شغل آرایشگری در ترکیه

شغل آرایشگری در ترکیه

این مطلب ویژه کسانی است که جویای شروع به کار به‌عنوان آرایشگر در ترکیه هستند. شغل آرایشگری در ترکیه یکی از کارهای پردرآمد محسوب می‌شود. استانبول جزو شهرهای شلوغ در ترکیه است که با اقامت داشتن در این شهر می‌توانید ماهیانه درآمد بسیار خوبی را از شغل آرایشگری کسب نمایید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

ترکیه خرید ملک

ترکیه یکی از کشورهایی است که همواره مهاجران زیادی را جذب می‌کند. این کشور کوهستانی است که بارندگی زیادی دارد. ترکیه کشوری آسیایی - اروپایی محسوب می‌شود به همین علت طرف‌داران بسیاری دارد. 75 تا 85 درصد مردم ترکیه سنی هستند و حدود 15 تا 25 درصد نیز مذهب علوی دارند. کشور ترکیه و ایران مناسبت‌های مشترکی دارند، برای مثال مردم ترکیه هم مانند ایران عید سعید فطر و عید قربان را جشن می‌گیرند. ترکی زبان رسمی مردم این کشور است.

شغل آرایشگری در ترکیه: اقتصاد ترکیه

ترکیه در سال‌های 2005 و 2006 توانست جایگاه هفتم را در اقتصاد جهانی به خود اختصاص دهد. در این سال‌ها نیز آمار بیکاری کمتری نسبت به کشورهای هم‌جوار داشته و همراه با رشد بخش‌های دولتی، بخش‌ها خصوصی هم درحال‌رشد و رقابت هستند. حدود 10 سالی است که رشد و توسعه اقتصاد در ترکیه سرعت گرفته و به‌شدت در حال رقابت با اقتصادهای بزرگ دنیا هستند.

درآمد کار آرایشگری در ترکیه

شغل آرایشگری در ترکیه یکی از کارهای پردرآمد محسوب می‌شود، البته میزان درآمد به نسبت ماهر بودن در کار و خدمات متغیر است. افرادی که درآمد پایینی دارند می‌توانند با حضور در دوره‌های آموزشی آرایشگری در ترکیه، درآمد خود را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهند.

خرید مسکن در ترکیه

راه‌های مهاجرت آرایشگران به ترکیه

بهترین و راحت‌ترین راه برای مهاجرت آرایشگران داشتن دوست یا فامیل در ترکیه است. البته افرادی که این مورد را ندارند می‌توانند از طریق سایت‌های استخدامی ترکیه به دنبال کارفرمای موردنظر خود باشند. بعد از پیداکردن یک کارفرمای مناسب باید وی برای شما یک دعوت‌نامه ارسال کند تا بتوانید ویزای کاری ترکیه را اخذ کنید. این راه سریع‌ترین روش ممکن برای دریافت ویزای کاری ترکیه است. راه دیگری که می‌توانید مهاجرت کاری به ترکیه داشته باشید، تقاضای مستقیم در کنسولگری ترکیه است. در این راه شما هیچ نیازی به موارد ذکر شده در بخش قبل را ندارید.

شغل آرایشگری در ترکیه: اما تفاوت این دو روش در چیست؟

تنها تفاوتی که در این دوراه وجود دارد مدت‌زمان صدور ویزا شغل آرایشگری در ترکیه خواهد بود. در روش دوم ممکن است صدور ویزا تا یک ماه طول بکشد ولی در روش اول تقریباً پس از یک هفته کاری برای شما ویزا صادر می‌شود. بعدازاین که ویزای خود را دریافت نمودید و به ترکیه مهاجرت کردید، باید مشخصات کارفرما و محل سکونت خود را دقیق ثبت نمایید.

معمولاً این نوع ویزاها در ابتدا حداکثر تا یک سال اعتبار دارد. پس از گذشت مدت اعلام شده در صورت نداشتن مشکلات قضایی می‌توانید ویزا برای حداکثر سه سال درخواست کنید. لازم به ذکر است که این مدت‌زمان اعتبار ویزا برای شغل آرایشگری در ترکیه است.

خرید منزل در ترکیه

سایت‌های استخدامی ترکیه

شما می‌توانید با سرچ این نام‌ها در گوگل آن‌ها را بیابید.

  • cvyolla
  • kariyer
  • eleman
  • sahebindan

خرید خونه تو ترکیه

وضعیت کار آرایشگران در ترکیه

مسلط بودن به زبان ترکی و انگلیسی باعث می‌شود که بتوانید زودتر در ترکیه کار پیدا کنید؛ همچنین از درآمد خوبی بهره‌مند شوید و یک مهاجرت کاری موفق را تجربه کنید. اگر بخواهید به‌صورت شرکتی کار پیدا کنید تنها زبان انگلیسی کافی است و نیازی به دانستن زبان ترکی نیست. اگر در حرفه آرایشگری تازه‌کار هستید و مدرک معتبر ندارید و همچنین تسلط بر زبان انگلیسی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم که به طور کل از فکر شغل آرایشگری در ترکیه و مهاجرت به این کشور بیرون بیایید.

افرادی که بدون تجربه و مهارت کافی به ترکیه مهاجرت کردند، دچار ضرر مالی و روانی شدند. برخی از کارفرمایان شغل آرایشگری در ترکیه به‌محض مشاهده این افراد با زرنگی تمام از آن‌ها کار می‌کشند در نهایت بدون هیچ دستمزدی آن‌ها را اخراج می‌کنند. پس قبل از مهاجرت به ترکیه برای کار روی مهارت‌های خود تمرین کنید و همچنین حتماً مطالعه‌ای در مورد قوانین کار در ترکیه داشته باشید.

مدت مجوز کار در ترکیه

افرادی که موفق به دریافت ویزای کاری برای شغل آرایشگری در ترکیه می‌شوند می‌توانند به مدت یک سال در ترکیه مشغول به کار شوند و پس از آن در صورت داشتن صلاحیت و نداشتن هیچ مورد قضایی می‌توانند برای ویزا سه‌ساله خود درخواست کنند. البته در این مدت امکان عوض‌کردن کارفرمای خود را دارند.

توجه داشته باشید که هرگونه تغییرات در محل کار یا کارفرما باید به اداره امور اتباع خارجی اعلام نمایید. در غیر این صورت برای تمدید ویزای خود به مشکل برمی‌خورید. پس از اتمام اعتبار ویزا سه‌ساله می‌توانید درخواست خود را برای ویزای کاری تا حداکثر 6 سال اعلام کنید.

هزینه خرید خانه در ترکیه

مجوز کار مستقل در ترکیه

افرادی که علاقه‌مند هستند به‌صورت مستقل شغل آرایشگری در ترکیه را انجام دهند باید به‌صورت مستمر 5 سال در ترکیه اقامت کنند؛ پس از گذشت این مدت می‌توانند درخواست خود را برای ویزای کاری شغل آرایشگری در ترکیه به سازمان کار و امور اجتماعی ارسال نمایند. در اینجا مسئول مربوطه سازمان از شما یک سری مدارک تقاضا می‌کند؛ بعد از تهیه و تحویل مدارک لازم برای دریافت مجوز کار به‌صورت مستقل باید منتظر باشید تا مراحل اداری آن طی شود.

در صورت داشتن نقص در مدارک، از شما درخواست می‌شود در زمان تعیین شده نواقص را برطرف و در نهایت پس از تأیید، مقام مربوطه سازمان برای شما مجوزهای لازم را صادر می‌کند. باید توجه داشته باشید که با مجوز صادره به‌صورت مستمر باید مشغول به کار باشید. در غیر این صورت مجوز شما باطل می‌گردد.

ملک ارزان در ترکیه

برای کارفرمایان مدرک مهم است یا مهارت؟!

طبق تجربیات مهاجرین، داشتن مهارت برای کارفرما، شغل آرایشگری در ترکیه اولویت دارد. کارفرمایان به‌محض استخدام ابتدا کار شما را زیر نظر دارند. درصورتی‌که مهارت کافی داشته باشید از شما درخواست مدارک می‌کنند. به‌طورکلی داشتن تجربه، مهارت و دانش کافی در کار برای کارفرمایان ترکی مهم است.

سخن آخر شغل آرایشگری در ترکیه

شغل آرایشگری در ترکیه جز مشاغل پردرآمد و پرطرف‌دار است. در این مقاله با این کار آشنا شدیم؛ همچنین فهمیدیم که از طریق کار آرایشگری می‌توان اقامت کشور ترکیه را دریافت کرد و در صورت نبود مشکل، اقامت دائم این کشور را اخذ نمود.

از اینکه تا انتهای مقاله شغل آرایشگری در ترکیه با ما همراه بودید؛ سپاس گذاریم.

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش