آبراهه والنس

آبراهه والنس استانبول

آبراهه و آب‌گذر والنس در سال ۳۶۸ میلادی ساخته شد و در دل شهر استانبول و نزدیک مسجد سلطان احمد قرار گرفته است.

این آبراهه قدمتی دیرینه داشته، در زمان باستان از این آبراهه برای آبرسانی به قسطنطنیه (استانبول امروزی) ‌استفاده می‎شده است و تا زمان حکومت عثمانیان نیز کاربرد داشته است.

آبراهه والنس استانبول که در آن زمان‌ها از طریق دریای مرمره و دامنه‌های تپه‌های بین کوهستانی اطراف تغذیه می‌شد، یکی از نقاط انتهایی سیستم آبرسانی وسیع تازه توسعه یافته به شمار می‌رفت.

توسعه این سیستم‌های آبرسانی قسطنطنیه به حدی ادامه یافت که طول مجموع مسیرهای آن در نهایت به حدود 250 کیلومتر رسید. با بررسی سیستم‌های مشابه در تمدن‌های باستان متوجه می‌شویم آبراهه والنس استانبول طولانی‌ترین سیستم تامین آب تاریخی محسوب می‌شود.

بعد از سقوط شهر قسطنطنیه به دست سلطان محمد فاتح، وی دستور داد تا کل سیستم تامین آب شهر را بازسازی کنند. در طول امپراطوری دولت عثمانی از آبراهه والنس استانبول به منظور تامین آب مورد نیاز کاخ‌ها و بناهای شاهنشاهی استفاده شد. 
معماری اصلی آبراهه والنس از آجر و سنگ تراش خورده است که متناسب با معماری همان زمان انتخاب و بنا شده است.

نام این آب گذر را به افتخار امپراطوری روم آن زمان، ‌والنس گذاشته شده است. آبراهه والنس استانبول امروز یکی از مکان‌های دیدنی و گردشگری شهر است.

برای خرید ملک لوکس در استانبول می توانید از سایت املاک ترکیه کوبه استفاده کنید.

 


 

درباره کوبه

کوبه یک بانک اطلاعات املاک است که اطلاعات جامعی از املاک فروشی در ترکیه و قبرس شمالی را در اختیار متقاضیان خرید ملک قرار می‌دهد.

© 2021 کلیه حقوق برای گروه کوبه محفوظ میباشد. طراحی سایت یاس کیش