اسکندر کباب

غذای اسکندر کباب ترکیه ای

اسکندر کباب یکی از محبوب ترین غذاهای ترکیه است. قدمت این غذا به اواخر قرن نوزدهم در دوران امپراتوری عثمانی برمی گردد. نام اسکندر کباب از خالق اصلی آن، اسکندر افندی، گرفته شده است.

این کباب همچنین در برخی مناطق ترکیه، با تاثیر پذیری از نام زادگاه خالقش در شمال غربی ترکیه، به نام "کباب بورسا" مشهور است. بورسا شهری در مجاورت دریای مرمره است و یکی از جاذبه های طبیعی آن کوه اولوداگ می باشد.

براساس برخی روایات، اسکندر کباب باید حتما با گوشت بره ای که از آویشن روییده براین کوه تغذیه کرده، تهیه شود.
اوستا اسکندر کار خود را با کباب تنوری آغاز کرد ولی بعد از مدتی تشخیص داد هر یک از مشتریان به یک قسمت از گوشت بره علاقه دارند، او به فکر روش دیگری افتاد تا بتواند طعم بخشهای مختلف کباب بره را به صورت یک مزه ترکیبی به مشتریان خود ارائه کند او برای دستیابی به این مهم برخلاف روش معمول آن دوران که پخت افقی بره بالای زغال بود به ایده ای برای پخت عمودی رسید.

او ابتدا گوشت بخش های مختلف یک بره را از استخوان جدا کرد و سپس همه این قطعات را به دور میله ای عمودی، مقابل آتش زغال قرار داد تا به این ترتیب، طعم تمام قسمتهای مختلف گوشت با هم مخلوط شود و بدین ترتیب اسکندر کباب به وجود آمد. 
اسکندرکباب در بشقاب سرو می شود، بر روی تکه ای نان (معمولا نان پیتا) لایه هایی نازک از کباب به صورت ورقه های نازک قرارداده می شود سپس به آن سس گوجه فرنگی اضافه شده و در نهایت روی همه ی این مواد کره ذوب شده ریخته می شود و با ماست در کنار آن سرو می شود.

مواد لازم برای تهیه اسکندر کباب فیله گوشت گوسفند، پیاز بزرگ، نان پیتا یا نان معمولی کوچک، نمک و فلفل سیاه، رب گوجه، پودر فلفل قرمز، گوجه، فلفل تند سبز خرد شده، ماست ساده و در نهایت کره می باشد.

برای خرید خانه در آنکارا می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید

 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش