امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه چگونه است

  • امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه چگونه است

ترکیه در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد اصلی گردشگری، سرمایه‌گذاری، کار و تحصیل برای مهاجران ایرانی تبدل شده است. دراین‌بین یکی از ملاک‌ها برای مهاجرت و دور شدن از وطن، امنیت کشور مقصد است. دولت ترکیه به دلیل توریستی بودن این کشور تمام تمهیدات لازم برای حفظ امنیت گردشگران و مهاجران خارجی را اندیشیده است و از این بابت اکثر شهرهای ترکیه از امنیت بالایی برخوردار هستند. براین‌اساس امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه مطلوب است. هنگام خرید ملک در ترکیه با خیالی راحت تصمیم می‌گیرند. اما گاهی عدم آگاهی سبب ازبین‌رفتن سرمایه آنها توسط افراد سودجو و کلاهبردار شده است.

میزان ایمن بودن مهاجرین ایرانی‌تبار در ترکیه

کشورهای توریستی و مهاجرپذیر اغلب امنیت گردشگران و مهاجران خود را تضمین می‌کنند. همچنین به دلیل شرایط مطلوب اقتصادی زندگی مردم ترکیه با حداقل اختلاف طبقاتی همراه است. همین امر سبب افزایش ضریب امنیت در ترکیه می‌شود. حضور حداقلی پلیس در خیابان‌های پرتردد و شهرهای ترکیه نشان از امنیت این کشور دارد و اکثر مردم نیز رفتاری آرام و اجتماعی دارند. در راستای امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه لازم است که بدانید آمار جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است اما آمار وقوع برخی از بزهکاری‌ها همچون دزدی در ترکیه مشهود است.

شهرهای امن ترکیه برای مهاجرین ایرانی‌تبار

اکثر شهرهای کشور ترکیه به جزء چند منطقه دارای برچسب سبز امنیت هستند. امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه در شهرهایی همچون استانبول در حد استاندارد و معقول است؛ اما مانند هر کشوری امکان وقوع ناآرامی‌های غیرنظامی یا حملات تروریستی در مناطق غیر توریستی ترکیه نیز وجود دارد. پس هنگام گرفتن قیمت آپارتمان در ترکیه باید کاملا دقت کنید. ازاین‌رو، تردد مهاجران ایرانی باید به مکان‌هایی که رفت‌وآمد غربی‌ها بیشتر است، محدود شود. آنتالیا یکی دیگر از شهرهای امن ترکیه است اما دزدی جزو رایج‌ترین نوع جرم در سواحل این شهر است. امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه از لحاظ نژادپرستی در حد ایده‌آل است و دراین‌رابطه مشکلی وجود ندارد. از این رو خرید ویلا در ترکیه تصمیم خوبی خواهد بود. ازمیر به‌عنوان سومین شهر بزرگ ترکیه یکی دیگر از امن‌ترین شهرهای ترکیه است و ایرانیان با مهاجرت به ازمیر داشتن یک زندگی آرام و بدون تنش روحی و روانی را تجربه خواهند کرد. البته آنتالیا از آرامش بیشتری نسبت به استانبول برخوردار است. از طرفی دیگر آنتالیا نسبت به تهران امنیت بالاتری دارد اما آمار خلاف‌هایی همچون دزدی، فروش مواد مخدر گروگان‌گیری در این شهر پایین است. شهرهای بورسا، شهر دیدیم و بدروم و وان ترکیه در امنیت کامل قرار دارد. همچنین در آنکارا پایتخت ترکیه به دلیل قرارگرفتن در وضعیت صلح کامل، امنیت خوبی برقرار است.

امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه از نظر مالی

یکی از موضوعاتی که امنیت مهاجران ایرانی‌تبار در ترکیه را تهدید می‌کند، مباحث مالی است. بسیاری از افراد بدون آگاهی از راه‌های مختلف به ترکیه مهاجرت می‌کنند و افراد سودجو از آنها کلاهبرداری و سوءاستفاده کرده و سرمایه آنها از بین می‌رود. باتوجه‌به موارد فوق، درصورتی‌که آگاهانه و با دریافت مشاوره از مراکز مهاجرتی، اقدام به مهاجرت به کشور ترکیه کنید به‌طورقطع سرمایه و نقدینگی شما در مسیر درست هزینه خواهد شد.    

مناطق استانبول

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش