راهنمای خرید خانه در ترکیه

آیا به دنبال دریافت مشاوره و راهنمای خرید خانه در ترکیه هستید؟ آیا شهر مد نظر خود برای مهاجرت به ترکیه را پیدا نمی کنید؟ قیمت خرید خانه در شهر های مختلف ترکیه چقدر است؟ آیا کشور ترکیه برای سرمایه گذاری مناسب است؟ در این مقاله قصد داریم به راهنمای خرید خانه در ترکیه بپردازیم و شما را در رسیدن به پاسخ بسیاری از سوالاتتان در رابطه با خرید خانه در ترکیه یاری کنیم.

کشور ترکیه یک کشور کوهستانی محسوب می شود و از نظر شرایط آب و هوایی، گردشگری، مالی و... بسیار مناسب است. سالانه شاهد مهاجرت توریست های زیادی به این کشور هستیم. ترکیه با توجه به موقعیت جغرافیایی، گزینه مناسبی برای مهاجرت و اقامت ایرانی ها محسوب می شود. اگر شما جزو افرادی هستید که به راهنمایی بیشتری در رابطه با مهاجرت به این کشور زیبا نیازمند هستید، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.


راهنمای خرید ملک در ترکیه


حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه
اگر تصمیم شما برای مهاجرت و اخذ اقامت قطعی است، باید با حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه آشنا شوید. بهترین نوع سرمایه گذاری در کشور ترکیه، خرید ملک و خانه در این کشور است.

اگر شما به دنبال روش های آسان تری برای اخذ اقامت و شهروندی در ترکیه هستید، بهترین راه برای این کار خرید ملک در ترکیه است. معمولا بیشتر افرادی که با خرید ملک به دنبال سرمایه گذاری در کشور ترکیه هستند، به درخواست اقامت در این کشور نیز اقدام می کنند تا از مزایا و امکانات آن بهره مند شوند.  

در این بخش از راهنمای خرید خانه در ترکیه باید بگوییم بر اساس قوانینی که اخیرا تصویب شده است حداقل سرمایه برای خرید ملک در ترکیه به منظور درخواست اقامت 250،000 دلار آمریکا در نظر گرفته شده است. در چنین شرایطی شما به راحتی امکان اخذ اقامت را پس از گذشت 3 سال خواهید داشت.

اگر میزان سرمایه شما برای خرید ملک 500،000 دلار آمریکا باشد نیازی به نگه داشتن ملک به مدت سه سال نبوده و به راحتی امکان گرفتن اقامت شهروندی را در ترکیه را به دست می آورید. لازم به ذکر است با سرمایه های کمتر نیز امکان اخذ اقامت توریستی در ترکیه وجود دارد اما مدت آن محدود بوده و سه سال می باشد. متناسب با شرایط موجود، می توانید راهکار مختلفی را در اولویت قرار دهید.

آمار خرید خانه در ترکیه
با توجه به افزایش مهاجرین ایرانی و بسیاری از کشورهای منطقه،  آمار خرید خانه در ترکیه نسبت به سال های قبل 15 درصد افزایش یافته است. بر اساس آخرین گزارشات حاصل از مرکز آمار ترکیه، حدود یک پنجم از آمار خانه های خریداری شده در ترکیه به ایرانی ها تعلق دارد. با بسته شدن مرز های بین ایران و ترکیه در سال های گذشته نه تنها از درصد آمار خرید خانه در ترکیه کم نشده، بلکه این اعداد و ارقام روز به روز افزایش یافته است. ایرانی ها در این دوره از تحریم ها صدرنشین جدول آمار خرید خانه در ترکیه بوده اند.

در بررسی راهنمای خرید خانه در ترکیه لازم به ذکر است که مرکز آمار ترکیه در آخرین گزارشات خود نقل کرده که حدود 7200 خانه در طی سال 2020 توسط ایرانی ها در ترکیه خریداری شده است. با توجه به این گزارش آمار خرید خانه در ترکیه حدود 25 درصد افزایش یافته است. در سه ماه اول سال 2021 حدود 1600 ملک به وسیله ی ایرانی ها در ترکیه خریداری شده است. عواملی که میتواند سبب افزایش درصد آمار خرید خانه در ترکیه توسط ایرانی ها شود عبارتند از:

·        دریافت حق شهروندی با خرید ملک در ترکیه

·        کاهش ارزش لیر ترکیه

·        کاهش تورم خرید ملک در ترکیه در طی سال های اخیر

·        تحریم های شدید و بوجود آمدن محدودیت ها برای ایرانی ها

·        حمایت و استقبال ترکیه از صنعت ساختمان سازی

·        افزایش تورم خرید ملک و خانه در ایران

·        بازدهی بالای سپرده گذاری در کشور ترکیه

آمار خرید خانه در ترکیه

بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه
بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه چه شهری است؟ برای اقامت مطلوب می توان کدام یک از شهر های ترکیه را انتخاب کرد؟  پاسخ این سوال ها کاملا روشن است و باید گفت شهر های بزرگی مانند استانبول، آنتالیا و... موقعیت اقامتی، شغلی و تحصیلی بسیار خوبی دارند به همین دلیل می توانند بهترین انتخاب در نظر گرفته شوند.

لازمه انتخاب بهترین شهر برای خرید ملک، داشتن اطلاعات مناسب در مورد آن شهر است. در این قسمت از مقاله قصد داریم به بررسی بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه بپردازیم. انتخاب بهترین شهر ترکیه برای خرید خانه کاملا سلیقه ای بوده و به موارد مختلفی بستگی دار. از مهمترین پارامترهای موثر برای خرید خانه در ترکیه می توان موارد زیر را نام برد:

·        شرایط آب و هوایی

·        نزدیکی به فرودگاه، دانشگاه های معتبر، سواحل و دریا

·        میانگین تاریخ ساخت و سن بناها

·        هدف از  ملک خریداری شده

·        میزان سرمایه شما برای خرید ملک

·        و...

در خصوص راهنمایی برای خرید ملک در ترکیه  باید بگوییم هشت شهر برتری که از نظر شرایط آب و هوایی، امکانات، موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب بوده و قابلیت خرید ملک در آنها وجود دارد، شهر های آلانیا، آنتالیا، استانبول، سیده، بلک (Belek)، کمر (Kemer)، بودروم و فتحیه هستند. این شهر ها طرفداران زیادی داشته و جزو شهر های توریستی ترکیه می باشند. در بین این شهر ها همواره شهر استانبول انتخاب بسیاری از مهاجرین بوده است. استانبول قطب تجاری، گردشگری و مالی ترکیه محسوب می شود و برای افرادی که قصد اقامت در کشور ترکیه دارند، بسیار مناسب است.

دریافت  خدمات راهنمای خرید خانه در ترکیه
همانطوری که می دانیم بدون داشتن تجربه، دانش و تخصص کافی نمی توانیم سرمایه گذاری موفق و هدفمندی داشته باشیم. به همین دلیل تاکید ما آن است که حتما با افراد کاربلد و متخصص در این حوزه در تماس باشید تا بتوانید همه ی دستورالعمل های لازم را به خوبی بدانید.

در این بخش از مقاله با ارائه ی راهنمای خرید خانه در ترکیه سعی کردیم اطلاعات خوبی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به منظور دریافت راهنمایی کامل می توانید همین اکنون با استفاده از شماره های موجود با ما در تماس باشید و از مشاوره ی کامل برای خرید خانه در ترکیه بهره مند شوید. همکاران ما با تجربه ای که در این زمینه دارند، توضیحات مفید در اختیار شما قرار خواهند داد. با ما  به آسانی خانه ی مورد نظر خود را در این کشور خریداری کنید. 

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش