ایرانی‌ها بیشتر در کدام محله ترکیه هستند؟

  • ایرانی‌ها بیشتر در کدام محله ترکیه هستند؟

ترکیه از جمله کشورهایی است که ایرانیان بدون ویزا می‌توانند به این کشور سفر کنند و به همین دلیل به یکی از مقاصد مهاجرتی پرطرف‌دار تبدیل شده است. اگر شما هم قصد مهاجرت از ایران به ترکیه را دارید و میخواهید از قیمت آپارتمان در ترکیه مطلع شوید باید علاوه بر داشتن شرایط زندگی در این کشور باید بهترین محله ترکیه را برای اقامت مدنظر قرار دهید. در جواب این سوال که ایرانی‌ها بیشتر در کدام محله ترکیه هستند؟ در این مقاله همراه ما باشید.

شهرهای پرطرف‌دار ایرانیان برای زندگی در ترکیه

در سال‌های اخیر با افزایش مهاجرت ایرانیان به ترکیه پیداکردن شهرها و محله‌های ایرانی‌نشین دیگر کار سختی نیست و به‌راحتی می‌توان افراد فارسی‌زبان را در این کشور شناسایی کرد. اکثر ایرانی‌های مهاجر در شهرهای آنکارا، استانبول، ازمیر، آنتالیا، آلانیا، ارزروم و ترابزون ترکیه زندگی می‌کنند. اما دراین‌بین شهر استانبول به دلیل کیفیت بالای زندگی و محبوبیت بیشتر، جمعیت زیادی از ایرانیان را در خود جای‌داده است. برای خرید ویلا در ترکیه میتوانید از اطلاعات این مقاله استفاده کنید.

ایرانی‌ها بیشتر در کدام محله ترکیه زندگی می‌کنند؟

یکی از مهم‌ترین راه‌های مهاجرت ایرانیان به ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه است تا از مزایای شهروندی و سرمایه‌گذاری در این کشور بهره‌مند شوند. دراین‌بین شهر استانبول و محله‌های تاریخی و قدیمی آن بیشتر موردتوجه مهاجران ایرانی برای زندگی قرار گرفته است. در ادامه پ به معرفی محله‌های ایرانی‌نشین در این شهر می‌پردازیم.

محله خان والده

محله خان والده در منطقه فاتح شهر استانبول پذیرای جمعیت قابل‌توجهی از مهاجران ایرانی است. این محله ترکیه یکی از محله‌های قدیمی و مسلمان‌نشین به شمار می‌رود و ایرانی‌ها‌ی مقیم استانبول در مسجد خان والده مراسم مذهبی خود را برگزار می‌کنند.

محله آکسارای

می‌دانیم محله آکسارای یکی از قدیمی‌ترین و ارزان‌ترین محله‌های استانبول ترکیه است و یکی از گزینه‌های ایرانیان برای خرید ملک است.

محله اسن‌یورت

اسن‌یورت از پرجمعیت‌ترین محله‌های استانبول است. ایرانیان بسیاری برای خرید خانه و مهاجرت در ابتدا به این محله ترکیه مراجعه می‌کنند.

محله بیلیک دوزو

بیلیک دوزو یکی از محبوب‌ترین محله‌‌های استانبول ترکیه برای اجاره و خرید خانه است. این محله سرسبز در مجاورت دریای مرمره پذیرای بسیاری از ایرانیان است.

بهترین محله ترکیه برای زندگی

علاوه بر محله‌های شهر استانبول، از محله‌هایی خوب و مناسب ازمیر می‌توان به محله‌های گوزل‌باغچه، ناره‌دره، کارشیاکا، بورنووا، کناک، اورلا و بایراکلی اشاره کرد که ایرانیان بسیاری در این مناطق ساکن هستند. همچنین آنکارا پایتخت کشور ترکیه، یکی از کلان‌شهرهای است که ایرانیان مهاجر بسیاری را در خود جای‌داده است. از بهترین محله‌های آنکارا برای زندگی می‌توان به محله چانکایا، کیزیلای، اُران، ییلدیز اولر، موتلوکنت، چیدم، آنیت تپه، بلوک ایشجی و امک اشاره کرد.    

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش