رتبه جهانی دانشگاههای ترکیه

رتبه جهانی دانشگاههای ترکیه

ترکیه کشوری با فرهنگی غنی است و دانشجویان هنگام زندگی و تحصیل در ترکیه، خود را در دوراهی فرهنگهای زیبا و متضاد اروپایی و آسیایی خواهند دید.

این کشور به لطف برنامه های تحصیلی مقرون به صرفه، تعداد فراوان دانش آموخته های مقاطع لیسانس و فوق لیسانس (آموزش دیده به زبان انگلیسی) و با توجه به بورس های تحصیلی متعدد و متنوع (که هزینه های تحصیل، اسکان، مراقبت های بهداشتی و حتی هزینه های سفر دانشجویان را پوشش می دهد)، مقصدی جذاب برای متقاضیان تحصیلات عالیه (دانشگاهی) است. ترکیه با داشتن دانشگاه های با رتبه بالای جهانی، سالانه گروه کثیری از دانشجویان بین المللی را از سراسر جهان جذب می نماید.

دانشگاه های Koç ، Sabanci و Bilkent تنها برخی از بسیاری از موسسات آموزشی ترکیه هستند که در رتبه های خوب فهرست های رتبه بندی جهانی قرار دارند. 

رتبه بندی دانشگاههای جهان با روش های گوناگونی توسط مراجع مختلف انجام می گردد ولیکن معتبرترین رتبه بندی دانشگاهها به شرح زیر است:

رتبه بندی دانشگاههای جهان (World University Rankings) :
این رتبه بندی که هر ساله توسط موسسه آموزش عالی تایمز (Times Higher Education) انجام می شود، اعتبار تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه ها و تعداد مقالات تولید شده توسط دانشگاه ها در سراسر جهان را در نظر می گیرد و براین اساس نشان می دهد که کدام دانشگاه ها در رتبه بندی جهانی نمرات بالایی کسب کرده اند، این رتبه بندی همچنین چشم انداز بین المللی دانشگاه ها، تعداد دانشجویان در مقایسه با کارکنان دانشگاه و نحوه درک دانشگاه ها در سطح جهانی را اندازه گیری می کند.


رتبه بندی آکادمیک دانشگاههای جهان (Academic Ranking of World Universities):
این رتبه بندی هر ساله توسط دانشگاه جیائو تانگ شانگهای (Shanghai Jiao Tong University) انجام می شود، این روش بیشتر بر تعداد دانشمندان و محققان هر دانشگاه (اساتید و دانشجویان) که برنده جوایز علمی و پژوهشی شده اند و سهم آنها در جامعه علمی تمرکز دارد.


رتبه بندی کیو-اس دانشگاههای جهان (QS World University Rankings) :
این رتبه بندی هر ساله توسط سایت برترین دانشگاهها (https://www.topuniversities.com) انجام می شود، در این روش رتبه بندی دانشگاهها براساس نظرسنجی های تخصصی از تعداد زیادی از متخصصان دانشگاهی در مورد شهرت دانشگاه ها و همچنین با اندازه گیری کیفیت آموزش انجام می گردد.


رتبه بندی بهترین دانشگاههای جهان (Best Global Universities Ranking) :
این رتبه بندی توسط شرکت رسانه ای "گزارش اخبار آمریکا و جهان" (U.S. News & World Report) به صورت سالانه جهت برترین دانشگاههای آمریکا و 60 کشور دیگر جهان انجام می شود، در این روش،  آنالیز و ارزیابی دانشگاهها بر اساس آمار فارغ التحصیلان و دانشجویان باقیمانده در سال دوم تحصیل و همچنین نظرات نمایندگان دانشگاه در مورد عملکرد دانشگاهها انجام می گردد.

برای خرید ملک در ترکیه می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

براساس روش های رتبه بندی فوق ، رتبه بندی برترین دانشگاههای ترکیه در رنکیگ جهانی در سال 2021، مطابق جدول زیر می باشد:

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش