بالیک اکمک

غذای بالیک اکمک ترکیه ای

 بالیک اکمک یکی از غذاهای نمادین ترکی است که گردشگران علاقه زیادی به آن دارند. برای تهیه ی بالیک اِکمِک یا ساندویچ ماهی، ماهی چرب همچون ماهی خال خالی و ماهی آزاد را گریل و یا سرخ می کنند و به همراه پیاز و جعفری درون نان می گذارند.

کمی لیمو ترش و نعنا طعم دلچسب این غذا را دو چندان می کند و بعضی از دکه های کنار ساحل  فیله های ماهی را در نان قرار داده و بعد از اضافه کردن یک سالاد رنگی شامل تکه های کاهوی ترد، فلفل و هویج با قطره های آبلیمو و یک فشرده ملاس انار و چند تکه فلفل قرمز ترکیبی و ساندویچ بسته می شود.

زمانی که ماهیگیری منبع اصلی زندگی استانبولی ها بود، ماهیگیران ساندویچ ماهی کبابی را در قایق خود می فروختند تا معیشت خود را افزایش دهند.

امروزه بهترین مکان ها برای خوردن آن محله امینونو و گالاتای در استانبول است که در مجاورت ساحل قرار دارند و می توان نوع سنتی و خیابانی آن را تست نمود که رایحه‌ مست کننده‌ ماهی سرخ شده در روغن زیتون یا کره همه را محصور و شیفته خود می کند.

برای خرید خانه در آنکارا می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش