیرنه یک مکان عالی برای بازدید در تعطیلات است، اما مزایای زیادی برای اقامت ندارد. این شهر عمدتاً برای نسل جوان و مسافران طراحی شده است و برای بازنشستگی یا خانواده هایی که به دنبال اقامت دائم هستند مناسب نیست.

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش